До Дня захисника України

        З 14 жовтня 2014 року в Україні встановлено державне свято – День захисника України, яке вшановує мужність та героїзм захисників незалежної і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу.

         На урочистостях, які відбулися в Арцизькому районному будинку культури, з вітальним словом зі святом виступили заступник голови районної державної адміністрації Бахчеван Т.Д. та заступник голови районної ради Малєв О.М.

Сім`ї Івана Агапій, який загинув в зоні АТО, вручені подарунки.

         За зразкове виконання службових обов’язків, самовіддане служіння українському народові та з нагоди Дня захисника України від імені голови районної ради Карабаджака Ю.Х. та голови районної державної адміністрації вручені грамоти:

-  начальнику командного пункту військової частини А 1913 Івану Кіссе;

- начальнику обслуговування радіолокаційного відділення військової частини А 1913 Олексію Бурлака;

- старшому оператору радіолокаційної станції військової частини А 1913 Роману Назарову за зразкове виконання службових обов'язків, самовіддане служіння українському народові та з нагоди Дня захисника України.

-  планшетисту інформаційно-телекомунікаційного вузла      військової частини А 1913 Марина Омельчук;

- кулеметнику зенітного відділу військової частини А 1913 Борис Скрипник.


img 0065

img 0126


img 0138


img 0293


img 0374


img 0525

З Днем захисника України і Покрова Пресвятої Богородиці

 
1150264a213aaf6fee5b6c67aace4dcbc48b6de2
 
     Прийміть щирі вітання зі святами - Днем захисника України і Покрова Пресвятої Богородиці! Ці знаменні дати нерозривно пов'язані між собою, символізують зв'язок поколінь, багаті і славні козацькі традиції, уособлюють мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі на протязі всієї багатовікової української історії, давню історичну традицію.
     Наша головна мрія сьогодні - мир, добро, благополуччя, гідне щасливе майбутнє нашого народу. Нехай наші серця завжди будуть сповнені любові, щирості і всепрощення.
     У ці світлі свята бажаю всім сімейного щастя, родинного затишку, козацького здоров'я, невичерпної енергії та сил!
    Сердечно бажаю вам щастя, радості, добра і натхнення на успішні починання для миру і благополуччя в Україні!
 
      Голова районної ради                                      Ю.Х. Карабаджак

Свято вчителів – сіячів розумного, доброго, вічного

img 3340 copy 

Учитель одна з найпочесніших професій. Щороку в Україні всіх освітян вшановують напередодні Дня працівників освіти, який співпадає ї Міжнародним днем учителя, запровадженого ЮНЕСКО з 5 жовтня 1994 року та внесеного ООН до списку всесвітніх та всенародних днів.

В Арцизькому районі кращі представники сфери освіти урочисто були відзначені обласними та районними нагородами. Їх привітали голова Арцизької районної ради Ю.Х. Карабаджак., голова Арцизької районної державної адміністрації Парпуланський С.А., начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Стоянова О.П.

За багаторічну самовіддану працю, творче ставлення до навчання і виховання дітей, ефективне впровадження інноваційних технологій в освітній процес почесними грамотами Одеської обласної державної адміністрації були нагороджені:

               - Наталія Богатирьова - вчитель математики та інформатики опорного навчального закладу «Арцизький НВК «ОШ№1-гімназія»;
             - Тетяна Майстренко - вчитель української мови та літератури Прямобалківської загальноосвітньої школи;
               - Світлана Хайлянова - вчитель початкових класів Надєждівської загальноосвітньої школи.

Грамоти Арцизької районної державної адміністрації були вручені:
             - Ганні Павловій - вчителю біології Арцизького закладу загальної середньої освіти №4;
               - Ірині Топаловій - вчителю образотворчого мистецтва Главанського закладу загальної середньої освіти.

Почесною грамотою департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації було нагороджено вихователя-методиста Арцизького закладу дошкільної освіти №7 «Вербиченька» Наталію Музиченко.

 img 3702

Почесні відзнаки Одеської обласної ради вручені:

- Наталії Арабаджи, завідуючій філії «Арцизький МНВК» опорного навчального закладу «Арцизький НВК «ОШ№1-гімназія»;
         - Оксані Стояновій, начальнику відділу освіти, молоді та спорту Арцизької РДА.

