Семінар

Семінар – нарада міського та сільських голів, секретарів міськсільрад

На черговому семінарі-нараді увазі міських та сільських голів, секретарів міськсільрад був представлений звіт Арцизького районного військового комісаріату про підсумки призову громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та військового обліку за перше півріччя цього року.

IMG 0712

З квітня на строкову військову службу призвано 15 призовників, ще 2 – закомплектовано до відправки. За контрактом призвано 5 чоловік. До списків поновлених на військовому обліку внесено 103 військовозобов`язаних. Військово-лікарську комісію пройшли 858 чоловік.

На обліку в Арцизькому РВК перебувають 121 учасник АТО, 2 інваліда АТО та 1 сім`я загиблого.9 ветеранів даної категорії отримали путівки на санаторно-куротне лікування, земельні ділянки – 45 осіб.

На підставі рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року, Плану дій щодо впровадження оборонної реформи, затвердженого наказом Міністерства оборони України, розпочато перехід від військового комісаріату до територіального центру комплектування.

Важливою стала інформація управління соціального захисту населення з питань впровадження нового порядку надання житлових субсидій з 1 травня 2018 та пільг для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Віднині надання житлових субсидій населенню здійснюється згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

З урахуванням прийнятих змін субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається двічі на рік – у травні та у жовтні. Для більшості домогосподарств, які вже користувались державною допомогою при оплаті за житлово-комунальні послуги, субсидії перепри значитимуть автоматично. Для окремих сімей призначення житлових субсидій здійснюється лише після подання нових заяв і декларацій. Доповнено перелік умов, за яких субсидія не призначається.

Змінено підхід при розрахунку доходів для призначення субсидій. До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають у житловому приміщенні. Враховуються доходи не лише осіб, яким призначається субсидія, а й членам їх сімей, навіть, якщо вони проживають за іншою адресою.

На обліку в районі перебувають 147 учасників АТО, 2 інваліди та 2 члена сім`ї загиблого. Їм надаються понад 20 видів пільг у відповідності зі статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни». Крім цього, для учасників антитерористичної операції доступні психологічна реабілітація та професійно-соціальна адаптація. В рамках районної комплексної програми «Соціальний захист ветеранів антитерористичної операції та їх родин на 2018-2020 роки» учасники бойових дій мають право на матеріальну допомогу.

Важлива робота в районі проводиться державною ветеринарною службою, тим паче, що  складню залишається епізоотична ситуація з захворювання свиней на африканську чуму. В районі налічується 17050 голів свиней в господарствах та 10тис. голів свиней у приватному секторі. І надалі необхідно серед населення проводити широку роз’яснювальну роботу.

В районі необхідно продовжити роботу з питань створення та утримання місцевих пожежно-рятувальних підрозділів. Відповідно до районної програми цивільного захисту, технічної та пожежної безпеки Арцизького району на 2018-2021 роки передбачено створення чотирьох підрозділів місцевих пожежних команд на території Арцизького району: с. Главані, с. Нова Іванівка, с. Делень, с. Вонесенка Перша. На контролі Арцизького МРС ГУ ДСНС України в Одеській області 594 об`єкта. Рівень готовності джерел протипожежного водопостачання залишається низьким. Органи місцевого самоврядування повинні вирішити дані проблеми.

IMG 0718

На семінарі виступили заступник голови районної державної адміністрації Граніч О.П., голова районної державної адміністрації Парпуланський С.А.. Вів семінар голова районної ради Карабаджак Ю.Х.

 

Семінар – нарада міського та сільських голів, секретарів міськсільрад

/

Премії районної ради та районної державної адміністрації учнівській молоді за особисті навчальні досягнення

Зі-святом-Останнього-дзвоника


За підсумками навчального року на підставі Положення про порядок встановлення щорічної премії Арцизької районної ради та Арцизької районної державної адміністрації учнівській молоді за особисті навчальні досягнення на шкільних святах Останнього звоника відповідні сертифікати  вручені 119 кращим учням закладів освіти району 5-11 класів.

