Свято місцевого самоврядування

     7 грудня своє професійне свято відзначають усі, хто своєю діяльністю пов'язаний з органами місцевого самоврядування - радами різних рівнів.

         Сьогодні це свято сприймається як дата, яка є знаковою віхою на шляху розвитку Української держави, територіальних громад, як підтвердження багатовікових традицій реалізації права кожного приймати участь в управлінні державними справами на місцевому рівні.

         6 грудня в районному будинку культури відбулися урочистості до Дня місцевого самоврядування, на які були запрошені депутати місцевих рад, їх керівники, ветерани місцевого самоврядування, громадськість.

         Першим шановне зібрання привітав голова Арцизької районної ради Карабаджак Ю.Х., який свій виступ розпочав з поздоровлення до Дня Збройних Сил України та висловив вдячність всім, хто присвятив себе служінню Батьківщині, хто і сьогодні перебуває на стражі миру в нашій Державі.

         Щирі вітання були адресовані і всім депутатам місцевих рад, працівникам та ветеранам місцевого самоврядування, вдячність – районній державній адміністрації, місцевим радам за спільну плідну працю.

Відзнака голови Одеської обласної ради вручена директору комунального підприємства «Об’єднаний трудовий архів міста Арциз і сіл Арцизького району» Гюмюшлю Т.І.

IMG 9216-600x400

Грамотами Арцизької районної ради та цінними подарунками за вагомий внесок в розвиток місцевого самоврядування нагороджено:

-                 Садчука Олексія Івановича – депутата Арцизької районної ради;

-                 Стоматова Сергія Степановича – Новоіванівського сільського голову;

-                 Стрезєву Любов Петрівну – секретаря Прямобалківської сільської ради;

-                 Ткач Лілію Федорівну – бухгалтера Виноградівської сільської ради;

-                 Мігова Василя Георгійовича – коменданта Арцизької районної ради.

IMG 9226-600x400

         Від імені голови Арцизької районної державної адміністрації Парпуланського С.А. присутніх поздоровила керівник апарату РДА Філіппова Т.Ю. почесними грамотами та цінними подарунками кращих представників місцевого самоврядування району:

-         Давидкіну Федору Миколаївну – землевпорядника Теплицької сільської ради;

-         Колеснікову Наталію Дмитрівну – начальника відділу організаційної та кадрової роботи районної ради;

-         Куралова Володимира Дмитровича – Деленського сільського голову;

-         Лазара Павла Вікторовича – депутата Арцизької міської ради, приватного підприємця ФОП «Лазар П.В.»

-      Тістол Ольгу Федорівну – державного реєстратора Кам`янської сільської ради;


IMG 9256-600x400

     Запрошені на свято ветерани місцевого самоврядування приймали вітання та подарунки.

         Також, нагородами та преміями  відзначено переможців районного конкурсу сільських рад з розвитку та благоустрою території в 2018 році:

          - за перше місце почесною грамотою районної ради та грошовим призом у розмірі 35 тис.грн. Павлівську сільську раду (сільський голова Горяйнов В.М.);

         - за друге місце почесною грамотою районної ради та грошовим призом у розмірі 30 тис.грн. Задунаївську сільську раду (сільський голова Нєнов Д.Д.);

         - за третє місце почесною грамотою районної ради та грошовим призом у розмірі 25 тис.грн. Острівненську сільську раду (сільський голова Добрєв П.П);

        IMG 9309-600x456

        За значну роботу з розвитку інфраструктури подяками відзначено:

         - Виноградівську сільську раду (сільський голова Грозов А.І.);

         - Главанську сільську раду (сільський голова Капова Т.М.);

         - Надеждівську сільську раду (сільський голова   Терзі Д.С.);

         - Холмську сільську раду (сільський голова Пєльтек М.Т.)

IMG 9358-600x400 copy

 

         Щорічно в районі визначають спортивні колективи – переможців районної Спартакіади серед сільських команд. За підсумками 2018 року нагороджено:

- за І місце  спортивну команду села Делень (інструктор зі спорту Тулунжі Дмитро Миколайович) грошовим призом у сумі 5000 грн.;

     - за ІІ місце спортивну команду села Прямобалка (інструктор зі спорту Лемещук   Дмитро Петрович) грошовим призом у розмірі 3000 грн.;

     - за ІІІ місце спортивну команду села Холмське (інструктор зі спорту Атанасій Степан Іванович) грошовим призом у розмірі 2000 грн..

          Свято завершилося яскравою концертною програмою.

IMG 9271-600x400


IMG 9295-600x424


IMG 9412-600x400


IMG 9510-600x400

Підсумки позачергової XXIV сесії районної ради

6 грудня у відповідності з діючим законодавством та Регламентом районної ради, на підставі представлених проектів рішень районною державною адміністрацією була скликана позачергова сесія районної ради. Пленарному засіданню передувало спільне засідання президії районної ради та постійної комісії з питань бюджету, регуляторної та інвестиційної політики, соціально-економічного розвитку та управління майном комунальної власності, підприємницької діяльності. Депутати в своїх рішеннях були одноголосні.

IMG 9159

Насамперед, прийнято рішення про внесення змін до районної програми підготовки лікарських кадрів для лікувальних закладів, що дозволяє придбати ще одну, вже третю, квартиру (трикімнатну , вартістю 450 тис. грн.) для лікаря, який виявив бажання працювати в центральній районній лікарні.

Підтримано всіма депутатами важливе рішення щодо реорганізації комунальної установи «Арцизька центральна районна лікарні» шляхом перетворення у комунальне некомерційне підприємство, що дозволить узгодити функціонування даного медичного закладу з діючим законодавством.

IMG 9163-600x400

Основним питанням став перерозподіл коштів районного бюджету – 4447,5 тис. грн. Основні напрями їх використання – сфери освіти та охорони здоров’я ( 2928,9 та 1053,3 тис. грн відповідно). Головними об’єктами за витратами стали топкова для опалення та опалювальна система спортивної зали Арцизького НВК «ЗОШ I-III ст. №4- ліцей»(599,8тис. грн.), приймальне відділення районної лікарні (400 тис. грн.) житло для лікарів (450 тис. грн.) футбольні поля (співфінансування – 1897,1 тис. грн.). Прийнята субвенція з сільських бюджетів у сумі 860 тис. грн. (співфінсування) на будівництво цих нових спортивних об’єктів в селах Павлівка, Холмське, Задунаївка. Узгоджені інші фінансові питання, які потребують вирішення до кінця поточного року

Підсумки конкурсу сільських рад з розвитку та благоустрою територій в Арцизькому районі

          Конкурс сільських рад з розвитку та благоустрою територій в Арцизькому районі в 2018 році проведено на підставі Положення, затвердженого районною радою. Переможцями визначені: Павлівська сільська рада (сільський голова Горяйнов В.М.), Задунаївська сільська рада (сільський голова Нєнов Д. Д.), Острівненська сільська рада (сільський голова Добрєв П.П.). Ці сільські ради до Дня місцевого самоврядування нагороджені Почесними грамотами та преміями в розмірі 35, 30 та 25 тисяч гривень відповідно. Сільські ради, які здійснили значну роботу з розвитку інфраструктурних об`єктів, будуть відзначені Подяками та цінними подарунками – годинниками.

