Привітання з Днем знань!


1-veresnya.min

Шановні педагоги, дорогі учні, батьки!

 

Від усього серця вітаємо вас з Днем знань – святом мудрості, натхнення та доброти. Цей день завжди урочистий і хвилюючий, особливо для первачків, адже саме з нього починається цікавий і незвіданий шлях до пізнання.  

Сьогодні усі шляхи ведуть до школи – маленького життя, яке проживає кожний дорослий.  

Сьогодні пролунає перший дзвоник і покличе усіх учнів на перший урок.

Бажаємо усім школярам в цьому навчальному році підкорити нові вершини знань, показати високі результати на ЗНО, творчо розвиватися, здобути нових друзів і з охотою ходити до школи.

Вчителям бажаємо натхнення, терплячості, високих результатів в професійній діяльності, мудрості та розуміння кожної дитини.

Адже школа – це другий дім для учнів, а вчителі – другі батьки, які завжди мають підтримувати та любити своїх  вихованців.

Нехай в кожній родині буде мир та злагода.

Зі святом!

 

Голова                                                                            Голова
Арцизької райдержадміністрації                                Арцизької районної ради
 С.А. Парпуланський                                                     Ю.Х. Карабаджак

 

Головні державні свята України в Арцизькому районі

У всіх населених пунктах Арцизького району відбулися урочистості, присвячені головним державним святом – Дню Державного Прапора України та Дню незалежності України.

IMG 4906-600x901


IMG 4892-600x399

IMG 5076-600x399

23 червня біля адміністративної будівлі районної ради урочисто піднято Державний Прапор України – головний символ нашої Держави. В церемонії прийняли участь голова Арцизької районної ради Карабаджак Ю.Х., голова Арцизької районної державної адміністрації Парпуланський С.А., представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств, організацій, політичних партій, громадських організацій, засобів масової інформації, громадськості району, а також військовослужбовці. Саме вони разом з керівниками району очолили патріотичну ходу з розгорнутим Державним Прапором України, яка завершилася біля пам’ятника загиблим воїнам. Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять всіх тих, хто прискорив визволення міста Арциз та Арцизького району від німецько-фашистських загарбників в червні 1944 року.

Завершилися урочистості святковим концертом, який відбувся в районному Будинку культури з присвятою головному державному святу – Дню незалежності України.

Присутніх та всіх мешканців району привітали голова районної ради Карабаджак Ю.Х.,  голова районної державної адміністрації Парпуланський С.А. та вручили грамоти за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Одеської області,  Арцизького району. Почесна грамота Одеської обласної ради вручена директору Арцизького районного центру соціальних служб для дітей, сім`ї та молоді Степаненку О.А.

Почесну грамоту Одеської обласної державної адміністрації отримала директор Арцизького навчально-виробничого комбінату Арабаджи Н.В.

Спільними грамотами Арцизької районної ради та Арцизької державної адміністрації за особистий внесок в забезпечення соціально-економічного та культурно-освітнього розвитку Арцизького району, вагомі досягнення у професійній діяльності були нагороджені Світлана Ангурян - завідуюча сектором з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Арцизької РДА, Ігор Ладо - директор КП «Арцизьке районне будівельно-комунальне підприємство», Віталій Мигов - директор Арцизької ДЮСШ, Наталія Новікова - педагог-організатор Арцизької ЗОШ №5, Анастасія Станкова - депутат Арцизької районної ради 7-го скликання, головний спеціаліст-юрист-консульт апарату Арцизької РДА.

.IMG 5227-600x399

 

IMG 5240-600x399

 

IMG 5249-600x399

 

С Днем Независимости Украины!

 

     Мы накануне всенародного праздника – Дня независимости Украины.

         С 1991 года начат отсчет нашей современной истории, истории Украины как самостоятельного государства с политическим суверенитетом, гербом, флагом, гимном, основным документом – Конституцией, национальной валютой и новой стратегией развития.

         День независимости – это национальный праздник, праздник единства и веры в будущее. Уже родилось и выросло поколение граждан, для которого единственной родиной является независимая и суверенная Украина. Наше государство состоялось!

         Примите мои самые искренние поздравления и пожелания крепкого здоровья, вдохновения и высоких достижений на благо каждой семьи и всей Украины.