В номінації «Золотий Олімп Арцизького району» відзначені премією у сумі по 2000 тис. грн. дипломанти Всеукраїнських конкурсів Балманжі Іван (9 клас), Цапенко Віктор (9клас), Дерменжи Данило (11 клас) – учні опорного навчального закладу «Арцизький НВК «ЗШ I-III ступенів №1 гімназія – МНВК – ДНЗ» та Щур Валерій (10 клас) – учень Арцизької ЗШ I-III ступенів №5.

В номінації «Золота надія Арцизького району» премію у сумі по 1500 грн. отримав 21 учень: 7- з опорного навчального закладу «Арцизький НВК «ЗШ I-III ступенів №1 гімназія МНВК – ДНЗ», 4 – з Арцизької ЗШ І-ІІІ ступенів №5, 4 - з Виноградівської ЗШ І-ІІІ ступенів, 2 – з Деленської ЗШ І-ІІІ ступенів, 2 – з Кам`янської ЗШ І-ІІІ ступенів, 1- з Надеждівської ЗШ І-ІІІ ступенів, 1- з Новоіванівської ЗШ І-ІІІ ступенів. Всі вони посіли І-ІІІ місця в олімпіадах та конкурсах обласного рівня.

94 учня з 16 закладів освіти удостоєні премії в сумі по 500 грн. в номінації «Найкращі учні району». Всі вони показали відмінні результати в навчанні на протязі року. Найбільше відмінників в міських школах (№5 - 22 учня, №1 – 13 учнів, №4 – 9 учнів) та Виноградівській (12 учнів).

До 73 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


Урочиста церемонія покладання квітів на честь 73 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулася в м. Арциз біля пам’ятника загиблим воїнам-захисникам в рамках мітинга-реліквієма.

32163461 1691919490889204 6077433652176748544 o

2-1

 

Мітинг зібрав учасників бойових дій, громадськість, школярів, які вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх, хто загинув у боротьбі за свободу та мир. Найщиріші вітання зі святом великої Перемоги від голови Арцизької районної ради Карабаджака Ю.Х., голови Арцизької районної державної адміністрації Парпуланського С.А., Арцизького міського голови Міхова В.М. отримали ветерани: Гладенко Олексій Дмитрович, Мартинюк Іван Васильович, Піндюрін Микола Васильович. Кошельник Дмитро Єфремович, Нізіркевич Юрій Васильович. Подвиг їх неможливо забути, він і сьогодні демонструє незламність духу та надихає молоде покоління на нові звершення.


32169666 1691920714222415 2629527657494085632 o


В завершення цього величного свята всі учасники відвідали виставку робіт народної фото студії «Буджак» та вихованців дитячої художньої школи, в Арцизькому Будинку культури пройшов фестиваль дитячої та юнацької творчості «Перлини Арциза».


9 травня

Війна

 

В этом году весь мир отмечает семьдесят третью годовщину победы над нацизмом во Второй мировой войне. Этот праздник великой Победы всегда вызывает грустные воспоминания, гордость за тех, кто свершил нечеловеческой силы подвиг, большую радость за мир, восстановленный во всей Европе в 1945 году.

С Днем Победы! Пусть мужество и героизм этого величественного праздника никогда и никем не будут забыты!

Низкий поклон и безмерная благодарность нашим ветеранам!

Мира всем и созидания!


З уважением 

Председатель 

Арцизского районного совета                      Ю.Х.Карабаджак

Підсумки ХХІ позачергової сесії районної ради

У відповідності з Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Регламентом Арцизької районної ради 7 травня 2018 року була скликана ХХІ позачергова сесія районної ради, головним завданням якої було визначитись з представництвом районної ради в Госпітальній раді госпітального округу №8 Одеської області.

         Госпітальні округи в Одеській області створені Кабінетом Міністрів України. До госпітального округу №8 ввійшли Арцизький, Тарутинський та більша частина Саратського і Татарбунарського районів. Учасники округу – районні ради та ради об`єднаних територіальних громад. Їх основна функція – здійснення співробітництва у сфері охорони здоров’я в межах округу.

Основним завданням Госпітальної ради як дорадчого органу є визначення проблемних питань, координація дій щодо організації та функціонування медичної допомоги в госпітальному окрузі.

До складу Госпітальної ради госпітального округу №8 ввійдуть 15 представників, які будуть делеговані відповідними районними радами.