Сільські ради району залучили до реалізації різноманітних проектів для своїх громад майже 24 млн. грн., з них 6,5 млн. грн. – спонсорські кошти. Сама велика увага приділена благоустрою територій. На різних об’єктах було освоєно 7.5 млн. грн.. Станом на 1 жовтня цього року сільські ради надали субвенції для розвитку об’єктів загально районного значення на загальну суму 3,3 млн. грн. Об’єктами водовідведення цього року опікувалися в 11 населенних пунктах (1.5 млн. грн.), культури – в 12 населених пунктах (3.3 млн. грн.), освіти – в 10 населених пунктах (2.7 млн. грн.). На суму 0.5 млн. грн. виконані будівельні роботи на 9 спортивних об’єктах. 8 сільських рад продовжили роботу з питань вуличного та дорожнього господарства (5 млн. грн.).

Всіма сільськими радами району ведуться масштабні роботи, які сприяють покращенню надання різноманітних послуг сільському населенню та благоустрою самих населених пунктів.

 

 

 

 

C Днем местного самоуправления!

           1449476747 d3b873a969f756423f87f5692383c29b l

        Сегодня отмечается молодой праздник — День местного самоуправления. В современном мире, где мы так много говорим о демократическом обществе, местное самоуправление играет особенно важную роль, ведь оно дает возможность гражданам участвовать в решении вопросов местного значения. В этот день мы желаем максимального взаимопонимания между народом и властью, благополучия и процветания каждому региону.

         Всех сотрудников органов местного самоуправления, с профессиональным праздником! Ударно трудитесь на благо народа. Принимайте решения исходя из расчета интересов и нужд ваших земляков. С достоинством, честью и справедливостью выполняйте свои обязанности.

                             Успеха вам во всем, благополучия в личной жизни и хорошего достатка.
           

Председатель

Арцизского районного совета                             Ю.Х. Карабаджак

Відкрито ще один шкільний стадіон в Арцизькому районі


IMG 2552-600x400     

10 жовтня цього року відбулася найбажаніша подія для школярів, батьків, вчителів школи №5 в м. Арциз – відкриття сучасного шкільного майданчика європейського рівня. Крім того, вся територія навчального закладу облагороджена, вражає своєю доглянутістю, яскравістю. Незвичайним доповненням свята стало відкриття реконструйованого тиру.

IMG 2791-600x400

В урочистостях взяли участь депутат Одеської обласної ради Паращенко С.В., заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Колебошин С.В., голова Арцизької районної ради Карабаджак Ю.Х., голова Арцизької районної державної адміністрації Парпуланський С.А., громадськість м. Арциз та району.

Присутніх на святі від імені голови Одеської обласної державної адміністрації Степанова М.В. привітав його заступник Колебошин С.В., який зазначив: «Освіті Арцизького району дійсно є чим пишатися. Це район, який першим приєднався до ініціативи губернатора Одеської області з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання "Be Smart". Це район,  якраз це та школа, команда якої виграла обласний етап конкурсу «Сокіл» («Джура»). Це район, який стрімко розвиває спортивну інфраструктуру. Узгоджена ще одна заявка на будівництво чергових таких об’єктів, які будуть розміщені на території шкіл району».

IMG 2614 copy copyIMG 2659-600x400

IMG 2665-600x400


Яскравим завершенням свята стали грандіозний флешмоб, обласні змагання з міні футболу, районні змагання з баскетболу, міські змагання зі стрільби пневматичними гвинтівками та шкільна естафета.

Підсумки XXIII сесії районної ради

44832268 528885624250115 2255862818387525632 n

23 жовтня 2018 року відбулася XXIII сесія Арцизької районної ради, в рамках якої всі запропоновані до вирішення питання були розглянуті на засіданнях профільних постійних комісій та на спільному засіданні постійних комісій. Прийнято 57 рішень.

 Районні програми

На підставі висновків та рекомендацій профільних постійних комісій районної ради затверджена районна програма модернізації системи управління фінансовими ресурсами бюджету Арцизького району на 2018-2020 роки, метою якої є поліпшення якості виконання функцій, покладених на органи місцевого самоврядування району, через підвищення ефективності та прозорості управління бюджетними фінансовими ресурсами, прискорення процесів їх розподілу та використання.

 Заслухані звіти про хід виконання програм.

Районна програма регулювання земельних відносин щодо забезпечення реалізації державної політики в галузі використання, охорони земель функціонує з 2006 року, але і надалі потребує продовження дії. В результаті земельної реформи, приватизації земель, розмежування здійснено перерозподіл земельних ресурсів. У державній власності залишилося 35,7 тис. га із 137,9тис. га (25,8%), у приватній – 102,1тис. га (74%), у комунальній – 137 га(0,1%). Завершені роботи по коригуванню генерального плана міста Арциз. До Державного кадастру внесені відомості про межі сільських населених пунктів на території району. Проводитимуться роботи з інвентаризації земель водного фонду.

 Районна цільова програма профілактики ВІЛ - інфекцій, лікування та підтримки ВІЛ – інфікованих та хворих на СНІД діяла з 2014 року, виконувалася практично повністю.

Розширені можливості доступу різних категорій населення до системи добровільного консультування та тестування на ВІЛ/СНІД, покращена робота кабінету «Довіра» при центральній районній лікарні. Але для повноцінного функціонування цього кабінету треба ввести ставки лікаря, медичної сестри та соціального працівника.

Щорічно на ВІЛ обстежується близько 5% населення для виявлення ВІЛ – позитивності. На обліку у поточному році перебуває 171 людина, з них 111- дорослих (ВІЛ), 5 – дітей (ВІЛ),55 – дорослих (СПІД). Виконання програми профінансовано за рахунок державного бюджету, всього за останні 5 років використано 2026,1тис.грн.

Районна програма оздоровлення та відпочинку дітей в Арцизькому районі прийнята в поточному році. В районі створено районний штаб з оперативного вирішення питань підготовки та організації оздоровлення і відпочинку дітей. Діяли 18 пришкільних таборів, денним перебуванням в яких було охоплено 1774 учня. На контролі перебували питання організації відпочинку дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, дітей-інвалідів, дітей учасників АТО та переселенців, талановитих та обдарованих дітей.