Почесні грамоти Одеської обласної ради отримали:
- Олена Боканча - вчитель біології Арцизької загальноосвітньої школи №5;
- Валентина Волкова - вчитель географії Виноградівського закладу загальної середньої освіти;
- Лариса Гавриленко - вихователь закладу дошкільної освіти №7 «Вербиченька»;
- Тетяна Остапюк - вихователь закладу дошкільної освіти № 1 «Зірочка»;
- Юрій Слюсар - вчитель образотворчого мистецтва опорного навчального закладу «Арцизький НВК «ОШ№1-гімназія».

Грамоти Арцизької районної ради були вручені:
       - Марії Самсонніковій - вчителю української мови та літератури Павловського закладу загальної середньої освіти;
         - Ользі Дерменжі - вчителю початкових класів Мирнопільської загальноосвітньої школи.

 img 3416


img 3989

Бібліотекарів Арцизького району привітали з професійним святом

     

                26 вересня, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, у приміщенні Арцизької центральної районної бібліотеки відбулось урочисте зібрання бібліотекарів Арцизького району.

           Привітати бібліотекарів прийшли голова Арцизької районної державної адміністрації Сергій Парпуланський та голова Арцизької районної ради Юрій Карабаджак.

          У рамках заходу за багаторічну сумлінну працю, активну просвітницьку діяльність, вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечної справи Арцизького району та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек грамотами Арцизької районної державної адміністрації були нагороджені:

 - Колосов Сергій Володимирович, адміністратор системи Арцизької центральної районної бібліотеки;

 - Проданова Валентина Георгіївна, завідувач філією бібліотеки №30 с.Холмське;

 - Рєу Наталія Григорівна, бібліотекар відділу обслуговування районної дитячої бібліотеки Арцизької центральної районної бібліотеки.

             Також за високий професіоналізм, сумлінне ставлення до виконання посадових обов’язків, вагомий внесок в розвиток бібліотечної справи в Арцизькому районі та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек Почесними грамотами Арцизької районної ради були нагороджені:

 - Іванова Наталія Федорівна, завідувач філією бібліотеки №9 с. Теплиця;

 - Саєнко Тетяна Дмитрівна, завідувач філією бібліотеки №21 с. Прямобалка;

 - Олтян Лариса Іванівна, завідувач філією бібліотеки №32 с.Павлівка.

 izobrazhenie viber 2019-09-26 18-04-14-600x400

 

izobrazhenie viber 2019-09-26 18-04-11

В Арцизі пройшов п'ятий районний сільськогосподарський ярмарок

 

     img 0157 copy

      21 вересня у м. Арцизі на території ринку проводився сільськогосподарський ярмарок, організований за ініціативи голови районної державної адміністрації Сергія Парпуланського та голови районної ради Юрія Карабаджака.

       На ньому свою продукцію презентували товаровиробники Арцизького району: ФГ «Бургуджі», ДПДГ ім. Кутузова, ФГ «Деленське», ФГ «Топалов», ФГ «Промінь», ВАТ «Шампань України», ВАТ «Комсомолець», «Арцизька м’ясна компанія», СФГ Куцарев Ф.С., приватні  підприємці  Валентина Запорожан, Наталя Михайлюк, Наталя Саїс, Михайло Мороша.

    В асортименті представленої продукції були свинина, баранина, бринза овеча, овочі, фрукти, борошно, олія, хлібобулочні та молочні вироби, риба. Зазначимо, що уся продукція надана фермерами для реалізації на ярмарку за цінами, нижчими за ринкові.