        IMG 4291

   Депутати районної ради прийняли рішення делегувати чотири представника Арцизької районної ради до складу Госпітальної ради госпітального округу №8 Одеської області, а саме:

   Карабаджака Ю.Х. – голову Арцизької районної ради, Парпуланського С.А. – голову Арцизької районної державної адміністрації, Челака З.І. – головного лікаря комунальної установи «Арцизька районна центральна лікарня»; Степаненка О.А. – радника голови районної державної адміністрації з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Арцизький район – в лідерах другого етапу Всеукраїнської спартакіади серед депутатів Одещини всіх рівнів

Новый рисунок copy copy

4 травня цього року у смт. Овідіопіль в Палаці спорту ім.. В.І. Дукова відбулися спортивні змагання другого етапу Спартакіади серед депутатів Одеської області, міських (міст обласного значення), районних, селищних та сільських рад області.

Команду Арцизького району очолив Малєв О.М. – заступник голови Арцизької районної ради, а до її складу ввійшли 17 представників міськсільрад району (Міхов В.М. – Арцизький міський голова, Целіков П.Б. – депутат Арцзької міської ради, Грозов А.І. – Виноградівський сільський голова, Тарасова Н.І. – Вознесенський Перший сільський голова, Куралов В.Д. – Деленський сільський голова, Тельпіс Г.І. – депутат Деленської сільської ради, Добрев П.П. – Острівненський сільський голова, депутат Арцизької районної ради – Бондаренко А.В., депутат Задунаївської сільської ради Ненов В.П., депутати Новоіванівської сільської ради Дермен Н.Н., Іванов К.С., депутат Холмської сільської ради – Атанасій В.І).

Збірна депутатська команда Арцизького району домоглася таких результатів : теніс настільний – перше місце; шахи – перше місце; шашки – друге місце; волейбол – третє місце; футбол (футзал) - восьме місце.

Високі особисті результати показали: депутат Арцизької районної ради Станкова А.В. (шахи), депутат Арцизької міської ради Афанасьев А.О.(шахи), депутат Павлівської сільської ради Черкес А.В. (настільний теніс), секретар Вознесенської Першої сільської ради Бордя Н.В. (шашки).

В загальному командному заліку команда завоювала друге місце серед тринадцяти учасників. Методичну та організаторську допомогу команді надавали інструктор по спорту КП «АРФСП «Колос» Тулунжи Д.М., директор Арцизької ДЮСШ Мігов В.Д., головний спеціаліст районної державної адміністрації Мілєв П.Г.

Представники місцевого самоврядування Арцизького району вибороли право участі в окремих видах змагань у складі збірної депутатської команди Одеської області при проведенні третього етапу (фінальні змагання) Всеукраїнської спартакіади депутатів всіх рівнів, який проводитиметься у м. Чорноморськ в червні 2018 року.


31543002 981568125301792 5982229139350880256 n

 

 

В Арцизькому районі відкрито футбольно-спортивний комплекс

31543215 1682491345165352 5570734206826315776 n

29 квітня урочисто відкрито футбольно-спортивний комплекс Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Церемонію відкриття цього нового об’єкту спортивної інфраструктури району очолили: Максим Степанов – голова Одеської обласної державної адміністрації, Сергій Паращенко – депутат Одеської обласної ради, Юрій Карабаджак – голова Арцизької районної ради, Сергій Парпуланський – голова Арцизької районної державної адміністрації.

31689058 1682490111832142 8551366992567730176 o

Присутні на відкритті мешканці та гості с. Виноградівка; школярі були у щирому захваті від такого щедрого, яскравого, вкрай необхідного подарунку.

Майданчик для міні-футболу зі штучним покриттям, багатофункціонаними тренажерами, спеціальним освітленням вдало вписався в територію біля самісінької школи. Його збудовано за кошти обласного бюджету в числі 35-ти інших в Одеській області, які побудовані в 2017 році та будуть побудовані в 2018 році.

Фестиваль "Vinogradovka Country Fest " – 2018

30425095 495239234223969 9193656150291722222 o copy

29 квітня 2018 року в с. Виноградівка відбувся щорічний фестиваль – свято спорту, музики, танців, дитячих розваг та різноманітних конкурсів.

Спортивний блок був заповнений змаганнями з волейболу, шахів, шашок, гирьового спорту, армрестлінгу на шкільних спортивних майданчиках (спортивна зала, міні-стадіон) та з вільної боротьби на стадіоні села.