С праздником!

Підсумки XXII сесії районної ради

 

IMG 1130 copy

         Пленарному засіданню ХХІІ сесії Арцизької районної ради, яке відбулося 20 липня 2018 року, передувало спільне засідання постійних комісій районної ради, розглянуто 64 питання, прийнято 63 рішення.

 

         Підготовка до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років

Заклади соціальної інфраструктури району продовжують підготовку своїх будівель та приміщень до осінньо-зимового періоду.

Потреба у вугіллі для закладів освіти складає 1948 тонн, забезпеченість - 20,5 % в школах, 44% - в дошкільних закладах. Оголошено тендер на поставку 905 тонн вугілля для шкіл (термін – до 30 вересня 2018 року). В лікувальних закладах району ведуться різноманітні поточні роботи, на випадок надзвичайних ситуацій ділянки доріг закріплені за відповідними особами та підприємствами.

Всі роботи в районі проводяться у відповідності до заходів з підготовки житлово-комунального, паливно-енергетичного господарств та соціальної сфери району до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років.

 

Районні програми

Прийняті рішення щодо семи районних програм: затверджені дві нові програми та внесено зміни і доповнення до п’яти діючих програм.

 

Програма по створенню територіального центру комплектування та соціальної підтримки на базі Арцизького районного військового комісаріату передбачає забезпечення   прозорості в системі надання послуг   військовозобов’язаним, резервістам, військовослужбовцям, ветеранам війни та військової служби, пенсіонерам з числа військовослужбовців Збройних Сил України та членам їх сімей, удосконалення порядку комплектування військ (сил) особовим складом та організації оборотно-мобілізаційної роботи. На виконання заходів програми планується витратити з районного бюджету 100.8 тис. грн.

 

Районна цільова соціальна програма «Арцизька молодь» на 2018-2020 роки затверджена з метою створення в районі системи всебічної підтримки громадської активності молоді району. Головними напрямами програми є створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді, популяризації здорового і безпечного способу життя, підтримки молодіжних і дитячих громадських організацій тощо. Видатки на виконання Програми здійснюватимуться за рахунок коштів районного бюджету (щорічно по 117 тис. грн) та інших, не заборонених законодавством джерел.

 

Зміни, внесені до діючих програм, стосуються:

  • фінансування районної програми організації планування територій Арцизького району на 2009-2020 роки (з обласного бюджету - у сумі 155 тис. грн., з районного бюджету – у сумі 50 тис. грн.);
  • заміни виконавців, джерел фінансування , назв деяких доріг в програмі фінансування робіт з ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення в Арцизькому районі на 2017-2018 роки на підставі змін, внесених до Постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2016 року №712;
  • уточнення суми витрат по програмі цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Арцизького району на 2018-2021 роки зі зміною деяких напрямків видатків;
  • доповнення фінансових витрат програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб та молоді з їх числа в Арцизькому районі на 2016 -2018 роки у сумі 50 тис. грн. з районного бюджету для придбання житла для дитини-сироти;
  • нового додатку 4 «Положення про використання шкільних автобусів» до програми розвитку освітньої галузі в Арцизькому районі на 2015-2018 роки».

Освіта

За результатами конкурсного відбору на заміщення вакантних посад керівників закладів загальної середньої освіти, проведеного 6 липня 2018 року, прийняті рішення районної ради про призначення на посади керівників Новокапланського закладу загальної середньої освіти Патраніки Сніжани Миколаївни терміном на 2 роки та Острівненської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Бурлак Олександри Федорівни терміном на 6 років.

Затверджено нове Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Арцизької районної ради Одеської області у зв’язку зі змінами, внесеними до законів України «Про загальну середню освіту», «Про освіту», які передбачають публічну презентацію перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти, відеофіксацію та, за можливості, відеотрансляцію конкурсного відбору тощо.

Прийнято три рішення відносно статусу навчальних закладів, а саме:

  • про реорганізацію Рощанського та Новоселівського навчально-виховних комплексів " Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад" шляхом приєднання відповідно до Веселокутської та Деленської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів з отриманням у подальшому статусу філії цих навчальних закладів;
  • про ліквідацію Арцизької вечірньої (змінної загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів та надання дозволу закладам загальної середньої освіти району створювати у своєму складі класи (групи) з вечірньою (заочною) та екстернатною формами навчання.