На базі 4 закладів загальної середньої освіти (три міські школи та школа в селі Надеждівка) працювали мовні табори, які відвідували 88 учнів. Санаторним оздоровленням були охоплені 28 дітей. У Міжнародному дитячому центрі «Артек» побувало 2 дітей, в Українському дитячому центрі «Молода гвардія» - 15 дітей. В районному дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Ювілейний» за рахунок місцевого бюджету відпочили 82 дитини. Всього за період літньої оздоровчої компанії в районі було організовано відпочинок для 2318 дітей.

 До деяких діючих програм внесені зміни.

Фінансування районної програми попередження дитячої бездоглядності, безпритульності та соціального захисту дітей збільшено на 100 тис. грн., які будуть використані для облаштування будинку сімейного типу, районної комплексної програми соціальної підтримки населення – на 80 тис. грн., районної програми підготовки лікарських кадрів для лікувальних закладів сільської мережі – на 80 тис. грн. в 2018 році та на 160 тис. грн. в 2019 році, які будуть направлені на надання одноразової адресної допомоги молодим лікарям.

 Районний конкурс

 З 2016 року в районі проводиться щорічний конкурс сільських рад з розвитку та благоустрою території. Прийнято рішення збільшити призовий фонд конкурсу до 90 тис. грн.

 Бюджет

 Доходна частина зведеного бюджету Арцизького району за 9 міс. 2018 року виконана на 104,2%, без врахування міжбюджетних трансфертів – на 121,7%. Міський бюджет виконано на 107,4%, сільські бюджети виконано на 111,7%. План надходжень власних доходів до районного бюджету перевиконано на 12,4%. Додатково отримано 5,3 млн. грн.

Прийнято рішення про внесення змін та доповнень до районного бюджету на поточний рік. До доходів районного бюджету зараховані кошти у сумі 527,7 тис. грн. (субвенція сільських бюджетів), з них 502,7 тис. грн. – на продукти харчування в закладах освіти району. Надійшла медична субвенція у розмірі 3 млн. грн. Прийнято до бюджету та спрямовано Веселокутській сільській раді кошти у сумі 1.4 млн. грн на придбання будівлі для Будинку сімейного типу.

У зв’язку зі змінами,внесеними до  переліку об’єктів, будівельні роботи на яких проводитимуться за рахунок коштів субвенції з обласного бюджету на виконання інвестиційних проектів, перерозподілено кошти у сумі 1788,4тис. грн. на капітальний ремонт дитячого садка в с. Прямобалка, заміну вікон та дверей в Арцизькому НВК «ЗОШ I-III ступенів №4 – ліцей”, капітальний ремонт опалювальних систем навчальних закладів в с. Плоцьк, в с. Вишняки та внутрішніх туалетів в навчальних закладах с. Делень, с. Главані, с. Садове, а також на капітальний ремонт спортивних майданчиків та благоустрій прилеглої території школи №5 в м. Арциз.

За підсумками виконання загального фонду районного бюджету внесені зміни до бюджетних призначень та кошти у сумі 4131.5 тис. грн спрямовані бюджетним установам району на утримання, поточні ремонти, придбання предметів і матеріалів, виконання заходів районних програм. Крім цього, передана субвенція кільком місцевим радам, в тому числі 2.5 млн. грн. - Арцизькій міській раді на співфінансування капітального ремонту проїзної частини вул. Європейська (на ділянці від будинку №2 до залізничного переїзду).

З Днем захисника України!


 1539269681-3830

От имени депутатов Арцизского районного совета и от себя лично поздравляю всех с Днем защитника Украины!

Очень символично, что празднование Дня Защитника Украины установлено именно 14 октября – в день Покровы Пресвятой Богородицы. Этот православный праздник еще с казацких времён был праздником защитников Отечества.

День защитника Украины – не только исторический праздник. Он – особенно злободневный, как никакой другой, непосредственно связан с современными героями: воинами, добровольцами, волонтёрами, медиками, работниками оборонных предприятий. 14 октября – праздник силы, мужества, патриотизма.

Наше глубочайшее уважение тем, кто защищает самое святое – Страну, свободу, родных и саму жизнь.

Желаю всем здоровья и благоденствия.

Украине – мира и процветания!


 Председатель Арцизского

  районного совета                                       Ю.Х.Карабаджак

 

 

День захисника України - свято мужності та патріотизму

12 жовтня в районному Будинку культури відбулися тематичні заходи до Дня захисника України, в яких взяли участь представники Збройних Сил України, громадськості району, аматорські колективи, в тому числі переможці районного та обласного етапів Всеукраїнської козацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)  команда «Соколи» Арцизької школи №5 та переможці чисельних змагань різного рівня команда військово-патріотичного клубу «Афганец-Десант».

43736651 680946875607396 18924325985845248 o copy


 43750717 680946982274052 2215507520422674432 o copy


Грамотами Арцизької районної державної адміністрації нагороджено:

- Порохницького Геннадія Павловича – командира військової частини А-3666, майор;

- Самойлика Володимира Андрійовича, заступника командира військової частини А-1913, капітан;,

- Унгуряна Віталія Анатолійовича, молодшого лейтенанта, старшогоофіцера відділення офіцерів запасу Арцизького військкомісаріату, учасника антитерористичної операції.

Грамотами Арцизької районної ради нагороджені: 

- Майдук Анатолій Миколайович, начальник відділення забезпечення Арцизького районного військового комісаріату;

43756814 680946495607434 7513249474156691456 o

- Унгурян Олег Анатолійович, водій електрик радіостанцій дальньої радіонавігації військової частини А-3666, старший лейтенант;

-Ягнюк Станіслав Миколайович, начальник радіолокаційної станції військової частини А-1913, старший лейтенант.

43739957 680946578940759 4560568473016598528 o

Грамоти нагородженим особисто вручили голова Арцизької районної ради Юрій Христофорович Карабаджак та голова Арцизької районної державної адміністрації Сергій Афанасійович Парпуланський.


Привітання з Днем знань!


1-veresnya.min

Шановні педагоги, дорогі учні, батьки!

 

Від усього серця вітаємо вас з Днем знань – святом мудрості, натхнення та доброти. Цей день завжди урочистий і хвилюючий, особливо для первачків, адже саме з нього починається цікавий і незвіданий шлях до пізнання.  

Сьогодні усі шляхи ведуть до школи – маленького життя, яке проживає кожний дорослий.  

Сьогодні пролунає перший дзвоник і покличе усіх учнів на перший урок.

Бажаємо усім школярам в цьому навчальному році підкорити нові вершини знань, показати високі результати на ЗНО, творчо розвиватися, здобути нових друзів і з охотою ходити до школи.

Вчителям бажаємо натхнення, терплячості, високих результатів в професійній діяльності, мудрості та розуміння кожної дитини.