31460989 1682488451832308 7628537378612707328 n-600x399

31543142 1682490215165465 3707305758614880256 n-600x399

Вокально-хореографічні виступи колективів художньої самодіяльності не тільки с. Виноградівка і Арцизького району, а і з інших районів області, розпочалися традиційним яскравим парадом та тривали цілий день разом з концертно-розважальною програмою одеських аматорів.

Неабияке зацікавлення у глядачів викликали майстер-класи із прядіння на веретені та приготування національної страви «Курбан», конкурс, який було проведено вперше, «Гламурна овечка», презентація старовинних болгарських нарядів, святкова лотерея .

Другий рік поспіль тільки в Виноградівці проводяться єдині в Україні змагання з ручного швидкісного стрижіння овець, в яких цьогоріч приймали участь 30 стригалів з південного регіону Одещини, в т. ч. одна жінка-стригаль. Конкурс стригалів став головною подією цього грандіозного свята.

31513887 1682488695165617 5704498953215541248 n-600x399 copy

Фестиваль завершився фіналом змагань з вільної боротьби, демонстрацією святкування болгарського весілля, встановленням національного рекорду України з масового виконання болгарського танцю «Хоро», концертом за участю групи «Jam Band», зірки української естради Олі Полякової та феєрверком.

31495846 1682493621831791 717211567942270976 n-600x399

Свято вдалося!!! Все було дуже красиво, яскраво та рекордно масово!

Підсумки ХХ сесії районної ради

20 квітня 2018 року відбулася ХХ сесія Арцизької районної ради. Розглянуто 46 питань, прийнято 46 рішень, з них 30 – з надання матеріальної допомоги.

Районні програми

         Про хід виконання районної програми забезпечення населення Арцизького району якісною питною водою в достатній кількості на 2006-2020 роки

         В Арцизькому районі налічується 252,65 км водопровідних мереж, з них 85,3 км (33,7%) – в аварійному стані. Мешканці південних населених пунктів користуються привізною питною водою (Виноградівка, Делень, Нова Іванівка, Новомирне, Новохолмське). Буріння додаткових свердловин потребують в Веселому Куті, Новомирному, Задунаївці, Павлівці, Теплиці.

         Роботи з покращення постачання та якості питної води ведуться постійно. Найскладніша ситуація з питною водою складається в м. Арциз, де проведено капітальний ремонт зовнішніх мереж водопостачання на суму 846,4 тис. грн. З місцевого бюджету міською радою готується проектно-кошторисна документація капітального ремонту резервуарів питної води та її доочистки.

         В с. Павлівка встановлена водонапірна вежа вартістю 273 тис. грн.. В с. Задунаївка капітально відремонтовано вуличний водопровід. Вартість цих робіт склала 220,3 тис. грн.

         За рахунок обласного бюджету будуть виконані наступні роботи: у сумі 300 тис. грн. – капітальний ремонт водопроводу в с. Василівка, заміна водонапірних башт запланована в селах Садове (250,0 тис. грн.) та Вишняки (250,0тис.грн.)

         За кошти державного бюджету у сумі 150тис. грн. буде встановлена водонапірна вежа в с. Долинівка.

 

         Про хід виконання районної програми енергоефективності Арцизького району на 2016-2018 роки

         За останній рік в рамках виконання даної програми виконано ряд заходів з утеплення фасадів, ремонту покрівель, заміни вікон та дверей на загальну суму 1215,6 тис. грн. (675,6 тис. грн. – обласний бюджет, 568,1 тис. грн. – місцеві бюджети): капітальний ремонт дахів ДНЗ в с. Главані (558,1 тис. грн), в с. Кам`янське (253,3 тис. грн.), в с. Мирнопілля (300,0тис. грн.); заміна котлів у загальноосвітніх закладах району (260 тис. грн.); капітальний ремонт опалювальних систем районного Будинку культури (61,5 тис. грн.), ДНЗ в с. Холмське (147,3 тис. грн.), ДНЗ в с. Прямобалка (16,5 тис. грн.)