         Крім того, на прилеглій території споруджено сцену, з якої для усіх відвідувачів виступали творчі колективи Арцизького району.

img 8866 copy


img 8889 copy


img 8911 copy


img 9132


 Старт нового навчального року

69612626 2395750960506050 696917044309786624 o


Другого вересня всі школи району відкрились для 4462 школярів, з них 433 прийшли до школи вперше. Для них відремонтовані будівлі, приміщення, спортивні зали, світлі та яскраво оформлені класи, інтерактивні комп’ютерні комплекси, комп’ютерна техніка, smart – телевізори, нова база природничо – математичних кабінетів, нові спортивні майданчики. Оновлена районна музична школа. Урочисто, жаданною перемогою нашої команди «Арсі» в рамках обласного волейбольного турніру відкрито капітально відремонтовану сучасну спортивну залу в Арцизькій школі №4.

Новий навчальний рік в Арцизькому районі розпочато!

День незалежності України!

69654096 500705257380877 1241860708119871488 o copy

 

Голова Арцизької районної ради Карабаджак Ю.Х. та голова Арцизької районної державної адміністрації Парпуланський С.А. на урочистостях у районному будинку культури вручили нагороди на честь 28 - річчя Дня незалежності України від Одеської обласної ради Парпуланському С.А. - голові Арцизької районної державної адміністрації та Ненову Д.Д. – Задунаївському сільському голові; від Одеської обласної державної адміністрації – Почесному громадянину м. Арциз, лікарю-хірургу Теравському В.А.; від Арцизької районної ради – заступнику начальника відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Леонтьєвій П.М.; від Арцизької районної державної адміністрації - спеціалістам районної державної адміністрації Дімовій С.П. та Чебану Д.Г.

Продовженням свята став концерт солістів, народних вокальних та танцювальних колективів районного, Виноградівського, Деленського та Мирнопільського будинків культури.

День державного прапора України

40326665 300754817375923 2422346690062188544 o

23 серпня 2019 року, в День державного прапора України, біля адміністративної будівлі Арцизької районної ради пройшла церемонія підняття головного державного символу нашої країни. Право підняти жовто-блакитний стяг було надано учаснику АТО, лейтенанту Святозару Назарову та учениці 9 класу Арцизького опорного навчального закладу Карині Мустафаєвій, яка є лауреатом премії обласного конкурсу Малої академії наук та премій Арцизької районної ради, Арцизької районної державної адміністрації «Золотий фонд» та «Золота надія» Арцизького району.

         Церемонія завершилась патріотичною ходою з прапором України за участі керівників району, працівників установ та організацій, представників громадськості до пам’ятника загиблим воїнам, які загинули при звільненні м.Арциз від німецько-фашистських загарбників 75 років тому назад


.69420996 500693094048760 2106092889254658048 o

Підсумки двадцять восьмої сесії районної ради

Депутати Арцизької районної ради сьомого скликання в рамках двадцять восьмої сесії районної ради розглянули питання та прийняли відповідні рішення щодо основних напрямків соціально-економічного розвитку району.

 

Підготовка до осінньо-зимового періоду

 Дане питання традиційне та дуже важливе. Всі об’єкти житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства та соціальної сфери району обстежені. Враховані недоліки минулих опалювальних сезонів. Завершується заготівля палива для стабільної роботи котелень. Перед виконкомами місцевих рад, бюджетними організаціями та установами, комунальними підприємствами поставлена задача щодо забезпечення фінансування видатків на підготовку та проведення опалювального сезону 2019-2020 років.

 

Районні програми

 Вперше затверджена програма з організації харчування учнів в закладах загальної освіти Арцизького району на 2019-2020 роки. 22 заклади загальної середньої освіти мають приміщення їдалень та обідні зали, 4 заклади забезпечуються буфетною продукцією. За рахунок районного, міського та сільських бюджетів забезпечуватимуться безкоштовним харчуванням школярі та дошкільнята із сімей пільгових категорій, не пільговий контингент – за рахунок міськсільрад та батьківської плати. В середньому щорічно на ці цілі витрачатиметься більше 5 млн. грн.

Розглянуто питання про хід виконання комплексної програми соціальної підтримки населення на 2018-2020 роки «Соціальний захист населення в Арцизькому районі». На виконання даної програми в 2018 році були виділені кошти у сумі 205 тис. грн., в 2019 році – у сумі 334 тис. грн.