Адже школа – це другий дім для учнів, а вчителі – другі батьки, які завжди мають підтримувати та любити своїх  вихованців.

Нехай в кожній родині буде мир та злагода.

Зі святом!

 

Голова                                                                            Голова
Арцизької райдержадміністрації                                Арцизької районної ради
 С.А. Парпуланський                                                     Ю.Х. Карабаджак

 

Головні державні свята України в Арцизькому районі

У всіх населених пунктах Арцизького району відбулися урочистості, присвячені головним державним святом – Дню Державного Прапора України та Дню незалежності України.

IMG 4906-600x901


IMG 4892-600x399

IMG 5076-600x399

23 червня біля адміністративної будівлі районної ради урочисто піднято Державний Прапор України – головний символ нашої Держави. В церемонії прийняли участь голова Арцизької районної ради Карабаджак Ю.Х., голова Арцизької районної державної адміністрації Парпуланський С.А., представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств, організацій, політичних партій, громадських організацій, засобів масової інформації, громадськості району, а також військовослужбовці. Саме вони разом з керівниками району очолили патріотичну ходу з розгорнутим Державним Прапором України, яка завершилася біля пам’ятника загиблим воїнам. Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять всіх тих, хто прискорив визволення міста Арциз та Арцизького району від німецько-фашистських загарбників в червні 1944 року.

Завершилися урочистості святковим концертом, який відбувся в районному Будинку культури з присвятою головному державному святу – Дню незалежності України.

Присутніх та всіх мешканців району привітали голова районної ради Карабаджак Ю.Х.,  голова районної державної адміністрації Парпуланський С.А. та вручили грамоти за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Одеської області,  Арцизького району. Почесна грамота Одеської обласної ради вручена директору Арцизького районного центру соціальних служб для дітей, сім`ї та молоді Степаненку О.А.

Почесну грамоту Одеської обласної державної адміністрації отримала директор Арцизького навчально-виробничого комбінату Арабаджи Н.В.

Спільними грамотами Арцизької районної ради та Арцизької державної адміністрації за особистий внесок в забезпечення соціально-економічного та культурно-освітнього розвитку Арцизького району, вагомі досягнення у професійній діяльності були нагороджені Світлана Ангурян - завідуюча сектором з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Арцизької РДА, Ігор Ладо - директор КП «Арцизьке районне будівельно-комунальне підприємство», Віталій Мигов - директор Арцизької ДЮСШ, Наталія Новікова - педагог-організатор Арцизької ЗОШ №5, Анастасія Станкова - депутат Арцизької районної ради 7-го скликання, головний спеціаліст-юрист-консульт апарату Арцизької РДА.

.IMG 5227-600x399

 

IMG 5240-600x399

 

IMG 5249-600x399

 

С Днем Независимости Украины!

 

     Мы накануне всенародного праздника – Дня независимости Украины.

         С 1991 года начат отсчет нашей современной истории, истории Украины как самостоятельного государства с политическим суверенитетом, гербом, флагом, гимном, основным документом – Конституцией, национальной валютой и новой стратегией развития.

         День независимости – это национальный праздник, праздник единства и веры в будущее. Уже родилось и выросло поколение граждан, для которого единственной родиной является независимая и суверенная Украина. Наше государство состоялось!

         Примите мои самые искренние поздравления и пожелания крепкого здоровья, вдохновения и высоких достижений на благо каждой семьи и всей Украины.

С праздником!

Підсумки XXII сесії районної ради

 

IMG 1130 copy

         Пленарному засіданню ХХІІ сесії Арцизької районної ради, яке відбулося 20 липня 2018 року, передувало спільне засідання постійних комісій районної ради, розглянуто 64 питання, прийнято 63 рішення.

 

         Підготовка до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років

Заклади соціальної інфраструктури району продовжують підготовку своїх будівель та приміщень до осінньо-зимового періоду.

Потреба у вугіллі для закладів освіти складає 1948 тонн, забезпеченість - 20,5 % в школах, 44% - в дошкільних закладах. Оголошено тендер на поставку 905 тонн вугілля для шкіл (термін – до 30 вересня 2018 року). В лікувальних закладах району ведуться різноманітні поточні роботи, на випадок надзвичайних ситуацій ділянки доріг закріплені за відповідними особами та підприємствами.

Всі роботи в районі проводяться у відповідності до заходів з підготовки житлово-комунального, паливно-енергетичного господарств та соціальної сфери району до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років.

 

Районні програми

Прийняті рішення щодо семи районних програм: затверджені дві нові програми та внесено зміни і доповнення до п’яти діючих програм.

 

Програма по створенню територіального центру комплектування та соціальної підтримки на базі Арцизького районного військового комісаріату передбачає забезпечення   прозорості в системі надання послуг   військовозобов’язаним, резервістам, військовослужбовцям, ветеранам війни та військової служби, пенсіонерам з числа військовослужбовців Збройних Сил України та членам їх сімей, удосконалення порядку комплектування військ (сил) особовим складом та організації оборотно-мобілізаційної роботи. На виконання заходів програми планується витратити з районного бюджету 100.8 тис. грн.

 

Районна цільова соціальна програма «Арцизька молодь» на 2018-2020 роки затверджена з метою створення в районі системи всебічної підтримки громадської активності молоді району. Головними напрямами програми є створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді, популяризації здорового і безпечного способу життя, підтримки молодіжних і дитячих громадських організацій тощо. Видатки на виконання Програми здійснюватимуться за рахунок коштів районного бюджету (щорічно по 117 тис. грн) та інших, не заборонених законодавством джерел.

 

Зміни, внесені до діючих програм, стосуються:

  • фінансування районної програми організації планування територій Арцизького району на 2009-2020 роки (з обласного бюджету - у сумі 155 тис. грн., з районного бюджету – у сумі 50 тис. грн.);
  • заміни виконавців, джерел фінансування , назв деяких доріг в програмі фінансування робіт з ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення в Арцизькому районі на 2017-2018 роки на підставі змін, внесених до Постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2016 року №712;
  • уточнення суми витрат по програмі цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Арцизького району на 2018-2021 роки зі зміною деяких напрямків видатків;
  • доповнення фінансових витрат програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб та молоді з їх числа в Арцизькому районі на 2016 -2018 роки у сумі 50 тис. грн. з районного бюджету для придбання житла для дитини-сироти;
  • нового додатку 4 «Положення про використання шкільних автобусів» до програми розвитку освітньої галузі в Арцизькому районі на 2015-2018 роки».

Освіта

За результатами конкурсного відбору на заміщення вакантних посад керівників закладів загальної середньої освіти, проведеного 6 липня 2018 року, прийняті рішення районної ради про призначення на посади керівників Новокапланського закладу загальної середньої освіти Патраніки Сніжани Миколаївни терміном на 2 роки та Острівненської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Бурлак Олександри Федорівни терміном на 6 років.