         За останній рік відшкодовані відсотки за 51 кредитом (заміна вікон та дверей, утеплення фасадів та покрівель, заміна котлів та систем опалення, інше). Відповідно до зведеного реєстру позичальників таких кредитів в АТ «Ощадбанк» надано на загальну суму 4,7 млн. грн., при цьому компенсація з районного бюджету складає 5% від «тіла» кредиту або 23,3 тис. грн.

        

Освіта

         Прийнято п’ять рішень з освітніх питань. Перейменовані дві школи – заклади загальної середньої освіти: Новокапланський I- II ступенів та Павлівський I-III ступенів. За результатами конкурсу та на підставі подання районної державної адміністрації на посаду директора Павлівського закладу середньї освіти I-III ступенів Арцизької районної ради призначена Павлова Галина Дмитрівна. Затверджені один передавальний акт передачі основних засобів та одна технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки ( в натурі) для постійного користування школами району.

Підготовка до оздоровчої кампанії 2018 року

          Станом на 1 квітня 2018 року в районі мешкає 2872 дитини, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, з них 512 дітей, які виховуються у малозабезпечених та багатодітних сім’ях, 41 дитина-сирота та діти, позбавлені батьківського піклування, 31 дитина-інвалід, 2 дитини загиблого у районі проведення антитерористичної операції, безпритульних та бездоглядних дітей немає, 256 дітей талановитих та обдарованих, відмінників навчання, 681 дитина, яка перебуває на диспансерному обліку, 1279 дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села, 18 дітей внутрішньо переміщених осіб, 36 дітей учасників антитерористичної операції, 16 дітей взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах. Упродовж оздоровчої кампанії 2018 року планується максимально охопити оздоровленням 2300 дітей (80%) пільгового контингенту, для чого необхідно 1270 тис. грн.

        На організацію та проведення оздоровчої кампанії (оздоровлення та відпочинок) 2018 року на базі комунальної організації «Арцизький дитячий позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Ювілейний» передбачено 686 тис. грн.:

 -         районний бюджет 199,9 тис. грн.(46 дітей – зміна 21 день);

 -         міська рада 185,0 тис. грн.(64 дитини – зміна 14 днів);

 -         сільські ради – 301,1 тис. грн.(105 дітей – зміна 14 днів).

          А також планується залучення позабюджетних коштів у сумі 540,0 тис. грн.(188 дітей – зміна 14 днів).

     Будуть відкриті  23 табори відпочинку з денним перебуванням на базі закладів загальної середньої освіти району тривалістю 14 днів в межах бюджетних асигнувань, до яких увійдуть мовні табори, табори спортивного напрямку, квест – табори тощо.

            З державного та обласного бюджетів на оздоровлення дітей (в межах виділення коштів)  планується витратити 1810 тис. грн.

      У районі працюють 20 дошкільних закладів, 5 дошкільних підрозділів НВК «Школа - сад» та 2 дошкільних підрозділи опорного закладу, в яких виховується 1596 дітей. Ці заклади з 1 червня по 31 серпня 2018 року будуть переведені на режим оздоровлення, яким передбачено введення додаткового другого сніданку. В усіх дошкільних закладах комунальної власності сільських та міських рад буде збільшено на 10% витрати на харчування дітей.

 

Бюджет

Виконання бюджетів

За перший квартал 2018 року зведений бюджет Арцизького району в частині доходів виконаний на 101,4%. При планових призначеннях в розмірі 98103,0 тис. грн., фактично надійшло 99439,7 тис. грн., в т.ч. доходів без врахування міжбюджетних трансфертів надійшло 33327.2 тис. грн. при плані 29573,1 тис. грн.

         Доходи по загальному фонду бюджету району виконані на 110,9% (плюс 2990,6 тис. грн.), по спеціальному фонду бюджету района – на 133,9% ( плюс 763,5 тис. грн.). Найбільшу питому вагу надходжень до бюджету району в загальній сумі (без трансфертів) складають місцеві податки і збори (51%) та податок на доходи фізичних осіб (43,4%). Дохідна частина спеціального фонду виконана на 109,1%.      

         В першому кварталі районний бюджет по загальному фонду виконано на 101,5%. При плані 72662,9 тис. грн. фактично надійшло 73766,4 тис. грн., в т.ч. по доходах без врахування міжбюджетних трансфертів виконання склало 129,65%, що більше на 3030,8 тис. грн.. Спеціальний фонд районного бюджету виконано на 116,55%, в т.ч. власні надходження – на 163,0% (плюс 831.7 тис. грн.). Міський бюджет м. Арциз виконано на 109,1%, по спеціальному фонду – на 124,1% (без врахування міжбюджетних трансфертів).