 Спільна власність

До переліку об’єктів спільної власності територіальних громад м. Арциз та сіл району включено житлове приміщення (м. Арциз, вул.. Преображенська, 3а, кв 37), передача якого здійснена з державної власності у відповідності з наказом Державної служби статистики України від 25 травня 2018 року №88. Дане приміщення закріплено на праві оперативного управління за комунальною установою «Арцизька центральна районна лікарня» для використання під житло для молодих спеціалістів установи.

 Діяльність комунального підприємства «Арцизьке районне будівельно-комунальне господарство»

У складі підприємства створено 14 робочих місць, заключено 51 трудову угоду. За звітний рік роботи підприємством було укладено 27 угод на проведення будівельно-ремонтних робіт на загальну суму більше 6 млн. грн. на таких об’єктах : центральна районна бібліотека; амбулаторія в м. Арциз; школи в м. Арциз та в селах Плоцьк, Веселий Кут, Вишняки, Садове, Прямобалка, Холмське, Виноградівка; кабінети в хірургічному, терапевтичному відділеннях, поліклініці центральної районної лікарні, ФАП с. Веселий Кут. Перераховано 1.2 млн. грн. податків. Спеціалісти підприємства постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень.

 Земельні питання

На розгляд сесії були представлені два проекти рішення про затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок. Один з них - стосовно земельної ділянки сільськогосподарського призначення для сінокосіння і випасання худоби в с. Долинівка (за межами населеного пункту) депутати одностайно затвердили, Проект рішення про затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності на території Вознесенської Першої сільської ради ( за межами населеного пункту) з кадастровим номером 5120481000:01:001:0248 депутати не прийняли. Виступила Вознесенський Перший сільський голова Тарасова Н.І. із закликом не підтримувати це рішення в зв’язку з тим, що селянам не буде де випасати худобу (ця ділянка завжди використовувалася під пасовище). Незрозуміло, навіщо сільський голова погодила дану ділянку в 2016 році у відповідному переліку земельних ділянок, право оренди на які можливо виставити на торги.

  Бюджет

Доходна частина зведеного бюджету Арцизького району за І півріччя 2018 року виконана на 97,8%, при планових призначеннях 220589,0 тис. грн. фактично надійшло 215690,9 тис. грн., в т.ч. доходів без врахування міжбюджетних трансфертів надійшло 66719,2 тис. грн.,  при плані 62935,2 тис. грн. виконання склало 106,0%:

         Найбільшу питому вагу надходжень загального фонду бюджету в загальній сумі без трансфертів складають місцеві податки і збори - 48,5%, податок і збір на доходи фізичних осіб складає 45,8%.

Всього видатки районного бюджету склали на загальну суму 151145,3 тис. грн., з них на заробітну плату - у сумі 86953,9 тис. грн. або 86,5%, за використання енергоносіїв - у сумі 4578,0 тис. грн. або 68,81% , на медикаменти - у сумі  949,82 тис. грн. або 78,5%, на продукти харчування - у сумі  2078,9 тис. грн. або 74,17%, субвенції з державного бюджету на соціальну допомогу - у сумі 40238,7 тис. грн. або 78,13%, на інші видатки -  у сумі  16345,98 тис. грн. або 48,23%..

     Кредиторська заборгованість по загальному фонду по пільгах та субсидіях станом на 01.07.2018 р. складає 3018,024 тис. грн. у зв'язку з недофінансуванням субвенцій з державного бюджету.

Окремим рішенням затверджені бюджетні зміни та доповнення.

За рахунок субвенції з міського та сільських бюджетів направлено 182 тис. грн. на продукти харчування в закладах освіти, 155 тис. грн. – на придбання дефібрилятора для КП «Арцизька районна лікарня», 233 тис. грн. – для потреб Главанського та Холмського загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів.

Медична субвенція з державного бюджету у сумі 3 млн. грн. спрямована КНЗ «Арцизький районний ЦПМСД».

Відділ освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації для організації навчання в початкових класах за новими методиками 613,7 тис. грн. витратить на закупівлю дидактичних матеріалів, 487,9 тис. грн – сучасних меблів, 374 тис. грн. – комп’ютерного обладнання. За рахунок 200 тис. грн. з обласного бюджету школи району будуть забезпечені підключенням до мережі Інтернет.