Затверджено нове Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Арцизької районної ради Одеської області у зв’язку зі змінами, внесеними до законів України «Про загальну середню освіту», «Про освіту», які передбачають публічну презентацію перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти, відеофіксацію та, за можливості, відеотрансляцію конкурсного відбору тощо.

Прийнято три рішення відносно статусу навчальних закладів, а саме:

  • про реорганізацію Рощанського та Новоселівського навчально-виховних комплексів " Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад" шляхом приєднання відповідно до Веселокутської та Деленської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів з отриманням у подальшому статусу філії цих навчальних закладів;
  • про ліквідацію Арцизької вечірньої (змінної загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів та надання дозволу закладам загальної середньої освіти району створювати у своєму складі класи (групи) з вечірньою (заочною) та екстернатною формами навчання.

 Спільна власність

До переліку об’єктів спільної власності територіальних громад м. Арциз та сіл району включено житлове приміщення (м. Арциз, вул.. Преображенська, 3а, кв 37), передача якого здійснена з державної власності у відповідності з наказом Державної служби статистики України від 25 травня 2018 року №88. Дане приміщення закріплено на праві оперативного управління за комунальною установою «Арцизька центральна районна лікарня» для використання під житло для молодих спеціалістів установи.

 Діяльність комунального підприємства «Арцизьке районне будівельно-комунальне господарство»

У складі підприємства створено 14 робочих місць, заключено 51 трудову угоду. За звітний рік роботи підприємством було укладено 27 угод на проведення будівельно-ремонтних робіт на загальну суму більше 6 млн. грн. на таких об’єктах : центральна районна бібліотека; амбулаторія в м. Арциз; школи в м. Арциз та в селах Плоцьк, Веселий Кут, Вишняки, Садове, Прямобалка, Холмське, Виноградівка; кабінети в хірургічному, терапевтичному відділеннях, поліклініці центральної районної лікарні, ФАП с. Веселий Кут. Перераховано 1.2 млн. грн. податків. Спеціалісти підприємства постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень.

 Земельні питання

На розгляд сесії були представлені два проекти рішення про затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок. Один з них - стосовно земельної ділянки сільськогосподарського призначення для сінокосіння і випасання худоби в с. Долинівка (за межами населеного пункту) депутати одностайно затвердили, Проект рішення про затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності на території Вознесенської Першої сільської ради ( за межами населеного пункту) з кадастровим номером 5120481000:01:001:0248 депутати не прийняли. Виступила Вознесенський Перший сільський голова Тарасова Н.І. із закликом не підтримувати це рішення в зв’язку з тим, що селянам не буде де випасати худобу (ця ділянка завжди використовувалася під пасовище). Незрозуміло, навіщо сільський голова погодила дану ділянку в 2016 році у відповідному переліку земельних ділянок, право оренди на які можливо виставити на торги.

  Бюджет

Доходна частина зведеного бюджету Арцизького району за І півріччя 2018 року виконана на 97,8%, при планових призначеннях 220589,0 тис. грн. фактично надійшло 215690,9 тис. грн., в т.ч. доходів без врахування міжбюджетних трансфертів надійшло 66719,2 тис. грн.,  при плані 62935,2 тис. грн. виконання склало 106,0%:

         Найбільшу питому вагу надходжень загального фонду бюджету в загальній сумі без трансфертів складають місцеві податки і збори - 48,5%, податок і збір на доходи фізичних осіб складає 45,8%.

Всього видатки районного бюджету склали на загальну суму 151145,3 тис. грн., з них на заробітну плату - у сумі 86953,9 тис. грн. або 86,5%, за використання енергоносіїв - у сумі 4578,0 тис. грн. або 68,81% , на медикаменти - у сумі  949,82 тис. грн. або 78,5%, на продукти харчування - у сумі  2078,9 тис. грн. або 74,17%, субвенції з державного бюджету на соціальну допомогу - у сумі 40238,7 тис. грн. або 78,13%, на інші видатки -  у сумі  16345,98 тис. грн. або 48,23%..

     Кредиторська заборгованість по загальному фонду по пільгах та субсидіях станом на 01.07.2018 р. складає 3018,024 тис. грн. у зв'язку з недофінансуванням субвенцій з державного бюджету.

Окремим рішенням затверджені бюджетні зміни та доповнення.

За рахунок субвенції з міського та сільських бюджетів направлено 182 тис. грн. на продукти харчування в закладах освіти, 155 тис. грн. – на придбання дефібрилятора для КП «Арцизька районна лікарня», 233 тис. грн. – для потреб Главанського та Холмського загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів.

Медична субвенція з державного бюджету у сумі 3 млн. грн. спрямована КНЗ «Арцизький районний ЦПМСД».

Відділ освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації для організації навчання в початкових класах за новими методиками 613,7 тис. грн. витратить на закупівлю дидактичних матеріалів, 487,9 тис. грн – сучасних меблів, 374 тис. грн. – комп’ютерного обладнання. За рахунок 200 тис. грн. з обласного бюджету школи району будуть забезпечені підключенням до мережі Інтернет.

Уточнено Перелік об’єктів в рамках виконання інвестиційних проектів за рахунок коштів субвенції з обласного бюджету, в т. ч. додані нові об’єкти: капітальний ремонт опалювальної системи Плоцького НВК – у сумі 200 тис. грн. та дошкільного навчального закладу в с. Нові Каплани – у сумі 200 тис. грн.

         Уточнені асигнування Арцизькій районній державній адміністрації для реалізації районної програми з фінансування ремонту автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення в районі на 2017-2018 роки у сумі 2855 тис. грн.

         Перевиконання районного бюджету за перше півріччя 2018 року дозволило розподілити кошти у сумі 1085,7 тис. грн., в т. ч. за потребами:

  • КУ «Арцизька центральна районна лікарня» – у сумі 324 тис. грн.;
  • на виконання районних програм - у сумі 191 тис. грн.;
  • підтримка комунальних підприємств, закладів та організацій – у сумі 544 тис. грн. 

        Отримана субвенція з державного бюджету у сумі 2250 тис. грн. на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій розподілена місцевим бюджетам.      

 

 Звернення

 

Голові Верховної Ради України

Парубію А.В.

 

Шановний Андрію Володимировичу!

         По території Арцизького району пролягають дві дуже важливі автомобільні дороги загального користування державного значення Т 16-08 Болград-Червоноармійське – Арциз - Сарата та Т 16 – 27 КПП Серпневе – Тарутине – Арциз – Татарбунари. Ці дві важливі автомобільні артерії з’єднують між собою п’ять   районних центрів та сімнадцять населених пунктів півдня Одеської області. Населення чотирьох районів – Арцизького, Саратського, Татарбунарського і Тарутинського об’єднані для надання медичних послуг в госпітальному окрузі №8 Одеської області. Маршрути карет швидкої медичної допомоги пролягають на великих відстанях. В районах продовжується процес створення опорних шкіл, до яких необхідно здійснювати підвіз дітей. Гальмується формування об’єднаних територіальних громад.