         До бюджетів сільських рад району в частині загального фонду станом на 1 квітня цього року надійшло 14607,7 тис. грн.(96,5%). З сімнадцяти сільських рад план дохідної частини загального фонду бюджета без врахування міжбюджетних трансфертів виконали лише вісім рад.

         Депутати районної ради підтримали звіт районної державної адміністрації про виконання бюджету Арцизького району за підсумками першого кварталу цього року і зміни до районного бюджету, які дуже суттєві.

         За рахунок субвенції міської та сільських рад дохідна частина районного бюджету збільшена на 890,4 тис. грн. Ці кошти направлені школам на продукти харчування у сумі 210,5 тис. грн., окремим мешканцям району на придбання імуносупресорів – у сумі 257,1 тис. грн. для лікування, комунальному підприємству «АРФСП«Колос» на утримання спорт інструкторів – у сумі 260,1 тис. грн., відділу культури районної державної адміністрації – у сумі 150 тис. грн..

         За рахунок районного бюджету на суму 784 тис. грн. відділом освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації буде придбана спеціальна комп’ютерна апаратура для початкової школи та для проведення в районі зовнішнього незалежного тестування школярів з іноземних мов, а також  шкільний автобус; (500 тис. грн.) направляються на поточний ремонт дороги до с. Острівне, ще 500 тис. грн. – на капітальний ремонт частини вул.. Соборної в м. Арциз. У сферу освіти будуть вкладені кошти ще у сумі 381,5 тис. грн. За рахунок перевиконання доходної частини районного бюджету прийнято рішення 571.7 тис. грн. направити районній державній адміністрації в рамках виконання районної програми взаємодії органів виконавчої влади і місцевого самоврядування Арцизького району на 2018 рік.

         За рахунок обласного бюджету у сумі 23564,4 тис. грн. будуть реалізовані інвестиційні проекти в дев’ятнадцяти населених пунктах району: у сфері освіти – у сумі 16090,3 тис. грн. (31 об`єкт), у сфері культури – у сумі 1760,0 тис. грн. (6 позицій), у сфері охорони здоров`я - у сумі 3470,0 тис. грн. (9 позицій); у сфері водозабезпечення – у сумі 2244,1 тис. грн. (7 об’єктів). Будуть проводитись ремонти різного характеру в будівлях шкіл, дошкільних та позашкільних закладів освіти в п’ятнадцяти населених пунктах, двох фельдшерко-акушерських пунктів, чотирьох об’єктів культури, на об’єктах водопостачання в шести населених пунктах. На придбання медичного обладнання буде витрачено 2,9 млн. грн.

        Звернення депутатів Арцизької районної ради до Кабінету Міністрів України

 

 

Прем’єр - міністру України

                                                                           Гройсману В.Б.

           

Шановний Володимире Борисовичу!

 

          Одна із двох доріг, загального користування державного значення, які пролягають по території Арцизького району Одеської області - Т 16-08 Болград-Червоноармійське – Арциз – Сарата. Ця дорога з’єднує між собою м. Арциз, м. Болград, смт. Сарата, які являються районними центрами, з міжнародною дорогою загального користування державного значення М 15 Одеса- Рені на Бухарест.      В Арцизькому районі цей шлях з’єднує між собою районний центр з чотирма сільськими населеними пунктами, в Болградському районі - з трьома, в Саратському районі - з одним. Відсутність ремонту протягом тривалого часу цієї автомобільної дороги з кожним роком призводить до зростання соціальної напруженості серед населення.

         Дорога знаходиться вкрай в незадовільному стані.          Протягом тривалого часу на цій дорозі взагалі не проводився ремонт і під впливом часу, великої кількості автомобілів, як легкових, так і вантажних, дорожнє покриття все більше і більше руйнувалося, а в період дощів дорога повністю приходить в непридатний для проїзду автомобілів стан.

         Ремонт цього автошляху необхідно провести негайно у зв’язку із створенням госпітальних округів в Одеській області. Маршрути карет швидкої медичної допомоги пролягатимуть на великій відстані. Крім цього, в районах продовжується процес створення опорних шкіл, до яких необхідно здійснювати підвіз дітей.