За період дії програми 317 осіб отримали адресну грошову допомогу на загальну суму 365,2 тис. грн; 5 осіб забезпечені засобами реабілітації; 8 багатодітних сімей отримали щоквартальну додаткову адресну допомогу на загальну суму 48 тис. грн. В районі проводиться робота з обстеження житлово-побутових умов осіб з інвалідністю, ветеранів, пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян з метою виявлення тих, які найбільше потребує соціальної допомоги.

Внесені зміни фінансового характеру до районної програми розвитку фізичної культури і спорту в Арцизькому районі на період 2018-2020 років. На розвиток дитячого та дитячо-юнацького спорту з районного бюджету планується використати 529,5 тис. грн.

 

Освіта

 Депутати районної ради розглянули результати конкурсного відбору та призначили на посади керівників комунальних закладів освіти Арцизького району:

- Арцизького закладу загальної середньої освіти 1-111 ступенів №4 Арцизької районної ради Одеської області – Галущак Людмилу Гаврилівну;

- Виноградівського закладу загальної середньої освіти 1-111 ступенів Арцизької районної ради Одеської області – Арабаджі Ніну Гаврилівну;

- Главанського закладу загальної середньої освіти 1-111 ступенів Арцизької районної ради Одеської області – Балабан Людмилу Анатоліївну;

- Новоіванівського закладу загальної середньої освіти 1-111 ступенів Арцизької районної ради Одеської області – Фумжі Євгенію Миколаївну;

- Садовського закладу загальної середньої освіти 1-11 ступенів Арцизької районної ради Одеської області – Оніщук Галину Іллівну;

- Холмського закладу загальної середньої освіти 1-111 ступенів Арцизької районної ради Одеської області – Гостєву Наталію Василівну;

- районного Центру дитячої та юнацької творчості Арцизької районної ради Одеської області – Погорельник Світлану Валентинівну;

- районної дитячо - юнацької спортивної школи Арцизької районної ради Одеської області – Мігова Віталія Дмитровича.

Крім цього, прийняті відповідні рішення щодо зміни назв та затвердження нових редакцій статутів цих навчальних закладів.

Надано дозвіл відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації на передачу в оренду частини приміщення в будівлі Прямобалківської загальноосвітньої школи I-III ступенів для розміщення дошкільного навчального закладу ясла-садок «Вишенька» загального типу комунальної власності Прямобалківської сільської ради.

 

Спільна власність

 Рішенням районної ради врегульовані питання щодо переліку та назв об’єктів спільної власності територіальних громад м. Арциз та сіл району, управління якими здійснює Арцизька районна рада. Це – 59 об’єктів з майновим інвентарем, в т. ч. три службові квартири для лікарів, дві земельні ділянки ( лікарняні комплекси) та майновий інвентар двох комунальних підприємств районної ради.

 

Бюджет

 Відповідно до звіту фінансового управління районної державної адміністрації до районного бюджету у першому півріччі надійшло 207,6 млн. грн.

За рахунок державного бюджету кошти у сумі 682,9 тис. грн. будуть використані на забезпечення сучасною загальною середньою освітою «Нова українська школа», у сумі 4 млн. грн. – на капітальний ремонт вул.. Європейської в м. Арциз.

З обласного бюджету надійшло 6,5 млн. грн. на виконання інвестиційних проектів в м. Арциз, в селах Вознесенка Перша, Холмське, Делень.

За рахунок залишку освітньої субвенції ремонтуються внутрішні туалети в восьми навчальних закладах району.

Частина коштів, які надійшли до районного бюджету, будуть направлені на утримання закладів охорони здоров’я та освіти, на виконання районних програм, на капітальний ремонт об’єктів спільної власності територіальних громад району.

 

Депутати Арцизького району – учасники третього етапу Всеукраїнської спартакіади серед депутатів усіх рівнів

izobrazhenie viber 2019-06-10 16-15-07

З 3 по 8 червня в місті Чорноморськ проходила VIII Всеукраїнська Спартакіада серед депутатів Веровної Ради України, обласних, районних, міських, сільських та селищних рад. Змагання проводилися з п’яти видів спорту: футзал, волейбол, настільний теніс, шахи та шашки.