Уточнено Перелік об’єктів в рамках виконання інвестиційних проектів за рахунок коштів субвенції з обласного бюджету, в т. ч. додані нові об’єкти: капітальний ремонт опалювальної системи Плоцького НВК – у сумі 200 тис. грн. та дошкільного навчального закладу в с. Нові Каплани – у сумі 200 тис. грн.

         Уточнені асигнування Арцизькій районній державній адміністрації для реалізації районної програми з фінансування ремонту автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення в районі на 2017-2018 роки у сумі 2855 тис. грн.

         Перевиконання районного бюджету за перше півріччя 2018 року дозволило розподілити кошти у сумі 1085,7 тис. грн., в т. ч. за потребами:

  • КУ «Арцизька центральна районна лікарня» – у сумі 324 тис. грн.;
  • на виконання районних програм - у сумі 191 тис. грн.;
  • підтримка комунальних підприємств, закладів та організацій – у сумі 544 тис. грн. 

        Отримана субвенція з державного бюджету у сумі 2250 тис. грн. на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій розподілена місцевим бюджетам.      

 

 Звернення

 

Голові Верховної Ради України

Парубію А.В.

 

Шановний Андрію Володимировичу!

         По території Арцизького району пролягають дві дуже важливі автомобільні дороги загального користування державного значення Т 16-08 Болград-Червоноармійське – Арциз - Сарата та Т 16 – 27 КПП Серпневе – Тарутине – Арциз – Татарбунари. Ці дві важливі автомобільні артерії з’єднують між собою п’ять   районних центрів та сімнадцять населених пунктів півдня Одеської області. Населення чотирьох районів – Арцизького, Саратського, Татарбунарського і Тарутинського об’єднані для надання медичних послуг в госпітальному окрузі №8 Одеської області. Маршрути карет швидкої медичної допомоги пролягають на великих відстанях. В районах продовжується процес створення опорних шкіл, до яких необхідно здійснювати підвіз дітей. Гальмується формування об’єднаних територіальних громад.

         Арцизькою районною державною адміністрацією за рахунок коштів, виділених за рішенням депутатів Арцизької районної ради з районного бюджету, профінансовано виготовлення проектно- кошторисної документації у сумі 399 тис. на поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування Т 16-08 Болград-Червоноармійське-Арциз-Сарата км 45+900+ км 75+900 загальною вартістю 383 572, 360 тис.грн. Документація пройшла державну експертизу (додається).

         На пленарному засіданні 20 квітня 2018 року депутати Арцизької районної ради підтримали звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності термінового ремонту обох доріг – і Т 16 – 08, і Т 16 – 27. Відповідь Державного агентства автомобільних доріг України (додається) на дані звернення змушує ще раз звернутися з цих питань. Ці дві дороги дуже важливі для виборців та всіх мешканців не тільки Арцизького, а й Саратського, Тарутинського, Болградського і Татарбунарського районів.

         Маємо велику надію, що питання відновлення цих доріг буде вирішено, в тому числі і на території Арцизького району

 

З повагою

депутати Арцизької

районної ради

 

 

Прем’єр - міністру України

                                                                           Гройсману В.Б.

 

Шановний Володимире Борисовичу!

         По території Арцизького району пролягають дві дуже важливі автомобільні дороги загального користування державного значення Т 16-08 Болград-Червоноармійське-Арциз-Сарата та Т 16 – 27 КПП Серпневе – Тарутине – Арциз – Татарбунари. Ці дві важливі автомобільні артерії з’єднують між собою п’ять   районних центрів та сімнадцять населених пунктів півдня Одеської області. Населення чотирьох районів – Арцизького, Саратського, Татарбунарського і Тарутинського об’єднані для надання медичних послуг в госпітальному окрузі №8 Одеської області. Маршрути карет швидкої медичної допомоги пролягають на великих відстанях. В районах продовжується процес створення опорних шкіл, до яких необхідно здійснювати підвіз дітей. Гальмується формування об’єднаних територіальних громад.