         Для забезпечення ремонту даної дороги Арцизькою районною державною адміністрацією за рахунок коштів, виділених депутатами Арцизької районної ради з районного бюджету, було профінансовано виготовлення проектно - кошторисної документації у сумі 399 тис. грн. на поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування Т 16-08 Болград-Червоноармійське – Арциз – Сарата, км 45+900+-км 75 +900 загальною вартістю 383572,360 тис. грн. Документація була виготовлена та пройшла державну експертизу (додається), але ремонті роботи так і не було розпочато.

         Просимо Вашого сприяння щодо виділення коштів у сумі 383572,360 тис. грн. на ремонт вищезазначеної дороги. Проведення ремонту автомобільної дороги загального користування Т 16-08 Болград-Червоноармійське – Арциз – Сарата значно сприятиме покращенню соціальних стандартів, прискоренню процесу реформ у державі, в т.ч. і створенню об’єднаних територіальних громад на півдні Одеської області.

        

   З повагою

депутати Арцизької районної ради

 

Прем’єр - міністру України

                                                                           Гройсману В.Б.

 

        

Шановний Володимире Борисовичу!

 

         Територією Арцизького району Одеської області проходять дві дороги державного значення. Одна з них - загального користування державного значення Т 16-27   КПП Серпневе – Тарутине - Арциз-Татарбунари. Дана дорога з’єднує між собою три райони: Арцизький, Татарбунарський і Тарутинський, знаходиться вкрай в незадовільному стані та потребує негайного ремонту.

         Ремонт цього автошляху необхідно провести у зв’язку із створенням госпітальних округів. Крім цього, продовжується процес створення опорних шкіл. В Арцизькому районі ця дорога з’єднує між собою районний центр з п’ятьма сільськими населеними пунктами, в Тарутинському районі- з трьома.

         Протягом тривалого часу на цій дорозі взагалі не проводився ремонт. Під впливом часу і великої кількості автомобілів, як легкових так вантажних, дорожнє покриття все більше і більше приходило в непроїзний стан, особливо в період дощів.

         У серпні минулого року Служба автомобільних доріг в Одеській області провела тендер на  поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Т-16-27 КПП "Серпневе" - Тарутине - Арциз - Татарбунари, км 39+918 - км 57+510.    Торги були проведені, договір підписаний, сума визначена, але роботи не були розпочаті. Згідно з договором ТОВ «Автодор» зобов'язалося виконати ремонт дорожнього покриття ділянки км 39+918 - км 57+510, вартість робіт на якій держпідприємство оцінило приблизно в 188 100 мільйонів грн.

         Просимо Вашого сприяння у виділенні коштів у сумі 188 100 млн. грн. на ремонт вищезазначеної дороги, що дозволить значно скоротити шлях до КПП Серпневе, який є важливим пунктом пропуску через молдовсько-український кордон, суттєво знизить навантаження на дороги Саратського району, якими користуються для об’їзду найбільш проблемних ділянок дороги, коли прямують до м.Татарбунари, зменшить час у дорозі та сприятимете подальшому зміцненню україно - молдовських відносин.

     

     З повагою

депутати Арцизької районної ради

 

 

МИНИСТР ОБОРОНЫ УКРАИНЫ ИНСПЕКТИРУЕТ АРЦИЗСКИЙ ГАРНИЗОН

   1 copy copy copy copy copy copy

    Сегодня, 14 апреля, в Арцизский район прибыл с рабочим визитом министр обороны Украины Степан Полторак . Глава оборонного ведомства посетил военную часть, дислоцирующуюся возле бывшего военного аэродрома «Червоноглинское».  Целью данного визита стала проверка состояния и боевой готовности Арцизского гарнизона,  на вооружении которого находятся ЗРК С-300 и пообщался с военнослужащими, которые ежедневно выполняют задачи по защите воздушного пространства нашего государства.

Перед началом проверки министр обороны встретился с представителями местной власти – председателем Арцизской районной государственной администрации Сергеем Парпуланским, и председателем Арцизского районного совета Юрием Карабаджаком. В ходе разговора Степан Полторак рассказал о продвижении дел, связанных с  восстановлением и дальнейшим функционированием бывшего военного аэродрома «Червоноглинское».
По завершению визита глава оборонного ведомства страны отметил лучших бойцов подразделения ведомственными наградами.