В змаганнях прийняли участь майже 400 депутатів у складі збірних команд з 16 областей. Перше місце завоювала команда Івано-Франківської області, друге місце - команда Сумської області, третє місце - команда Житомирської області.

Збірна команда Одеської області була представлена в усіх видах спорту та у командному заліку посіла 10 місце. Депутати Новоіванівської сільської ради Дермен А. та Іванов К., Деленської сільської ради Іскімжи Г., Арцизької районної ради Куцарев Ф. виступили за збірну Одещини з волейболу. Депутат Арцизької районної ради Станкова А. посіла третє місце, а депутат Арцизької міської ради Афанасьев А. – друге місце серед шахістів. У підсумку команда Одеської області стала кращою у цьому виді змагань.Підсумки двадцять сьомої сесії районної ради

         viber-image-2019-05-07-16.51.56

            7 травня 2019 року завершилася чергова сесія районної ради. Розглянуто та прийнято 79 рішень.

        

Літня оздоровча кампанія 2019 року

          На виконання районної програми оздоровлення та відпочинку дітей в Арцизькому районі на період 2018-2020 років в поточному році буде організовано оздоровлення 38 дітей пільгових категорій за рахунок районного бюджету у сумі 199,9 тис. грн. у позаміському дитячому оздоровчому закладі «Ювілейний» (21 день) та 380 учнів у пришкільних таборах відпочинку (14 днів) на базі закладів загальної середньої освіти у сумі 133,0 тис. грн.. Міськсільради (крім Кам`янської, Новокапланівської, Теплицької сільських рад) планують витратити на організацію оздоровлення дітей кошти у сумі 771,5 тис. грн. Крім того, будуть працювати три літніх мовні табори для 63 учнів у м. Арциз на базі загальноосвітніх навчальних закладів.

         За літо мають відпочити та оздоровитись 1000 дітей из сімей пільгових категорій (43.5%). Усі дошкільні підрозділи навчально-виховних комплексів та дошкільні навчальні заклади району будуть переведені в режим оздоровлення з 1 червня 2019 року.

         Затверджено кошторис доходів та витрат на утримання комунальної організації "Арцизький дитячий позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Ювілейний» у сумі 6.4 млн. грн., вартість однієї путівки - у сумі 255 грн. та графік змін для відпочинку дітей у закладі на період з 17 червня по 26 серпня 2019 року.

 viber-image-2019-05-07-16.53.14-600x399

         Районні програми

          Депутатами на пленарному засіданні розглянута ще низка рішень щодо затвердження та внесення змін до районних програм, а саме: про хід виконання районної програми підготовки молоді до служби у Збройних Силах України на 2017-2020 роки; про внесення змін та доповнень до районної комплексної програми соціальної підтримки на 2018-2020 роки «Соціальний захист населення в Арцизькому районі», до районної програми забезпечення населення Арцизького району якісною питною водою в достатній кількості на 206-2020 роки» та до районної програми цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Арцизького району на 2018-2021роки; про затвердження районної програми організаційного забезпечення діяльності Арцизького районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області по здійсненню нагляду за особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та попередження рецидивної злочинності на період 2019 -2020 років та районної програми забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, технічними та іншими засобами реабілітації і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації на 2019-2020 в Арцизькому районі.

         Дискусію викликав тільки один проект рішення, а саме щодо внесення змін та доповнень до програми забезпечення населення питною водою. Ці зміни вдруге були винесені на розгляд, їх депутати двічі відпрацьовували на засіданнях постійних комісій. Після обговорення був прийнятий остаточний варіант, який передбачає за рахунок бюджетних коштів всіх рівнів у сумі 2811 тис. грн. забезпечення якісною питною водою, в першу чергу дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, а саме шляхом впровадження локальних установок доочистки.

        

         Районний бюджет

              Затверджено звіт районної державної адміністрації про виконання районного бюджету за перший квартал 2019 року по доходах у сумі 77 745.363 тис. грн. та за видатками  у сумі 77 479,273 тис. грн..

             Власні надходження виконані на 113,9%. Доходна частина зведеного бюджету Арцизького району виконана на 104%.