         Арцизькою районною державною адміністрацією за рахунок коштів, виділених за рішенням депутатів Арцизької районної ради з районного бюджету, профінансовано виготовлення проектно- кошторисної документації у сумі 399 тис. на поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування Т 16-08 Болград – Червоноармійське – Арциз - Сарата км 45+900+ км 75+900 загальною вартістю 383 572, 360 тис.грн. Документація пройшла державну експертизу (додається).

         На пленарному засіданні 20 квітня 2018 року депутати Арцизької районної ради підтримали звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності термінового ремонту обох доріг – і Т 16 – 08, і Т 16 – 27. Відповідь Державного агентства автомобільних доріг України (додається) на дані звернення змушує ще раз звернутися з цих питань. Ці дві дороги дуже важливі для виборців та всіх мешканців не тільки Арцизького, а й Саратського, Тарутинського, Болградського і Татарбунарського районів.

         Маємо велику надію, що питання відновлення цих доріг буде вирішено, в тому числі і на території Арцизького району.

 

З повагою

депутати Арцизької

районної ради


 

Прем′єр-міністру України

Гройсману В.Б.

 

Звернення депутатів Арцизької районної ради

до Кабінету Міністрів України про сприяння в передачі нежитлової будівлі з державної власності до комунальної

 

Шановний Володимире Борисовичу!

Ми, депутати Арцизької районної ради, просимо Вас сприяти в одержанні у спільну власність територіальних громад м. Арциз та сіл району будівлі для створення закладу дошкільної освіти.

Так, у місті Арциз Одеської області розташована одна з лабораторій Державного підприємства «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції», яке належить до відання Міністерства аграрної політики та продовольства України. Дана будівля перебуває у занедбаному стані та потребує ремонту через те, що вже тривалий час у будівлі фактично використовується лише один кабінет одним працівником.

Водночас у районі, який розвивається, існує проблема з улаштуванням дітей до закладів дошкільної освіти. Враховуючи таку ситуацію, передача нежитлової будівлі загальною площею 439 кв.м, розташованої за адресою: м. Арциз, вул. Лугова (40-річчя Жовтня), 66, з державної власності до спільної власності територіальних громад м. Арциз та сіл району, вирішить вищевказану проблему та сприятиме розвитку дошкільної освіти у районі. Арцизька районна рада, у свою чергу, забезпечить працівника державного підприємства приміщенням, необхідним для виконання посадових обов’язків.

Відповідно до ст. 116 Конституції України Кабінет Міністрів України забезпечує проведення політики у сфері освіти; забезпечує рівні умови розвитку всіх форм власності; здійснює управління об’єктами державної власності відповідно до закону; спрямовує та координує роботу міністерств, інших органів виконавчої влади.

Враховуючи вищевикладене, просимо Вас сприяти у передачі нежитлової будівлі загальною площею 439 кв.м, розташованої за адресою: м. Арциз, вул. Лугова (40-річчя Жовтня), 66, управління якою здійснює ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» з державної власності до спільної власності територіальних громад м. Арциз та сіл району.

 

З повагою

депутати Арцизької районної ради

 

 

 

 

Першому заступнику

міністра аграрної політики та продовольства України

Мартинюку М.П.

 

Звернення депутатів Арцизької районної ради

до Міністерства аграрної політики та продовольства України для одержання погодження на передачу об’єкта державної власності до комунальної власності

Шановний Максиме Петровичу!

Ми, депутати Арцизької районної ради, просимо Вас погодити передачу об’єкта державної власності у спільну власність територіальних громад м. Арциз та сіл району будівлі для створення закладу дошкільної освіти.

Так, у місті Арциз Одеської області розташована одна з лабораторій Державного підприємства «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції», яке належить до відання Міністерства аграрної політики та продовольства України. Дана будівля перебуває у занедбаному стані та потребує ремонту через те, що вже тривалий час у будівлі фактично використовується лише один кабінет одним працівником.