         Арцизькою районною державною адміністрацією за рахунок коштів, виділених за рішенням депутатів Арцизької районної ради з районного бюджету, профінансовано виготовлення проектно- кошторисної документації у сумі 399 тис. на поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування Т 16-08 Болград-Червоноармійське-Арциз-Сарата км 45+900+ км 75+900 загальною вартістю 383 572, 360 тис.грн. Документація пройшла державну експертизу (додається).

         На пленарному засіданні 20 квітня 2018 року депутати Арцизької районної ради підтримали звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності термінового ремонту обох доріг – і Т 16 – 08, і Т 16 – 27. Відповідь Державного агентства автомобільних доріг України (додається) на дані звернення змушує ще раз звернутися з цих питань. Ці дві дороги дуже важливі для виборців та всіх мешканців не тільки Арцизького, а й Саратського, Тарутинського, Болградського і Татарбунарського районів.

         Маємо велику надію, що питання відновлення цих доріг буде вирішено, в тому числі і на території Арцизького району

 

З повагою

депутати Арцизької

районної ради

 

 

Прем’єр - міністру України

                                                                           Гройсману В.Б.

 

Шановний Володимире Борисовичу!

         По території Арцизького району пролягають дві дуже важливі автомобільні дороги загального користування державного значення Т 16-08 Болград-Червоноармійське-Арциз-Сарата та Т 16 – 27 КПП Серпневе – Тарутине – Арциз – Татарбунари. Ці дві важливі автомобільні артерії з’єднують між собою п’ять   районних центрів та сімнадцять населених пунктів півдня Одеської області. Населення чотирьох районів – Арцизького, Саратського, Татарбунарського і Тарутинського об’єднані для надання медичних послуг в госпітальному окрузі №8 Одеської області. Маршрути карет швидкої медичної допомоги пролягають на великих відстанях. В районах продовжується процес створення опорних шкіл, до яких необхідно здійснювати підвіз дітей. Гальмується формування об’єднаних територіальних громад.

         Арцизькою районною державною адміністрацією за рахунок коштів, виділених за рішенням депутатів Арцизької районної ради з районного бюджету, профінансовано виготовлення проектно- кошторисної документації у сумі 399 тис. на поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування Т 16-08 Болград – Червоноармійське – Арциз - Сарата км 45+900+ км 75+900 загальною вартістю 383 572, 360 тис.грн. Документація пройшла державну експертизу (додається).

         На пленарному засіданні 20 квітня 2018 року депутати Арцизької районної ради підтримали звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності термінового ремонту обох доріг – і Т 16 – 08, і Т 16 – 27. Відповідь Державного агентства автомобільних доріг України (додається) на дані звернення змушує ще раз звернутися з цих питань. Ці дві дороги дуже важливі для виборців та всіх мешканців не тільки Арцизького, а й Саратського, Тарутинського, Болградського і Татарбунарського районів.

         Маємо велику надію, що питання відновлення цих доріг буде вирішено, в тому числі і на території Арцизького району.

 

З повагою

депутати Арцизької

районної ради


 

Прем′єр-міністру України

Гройсману В.Б.

 

Звернення депутатів Арцизької районної ради

до Кабінету Міністрів України про сприяння в передачі нежитлової будівлі з державної власності до комунальної

 

Шановний Володимире Борисовичу!

Ми, депутати Арцизької районної ради, просимо Вас сприяти в одержанні у спільну власність територіальних громад м. Арциз та сіл району будівлі для створення закладу дошкільної освіти.

Так, у місті Арциз Одеської області розташована одна з лабораторій Державного підприємства «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції», яке належить до відання Міністерства аграрної політики та продовольства України. Дана будівля перебуває у занедбаному стані та потребує ремонту через те, що вже тривалий час у будівлі фактично використовується лише один кабінет одним працівником.

Водночас у районі, який розвивається, існує проблема з улаштуванням дітей до закладів дошкільної освіти. Враховуючи таку ситуацію, передача нежитлової будівлі загальною площею 439 кв.м, розташованої за адресою: м. Арциз, вул. Лугова (40-річчя Жовтня), 66, з державної власності до спільної власності територіальних громад м. Арциз та сіл району, вирішить вищевказану проблему та сприятиме розвитку дошкільної освіти у районі. Арцизька районна рада, у свою чергу, забезпечить працівника державного підприємства приміщенням, необхідним для виконання посадових обов’язків.

Відповідно до ст. 116 Конституції України Кабінет Міністрів України забезпечує проведення політики у сфері освіти; забезпечує рівні умови розвитку всіх форм власності; здійснює управління об’єктами державної власності відповідно до закону; спрямовує та координує роботу міністерств, інших органів виконавчої влади.

Враховуючи вищевикладене, просимо Вас сприяти у передачі нежитлової будівлі загальною площею 439 кв.м, розташованої за адресою: м. Арциз, вул. Лугова (40-річчя Жовтня), 66, управління якою здійснює ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» з державної власності до спільної власності територіальних громад м. Арциз та сіл району.

 

З повагою

депутати Арцизької районної ради

 

 

 

 

Першому заступнику

міністра аграрної політики та продовольства України

Мартинюку М.П.

 

Звернення депутатів Арцизької районної ради

до Міністерства аграрної політики та продовольства України для одержання погодження на передачу об’єкта державної власності до комунальної власності

Шановний Максиме Петровичу!

Ми, депутати Арцизької районної ради, просимо Вас погодити передачу об’єкта державної власності у спільну власність територіальних громад м. Арциз та сіл району будівлі для створення закладу дошкільної освіти.

Так, у місті Арциз Одеської області розташована одна з лабораторій Державного підприємства «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції», яке належить до відання Міністерства аграрної політики та продовольства України. Дана будівля перебуває у занедбаному стані та потребує ремонту через те, що вже тривалий час у будівлі фактично використовується лише один кабінет одним працівником.