         Внесені зміни та доповнення до рішення районної ради від 21 грудня 208 року №795 – VII « Про районний бюджет Арцизького району на 2019 рік». Субвенція сільських та міського бюджету у сумі 500,6 тис. грн. направлена відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації у сумі 96,3 тис. грн. на продукти харчування, спортінвентар, предмети та матеріали, відділу культури та туризму районної державної адміністрації у сумі 51 тис. грн, на утримання закладів здоров’я комунального некомерційного підприємства « Центр первинної медико-санітарної допомоги» Арцизької районної ради Одеської області у сумі 317,2 тис. грн.

         Субвенція з державного бюджету у сумі 777,8 тис. грн направлена на закупівлю сучасних меблів та дидактичних матеріалів в рамках проекту « Нова українська школа», у сумі 154,6 тис. грн. – на оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсного центру.

viber-image-2019-05-07-17.00.39-600x399

         За рахунок перевиконання доходної частини загального фонду у сумі 1 795,4 тис. грн. направлені кошти на утримання районних закладів охорони здоров’я, комунальних підприємств районної ради, на виконання районних програм, а також на капітальний ремонт будівель.

        Кошти у сумі 793,6 тис. грн. направлені на розвиток матеріально-технічної бази, ремонт приміщень, підключення WІ- FI у загально-освітніх навчальних закладів району.

        

 

 

 

Свято примирення та перемоги над нацизмом

 

 maxresdefault copy


9 травня в м. Арциз відзначили 74 – у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Мітинг – реквієм до Дня пам’яті та примирення пройшов біля пам’ятника героям – визволителям. Хвилиною мовчання вшановано пам'ять всіх загиблих за мир в нашій країні.

Особлива увага була приділена ветеранам війни – Гладенку Олексію Дмитровичу, Мартинюку Івану Васильовичу, Пиндюріну Миколі Васильовичу, Кошельнику Дмитру Юхимовичу.

Завершилася церемонія покладанням квітів.

img 4459


Arciz-pobeda4-770x470


img 4616

Арцизький район знову став призером обласної спартакіади депутатів всіх рівнів

           58679341 1377839052341362 283704597313224704 o

          Депутати місцевих рад Арцизького району 24 квітня поточного року прийняли активну участь у другому етапі Всеукраїнської спартакіади, а саме в обласній спартакіаді за участі депутатів обласної, районних, міських та селищних рад, яка відбулася в смт. Овідіополь. Арцизька команда була представлена в змаганнях з таких видів спорту як футзал, волейбол, шахи, шашки, настільний теніс.

У командному заліку з волейболу, шахів, настільного тенісу депутатська команда району виборола перші місця.

Депутат Арцизької міської ради Афанасьев А.О. переміг у змаганнях по шахах серед чоловіків. Депутат районної ради Станкова Анастасія стала абсолютною переможницею змагань із шахів серед жінок. До речі, минулого року вона теж зайняла перше місце та представила Одеську область на Всеукраїнській спартакіаді. Її третє місце сприяло збірній обласній команді депутатів стати другою в змаганнях з шахів.

Заступник голови Арцизької районної ради Малєв О.М. виборов друге місце в спартакіаді серед чоловіків з шашок.

У підсумку збірна команда Арцизького району, яку представили також міськсільголови Міхов В.М.,Грозов А.І., Тарасова Н.І., Горяйнов В.М., Добрев П.П., Куралов В.Д., Гаврилко С.О., депутати райміськсільрад Куцарев Ф.С., Бондаренко А.В., Афанасьев А.О., Целіков П.Б.,Бордя Н.В., Дермен А.М., Черкес А.В.,Тельпіс Т.І., Атанасій С.І., зайняла друге місце.

Представники нашої команди, яку від перемоги віддалило всього лише одне очко, будуть запрошені для участі у складі збірної Одеської області в третьому етапі Всеукраїнської спартакіади серед депутатів усіх рівнів.

Черговий семінар - нарада

На черговому семінарі для голів та секретарів місцевих рад, який провів голова районної ради Карабаджак Ю.Х., було висвітлено ряд важливих та актуальних питань.