Водночас у районі, який розвивається, існує проблема з улаштуванням дітей до закладів дошкільної освіти. Враховуючи таку ситуацію, передача нежитлової будівлі загальною площею 439 кв.м, розташованої за адресою: м. Арциз, вул. Лугова (40-річчя Жовтня), 66, з державної власності до спільної власності територіальних громад м. Арциз та сіл району, вирішить вищевказану проблему та сприятиме розвитку дошкільної освіти у районі. Арцизька районна рада, у свою чергу, забезпечить працівника державного підприємства приміщенням, необхідним для виконання посадових обов’язків.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про дошкільну освіту» держава визнає пріоритетну роль дошкільної освіти та створює належні умови для її здобуття. Державна політика у сфері дошкільної освіти визначається Конституцією України та іншими нормативно-правовими актами і втілюється центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування. Зокрема, в силу вищезазначеної норми права держава забезпечує доступність дошкільної освіти в комунальних закладах дошкільної освіти; піклується про збереження та зміцнення здоров'я, психологічний і фізичний розвиток дітей; сприяє розвиткові та збереженню мережі закладів дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типів і форм власності.

Враховуючи вищевикладене, просимо Вас погодити передачу нежитлової будівлі загальною площею 439 кв.м, розташованої за адресою: м. Арциз, вул. Лугова (40-річчя Жовтня), 66, управління якою здійснює ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» з державної власності до спільної власності територіальних громад м. Арциз та сіл району.

З повагою депутати Арцизької районної радиВ.о. голови Фонду

державного майна України

Трубарову В.М.

 

Звернення депутатів Арцизької районної ради

до Фонду державного майна України для одержання погодження на передачу об’єкта державної власності до комунальної власності

Шановний Віталію Миколайовичу!

Ми, депутати Арцизької районної ради, просимо Вас погодити передачу об’єкта державної власності у спільну власність територіальних громад м. Арциз та сіл району будівлі для створення закладу дошкільної освіти.

Так, у місті Арциз Одеської області розташована одна з лабораторій Державного підприємства «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції», яке належить до відання Міністерства аграрної політики та продовольства України. Дана будівля перебуває у занедбаному стані та потребує ремонту через те, що вже тривалий час у будівлі фактично використовується лише один кабінет одним працівником.

Водночас у районі, який розвивається, існує проблема з улаштуванням дітей до закладів дошкільної освіти. Враховуючи таку ситуацію, передача нежитлової будівлі загальною площею 439 кв.м, розташованої за адресою: м. Арциз, вул. Лугова (40-річчя Жовтня), 66, з державної власності до спільної власності територіальних громад м. Арциз та сіл району, вирішить вищевказану проблему та сприятиме розвитку дошкільної освіти у районі. Арцизька районна рада, у свою чергу, забезпечить працівника державного підприємства приміщенням, необхідним для виконання посадових обов’язків.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про дошкільну освіту» держава визнає пріоритетну роль дошкільної освіти та створює належні умови для її здобуття. Державна політика у сфері дошкільної освіти визначається Конституцією України та іншими нормативно-правовими актами і втілюється центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування. Зокрема, в силу вищезазначеної норми права держава забезпечує доступність дошкільної освіти в комунальних закладах дошкільної освіти; піклується про збереження та зміцнення здоров'я, психологічний і фізичний розвиток дітей; сприяє розвиткові та збереженню мережі закладів дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типів і форм власності.

Враховуючи вищевикладене, просимо Вас погодити передачу нежитлової будівлі загальною площею 439 кв.м, розташованої за адресою: м. Арциз, вул. Лугова (40-річчя Жовтня), 66, управління якою здійснює ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» з державної власності до спільної власності територіальних громад м. Арциз та сіл району.
З повагою депутати Арцизької районної ради

 

 

 

 

"Ювілейному" - 50

IMG-e50f1a989750352c11bce0fb1a3fc41e-VАрцизький дитячий позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Ювілейний» святкує своє п’ятидесятиріччя. Створений у далекому 1968 році на території курорту «Расєйка», оздоровчий заклад пройшов кілька етапів свого розвитку. Спочатку його кураторами були сільськогосподарські підприємства району, потім – сільські ради, зараз – районна рада. Змінюється інфраструктура закладу, керівництво, але одне залишається незмінним – дитяча любов та батьківська повага.