Водночас у районі, який розвивається, існує проблема з улаштуванням дітей до закладів дошкільної освіти. Враховуючи таку ситуацію, передача нежитлової будівлі загальною площею 439 кв.м, розташованої за адресою: м. Арциз, вул. Лугова (40-річчя Жовтня), 66, з державної власності до спільної власності територіальних громад м. Арциз та сіл району, вирішить вищевказану проблему та сприятиме розвитку дошкільної освіти у районі. Арцизька районна рада, у свою чергу, забезпечить працівника державного підприємства приміщенням, необхідним для виконання посадових обов’язків.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про дошкільну освіту» держава визнає пріоритетну роль дошкільної освіти та створює належні умови для її здобуття. Державна політика у сфері дошкільної освіти визначається Конституцією України та іншими нормативно-правовими актами і втілюється центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування. Зокрема, в силу вищезазначеної норми права держава забезпечує доступність дошкільної освіти в комунальних закладах дошкільної освіти; піклується про збереження та зміцнення здоров'я, психологічний і фізичний розвиток дітей; сприяє розвиткові та збереженню мережі закладів дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типів і форм власності.

Враховуючи вищевикладене, просимо Вас погодити передачу нежитлової будівлі загальною площею 439 кв.м, розташованої за адресою: м. Арциз, вул. Лугова (40-річчя Жовтня), 66, управління якою здійснює ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» з державної власності до спільної власності територіальних громад м. Арциз та сіл району.

З повагою депутати Арцизької районної радиВ.о. голови Фонду

державного майна України

Трубарову В.М.

 

Звернення депутатів Арцизької районної ради

до Фонду державного майна України для одержання погодження на передачу об’єкта державної власності до комунальної власності

Шановний Віталію Миколайовичу!

Ми, депутати Арцизької районної ради, просимо Вас погодити передачу об’єкта державної власності у спільну власність територіальних громад м. Арциз та сіл району будівлі для створення закладу дошкільної освіти.

Так, у місті Арциз Одеської області розташована одна з лабораторій Державного підприємства «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції», яке належить до відання Міністерства аграрної політики та продовольства України. Дана будівля перебуває у занедбаному стані та потребує ремонту через те, що вже тривалий час у будівлі фактично використовується лише один кабінет одним працівником.

Водночас у районі, який розвивається, існує проблема з улаштуванням дітей до закладів дошкільної освіти. Враховуючи таку ситуацію, передача нежитлової будівлі загальною площею 439 кв.м, розташованої за адресою: м. Арциз, вул. Лугова (40-річчя Жовтня), 66, з державної власності до спільної власності територіальних громад м. Арциз та сіл району, вирішить вищевказану проблему та сприятиме розвитку дошкільної освіти у районі. Арцизька районна рада, у свою чергу, забезпечить працівника державного підприємства приміщенням, необхідним для виконання посадових обов’язків.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про дошкільну освіту» держава визнає пріоритетну роль дошкільної освіти та створює належні умови для її здобуття. Державна політика у сфері дошкільної освіти визначається Конституцією України та іншими нормативно-правовими актами і втілюється центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування. Зокрема, в силу вищезазначеної норми права держава забезпечує доступність дошкільної освіти в комунальних закладах дошкільної освіти; піклується про збереження та зміцнення здоров'я, психологічний і фізичний розвиток дітей; сприяє розвиткові та збереженню мережі закладів дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типів і форм власності.

Враховуючи вищевикладене, просимо Вас погодити передачу нежитлової будівлі загальною площею 439 кв.м, розташованої за адресою: м. Арциз, вул. Лугова (40-річчя Жовтня), 66, управління якою здійснює ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» з державної власності до спільної власності територіальних громад м. Арциз та сіл району.
З повагою депутати Арцизької районної ради

 

 

 

 

"Ювілейному" - 50

IMG-e50f1a989750352c11bce0fb1a3fc41e-VАрцизький дитячий позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Ювілейний» святкує своє п’ятидесятиріччя. Створений у далекому 1968 році на території курорту «Расєйка», оздоровчий заклад пройшов кілька етапів свого розвитку. Спочатку його кураторами були сільськогосподарські підприємства району, потім – сільські ради, зараз – районна рада. Змінюється інфраструктура закладу, керівництво, але одне залишається незмінним – дитяча любов та батьківська повага.

IMG-c5a0cc1981f93f367ee54b75581813ac-V


IMG-138b66a02417d85313e9be2ce2b47a2d-V copy copy

Щороку діти не тільки з Арцизького району, а й з інших областей України, проводять у «Ювілейному» дуже корисний для здоров’я та змістовний відпочинок. Чорноморське узбережжя, кілька озер та лиманів, безцінний за своїми якостями пісок, відсутність промислових об’єктів, дельфіни та пелікани, морське повітря та степне різнотрав’я сприяють лікуванню та оздоровленню. А відпочинку сприяють розгалужена інфраструктура «Ювілейного», яка з кожним сезоном стає більш досконалою (футбольне поле, волейбольний та спортивний,  ігрові майданчики, кінотеатр, їдальня, санвузли, покращені приміщення для проживання).

IMG-156768123ee035de1de6f6eaae89e0a6-V

Останнє десятиліття заклад очолює досвідчений педагог та адміністратор Терзі Зіновій Корнійович. За його керівництва заклад став популярним та затребуваним. А в кінці сезону щороку «Ювілейний» приймає футбольні турніри всеукраїнського рівня, спортивні та аматорські колективи.

12 липня до «Ювілейного» завітали ті, хто тут колись відпочивав, працював, хто сьогодні підтримує його розвиток. Колектив закладу, дітей, які там сьогодні відпочивають, вітали голова Арцизької районної ради Карабаджак Ю.Х. та його заступник Малєв О.М., голова Арцизької районної державної адміністрації Парпуланський С.А.,голова профспілки працівників освіти Арцизького району Афанасьєва Л.Н., інші гості.

IMG-fe6822ed85a5dbe201e2f3260e911302-V

Свято супроводжувалося яскравими виступами дитячих колективів – танцювальними, співочими та спортивними. А в кінці всіх об’єднав хоровод - веселий та грайливий. Завершилося свято дискотекою та фейєрвеком.

З ювілеєм, «Ювілейний»!

IMG-44ada1a205b8298d952f3007023b0ffb-V

Награды ко Дню Конституции Украины

                     В преддверии Дня Конституции Украины в Арцизском районном Доме культуры состоялись праздненства. Этот праздник  - единственный, закреплённый в Конституции Украины.

         Украина имеет уникальные конституционные традиции, начиная ещё с 1016 года, когда начал действовать сборник правовых норм Киевской Руси. Принятый казацким советом 5 апреля 1710 года ещё один правовой документ, написанный гетманом Пылипом Орлыком, считается первой украинской и первой в мире государственной Конституцией.

Принятие 28 июня 1996 года новой Конституции Украины стало основой всей правовой системы нашего государства и определило предназначение всего действующего законодательства. Конституция Украины вошла в государственную и общественную жизнь как главный оберег демократии и независимости нашей державы.

Присутствующих на празднике, всех жителей района поздравили председатель районного совета Карабаджак Ю.Х., первый заместитель председателя районной государственной администрации Гранич О.П..