У квітні – червні цього року проводиться черговий призов громадян на строкову військову службу. В районі розроблено план проведення призову, напрацьовані відомості про наявність призовних ресурсів, їх якісна характеристика. 19 лютого проведені інструкторсько-методичні заняття з начальниками військово-облікових столів. З березня розпочато комплектування призовників на обласному збірному пункті. Арцизькому району потрібно подати на комплектацію призовника. Необхідно посилити відповідальність посадових осіб, на яких покладено виконання заходів згідно з Указом Президента України «Про проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу».

Ще раз увага присутніх була привернута до питання щодо видів, форм та термінів дії доручень та їх нотаріального посвідчення. І генеральні, і спеціальні, і разові доручення завжди оформляється у вигляді письмового документу. Вимоги до змісту доручень, виданих в простій письмовій формі, такі ж, як і до засвідчених нотаріально. Не засвідчуються нотаріально доручення на отримання заробітної плати, стипендії, пенсії, аліментів, інших платежів, а також поштової кореспонденції. Такі доручення можуть бути засвідчені посадовцем організації, в якій довіритель працює, вчиться, перебуває на стаціонарному лікуванні або за місцем його проживання. Термін дії доручення, виданого в порядку передоручення, не може перевищувати терміну дії основного доручення.

Завжди викликають багато питань умови призначення пенсій за віком. Діючий Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» працює з 2004 року. Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 01.01.2004 № 1058-IV  передбачено, зокрема, що з 01.01.2019 право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 60 років та за наявності відповідного страхового стажу.

          Пенсійний вік жінок змінюється поступово до 60 років у 2021 році:

  • 58 років 6 місяців – які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;
  • 59 років – які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;
  • 59 років 6 місяців – які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;
  • 60 років – які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.

У разі відсутності на 01.01.2019 необхідного страхового стажу 26 років, право на пенсію за віком особа набуває після досягнення віку 63 роки та за наявності страхового стажу  від 16 до 26 років.

У разі наявності страхового стажу від 15 до 16 років право на пенсію за віком особа набуває після досягнення віку 65 років.

Органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни зобов’язані утримувати надані їм в користування чи належні їм на праві власності земельні ділянки і території у відповідності до вимог санітарних норм. Невідкладно необхідно прибрати території населених пунктів, привести в належний санітарний стан сміттєзвалища та ін..

31 березня цього року відбудуться вибори Президента України. У м. Арциз за адресою: вул.. Соборна, 46, розташовується окружна виборча комісія територіального виборчого округу №142. В кордонах округу створено 154 виборчі дільниці. В Арцизькому районі працюють дільничні комісії на 37 виборчих дільницях (5 –великі, 25 – середні, 7 – малі). В селах Виноградівка, Главані, Делень, Кам`янське, Холмське відкрито по дві виборчі дільниці. На охорону публічного порядку та забезпечення безпеки громадян на виборах буде задіяно 76 працівників поліції. Також буде залучено резерв у кількості 25 працівників Національної гвардії України та 8-ми працівників батальйону поліції особового призначення.

C 8 Марта!

24149309

 

Милые женщины!

   От всей души поздравляю  всех женщин Арцизского района с праздником 8-го Марта!

Именно этот день отмечается с особой теплотой, потому что является символом самых лучших женских черт – любви и нежности, обаяния и красоты, мудрости и безграничной заботы. Он наполнен подарками и цветами, самыми добрыми чувствами к нашим мамам, женам, дочерям, коллегам по работе.

День 8 Марта – день поклонения Женщине, которая несёт в мир добро, согласие и совершенство. Ведь именно ваши энергия, сердечность, оптимизм и всепрощение – беспримерны.

Именно ваша мудрость охраняет домашний очаг, стимулирует на труд и созидание. Именно вы вносите свой неоценимый вклад в развитие нашего государства.

Вы делаете мир светлее, ярче и человечнее. Мы гордимся вами и любим вас.

От всей души желаю вам много радостных дней и лет, мира и процветания!

Будьте счастливы!

Календар новин

<< < Жовтень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31