 Напомним, вчера Степан Полторак проверил ход строительства военного городка “Дачное-2”.

2 copy copy copy copy copy copy copy copy

30710662 929268583908145 8276941981335158784 n-600x450

З Великоднем!

3 copy copy

 

       Вітаємо зі Світлим Христовим Воскресінням.

Світла і добра, благополуччя і процвітання, віри і любові вам. Миру і щастя дому вашому, Вам, рідним і близьким.

Христос Воскрес!

Питання чергового семінару

       Виконавчим апаратом районної ради підготовлено та проведено семінар-нараду міського та сільських голів, секретарів міськсільрад. В семінарі взяли участь керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, Арцизького районного військового комісаріату, Арцизького об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Арцизького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області.

З жовтня 2017 року діють зміни до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій. З 1 січня цього року пенсії особам, які досягли віку 65 років, перераховуються в автоматичному режимі. Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності страхового стажу у чоловіків 35 років, у жінок – 30 років встановлено у розмірі 40% від мінімальної заробітної плати (1489,20 грн.). Мінімальна заробітна плата на 2018 рік становить 3723 грн. Право на призначення пенсії за віком за наявності страхового стажу не менше 25 років мають чоловіки після досягнення 60 років та жінки після досягнення віку 58-60 років.

Урядом України визначено механізм призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючим особам після досягнення визначеного законодавством віку при відсутності необхідного страхового стажу та за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу (з урахуванням майнового стану та середньомісячного сукупного доходу) один раз на 6 місяців.

Законом України «Про безоплатну правову допомогу» держава гарантує безоплатну правову допомогу, а саме: малозабезпеченим особам, інвалідам; дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах; учасникам бойових дій; біженцям, внутрішньо переміщеним особам; іншим соціально незахищеним особам.

      Суттєво підвищено поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги (захист; здійснення представництва інтересів осіб; складення документів). Враховуватиметься середньомісячний дохід особи, а не сім`ї. Дохід особи не повинен перевищувати два прожиткових мінімума.

До 1 квітня триватиме кампанія щодо подання державними службовцями, депутатами всіх рівнів, посадовими особами місцевого самоврядування, електронних декларацій за 2017 рік. Відповідно до Указу Президента України від 15.05.2017 року №133/2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних, та інших обмежувальних заходів (санкцій)» доступ до окремих поштових серверів у домені .RU обмежений. Зазначення в деклараціях недостовірних відомостей може тягнути за собою дисциплінарну або кримінальну відповідальність.

В 2017 році в районі забезпечено реалізацію реформ Міністерства юстиції України: видача свідоцтв про народження дитини безпосередньо у пологовому відділенні КУ « Арцизької центральної районної лікарні»; набрав популярності пілотний проект «Шлюб за добу». 2018 рік визначено роком реалізації проекту «Я маю право», який покликаний забезпечити більшу правову обізнаність всіх громадян.

 

 

Рейтинг Арцизького району за 2017 рік - III місце в Одеській області

За підсумками рейтингування в 2017 році Арцизький район стабільно тримає темп росту доходів місцевих бюджетів (+51% у IV кварталі 2017 року) та перебуває на рівні 1-2 місць серед інших районів області. Забезпечено зниження кількості облікованих кримінальних правопорушень на 6%. Зросло виробництво молока. Район показав кращий результат в області по забезпеченню житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Порівнювались результати роботи районних державних адміністрацій  за 19-ма показниками: промисловість, будівництво, сільське господарство, капітальні та прямі іноземні інвестиції, рівень оплати населення житлово-комунальних послуг, ринок праці, фінанси, розвиток підприємництва, соціальний захист дітей - сиріт, криміногенна ситуація. Є позитивною динаміка інвестиційної діяльності.

За 11-ма показниками район займає місця в першій десятці, що дозволило зайняти третє місце в цілому.

Bezymyannyj copy

 

 


До першої п`ятірки також ввійшли Лиманський, Саратський, Біляївський та Роздільнянський райони

 2-600x443 copy

 

Календар новин

<< < Червень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30