IMG 8993-600x399


За значительный вклад в социально-экономическое развитие района вручены Почётные грамоты Одесского областного совета директору предприятия «Центральный рынок Арцизского райпотребсоюза» Бескровной Татьяне и начальнику Арцизского горрайонного сектора ГУ ДЧС Украины в Одесской области Гуцан Александру; Почётные грамоты Одесской областной государственной администрации – первому заместителю районной государственной администрации Гранич Александру, участнику АТО Виталию Богаченко и заведующей неврологическим отделением Алле Петраченко.

IMG 9001-600x399 copy

Районными грамотами отмечены за многолетний труд заместитель главного врача по экономическим вопросам КУ «Арцизская ЦРБ» Ольга Бажак, заведующая сектором по вопросам усыновления районной государственной администрации Ольга Благинина, секретарь Остовнянского сельского совета Светлана Стоянова, заведующая приёмным отделением КУ «Арцизская центральня больница» Брусенская Виктория, заведующая Новоивановской амбулатории общей практики-семейной медицины Димитрова Ефросиния, главный специалист управления социальной защиты населения районной государственной администрации Черныщук Лариса.

IMG 9023-600x399

Торжество продолжил праздничный концерт "Молодь єднає Україну"

IMG 9219-600x399

День медицинского работника в Арцизском районе

IMG 8458-600x400

Многолетняя традиция праздновать свой профессиональный праздник вместе собрала огромный коллектив медицинских работников в актовом зале центральной районной больницы. Именно медицинские работники принадлежат к самой востребованной и самой благородной профессии. Именно медицинские работники неустанно, самоотверженно, ежедневно и ежечасно дарят и спасают человеческие жизни.

            В Украине установлено в здравоохранении несколько профессинальных праздников: и медицинской сестры, и акушера, и травматолога, и хирурга. Есть Международный день Врача. Но самый важный – День медицинского работника, основан с советских времен. Это один из немногих профессиональных праздников, который отмечается не только среди медиков, но и в целом почитается всем обществом.

IMG 8525-600x400

            Поздравления прозвучали от председателя районного совета Карабаджак Ю.Х., председателя районной государственной администрации Парпуланского С.А., главного врача коммунального учреждения «Арцизская центральная районная больница» Челака З.И., и.о. директора коммунального некоммерческого предприятия «Арцизский районный центр первичной медико-санитарной помощи» Ивановой В.В.

            Грамоты департамента здравоохранения Одесской областной государственной администрации вручены заведующему терапевтического отделения Андрею Мукиенко, главной медсестре ЦРБ Екатерине Гайдаржи, медсестре ЦПМСП Светлане Елькиной, заведующей амбулаторией общей практики – семейной медицины с. Главани Людмиле Каповой;  грамоты Арцизского районного совета - заведующей ФАПом с. Мирнополье Анне Чернецкой и биологу районной клинико-диагностической амбулатории Оксане Влах; грамоты Арцизской районной государственной администрации - заведующему хирургическим отделением Петру Кичук, врачу неонатологу Светлане Бублик, врачу общей практики-семейной медицины Любови Громадской, заведующей ФАПом с. Прямобалка Татьяне Вознюк.

            Три амбулатории общей практики-семейной медицины в Арцизе-2, селах Виноградовка и Теплица получили на празднике новые кардиографы, все структурные подразделения здравоохранения района - ценные подарки.

Семінар

Семінар – нарада міського та сільських голів, секретарів міськсільрад

На черговому семінарі-нараді увазі міських та сільських голів, секретарів міськсільрад був представлений звіт Арцизького районного військового комісаріату про підсумки призову громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та військового обліку за перше півріччя цього року.

IMG 0712

З квітня на строкову військову службу призвано 15 призовників, ще 2 – закомплектовано до відправки. За контрактом призвано 5 чоловік. До списків поновлених на військовому обліку внесено 103 військовозобов`язаних. Військово-лікарську комісію пройшли 858 чоловік.

На обліку в Арцизькому РВК перебувають 121 учасник АТО, 2 інваліда АТО та 1 сім`я загиблого.9 ветеранів даної категорії отримали путівки на санаторно-куротне лікування, земельні ділянки – 45 осіб.

На підставі рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року, Плану дій щодо впровадження оборонної реформи, затвердженого наказом Міністерства оборони України, розпочато перехід від військового комісаріату до територіального центру комплектування.

Важливою стала інформація управління соціального захисту населення з питань впровадження нового порядку надання житлових субсидій з 1 травня 2018 та пільг для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Віднині надання житлових субсидій населенню здійснюється згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

З урахуванням прийнятих змін субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається двічі на рік – у травні та у жовтні. Для більшості домогосподарств, які вже користувались державною допомогою при оплаті за житлово-комунальні послуги, субсидії перепри значитимуть автоматично. Для окремих сімей призначення житлових субсидій здійснюється лише після подання нових заяв і декларацій. Доповнено перелік умов, за яких субсидія не призначається.

Змінено підхід при розрахунку доходів для призначення субсидій. До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають у житловому приміщенні. Враховуються доходи не лише осіб, яким призначається субсидія, а й членам їх сімей, навіть, якщо вони проживають за іншою адресою.

На обліку в районі перебувають 147 учасників АТО, 2 інваліди та 2 члена сім`ї загиблого. Їм надаються понад 20 видів пільг у відповідності зі статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни». Крім цього, для учасників антитерористичної операції доступні психологічна реабілітація та професійно-соціальна адаптація. В рамках районної комплексної програми «Соціальний захист ветеранів антитерористичної операції та їх родин на 2018-2020 роки» учасники бойових дій мають право на матеріальну допомогу.

Важлива робота в районі проводиться державною ветеринарною службою, тим паче, що  складню залишається епізоотична ситуація з захворювання свиней на африканську чуму. В районі налічується 17050 голів свиней в господарствах та 10тис. голів свиней у приватному секторі. І надалі необхідно серед населення проводити широку роз’яснювальну роботу.

В районі необхідно продовжити роботу з питань створення та утримання місцевих пожежно-рятувальних підрозділів. Відповідно до районної програми цивільного захисту, технічної та пожежної безпеки Арцизького району на 2018-2021 роки передбачено створення чотирьох підрозділів місцевих пожежних команд на території Арцизького району: с. Главані, с. Нова Іванівка, с. Делень, с. Вонесенка Перша. На контролі Арцизького МРС ГУ ДСНС України в Одеській області 594 об`єкта. Рівень готовності джерел протипожежного водопостачання залишається низьким. Органи місцевого самоврядування повинні вирішити дані проблеми.

IMG 0718

На семінарі виступили заступник голови районної державної адміністрації Граніч О.П., голова районної державної адміністрації Парпуланський С.А.. Вів семінар голова районної ради Карабаджак Ю.Х.

 

Календар новин

<< < Грудень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31