IMG-c5a0cc1981f93f367ee54b75581813ac-V


IMG-138b66a02417d85313e9be2ce2b47a2d-V copy copy

Щороку діти не тільки з Арцизького району, а й з інших областей України, проводять у «Ювілейному» дуже корисний для здоров’я та змістовний відпочинок. Чорноморське узбережжя, кілька озер та лиманів, безцінний за своїми якостями пісок, відсутність промислових об’єктів, дельфіни та пелікани, морське повітря та степне різнотрав’я сприяють лікуванню та оздоровленню. А відпочинку сприяють розгалужена інфраструктура «Ювілейного», яка з кожним сезоном стає більш досконалою (футбольне поле, волейбольний та спортивний,  ігрові майданчики, кінотеатр, їдальня, санвузли, покращені приміщення для проживання).

IMG-156768123ee035de1de6f6eaae89e0a6-V

Останнє десятиліття заклад очолює досвідчений педагог та адміністратор Терзі Зіновій Корнійович. За його керівництва заклад став популярним та затребуваним. А в кінці сезону щороку «Ювілейний» приймає футбольні турніри всеукраїнського рівня, спортивні та аматорські колективи.

12 липня до «Ювілейного» завітали ті, хто тут колись відпочивав, працював, хто сьогодні підтримує його розвиток. Колектив закладу, дітей, які там сьогодні відпочивають, вітали голова Арцизької районної ради Карабаджак Ю.Х. та його заступник Малєв О.М., голова Арцизької районної державної адміністрації Парпуланський С.А.,голова профспілки працівників освіти Арцизького району Афанасьєва Л.Н., інші гості.

IMG-fe6822ed85a5dbe201e2f3260e911302-V

Свято супроводжувалося яскравими виступами дитячих колективів – танцювальними, співочими та спортивними. А в кінці всіх об’єднав хоровод - веселий та грайливий. Завершилося свято дискотекою та фейєрвеком.

З ювілеєм, «Ювілейний»!

IMG-44ada1a205b8298d952f3007023b0ffb-V

Награды ко Дню Конституции Украины

                     В преддверии Дня Конституции Украины в Арцизском районном Доме культуры состоялись праздненства. Этот праздник  - единственный, закреплённый в Конституции Украины.

         Украина имеет уникальные конституционные традиции, начиная ещё с 1016 года, когда начал действовать сборник правовых норм Киевской Руси. Принятый казацким советом 5 апреля 1710 года ещё один правовой документ, написанный гетманом Пылипом Орлыком, считается первой украинской и первой в мире государственной Конституцией.

Принятие 28 июня 1996 года новой Конституции Украины стало основой всей правовой системы нашего государства и определило предназначение всего действующего законодательства. Конституция Украины вошла в государственную и общественную жизнь как главный оберег демократии и независимости нашей державы.

Присутствующих на празднике, всех жителей района поздравили председатель районного совета Карабаджак Ю.Х., первый заместитель председателя районной государственной администрации Гранич О.П..

IMG 8993-600x399


За значительный вклад в социально-экономическое развитие района вручены Почётные грамоты Одесского областного совета директору предприятия «Центральный рынок Арцизского райпотребсоюза» Бескровной Татьяне и начальнику Арцизского горрайонного сектора ГУ ДЧС Украины в Одесской области Гуцан Александру; Почётные грамоты Одесской областной государственной администрации – первому заместителю районной государственной администрации Гранич Александру, участнику АТО Виталию Богаченко и заведующей неврологическим отделением Алле Петраченко.

IMG 9001-600x399 copy

Районными грамотами отмечены за многолетний труд заместитель главного врача по экономическим вопросам КУ «Арцизская ЦРБ» Ольга Бажак, заведующая сектором по вопросам усыновления районной государственной администрации Ольга Благинина, секретарь Остовнянского сельского совета Светлана Стоянова, заведующая приёмным отделением КУ «Арцизская центральня больница» Брусенская Виктория, заведующая Новоивановской амбулатории общей практики-семейной медицины Димитрова Ефросиния, главный специалист управления социальной защиты населения районной государственной администрации Черныщук Лариса.

IMG 9023-600x399

Торжество продолжил праздничный концерт "Молодь єднає Україну"

IMG 9219-600x399

День медицинского работника в Арцизском районе

IMG 8458-600x400

Многолетняя традиция праздновать свой профессиональный праздник вместе собрала огромный коллектив медицинских работников в актовом зале центральной районной больницы. Именно медицинские работники принадлежат к самой востребованной и самой благородной профессии. Именно медицинские работники неустанно, самоотверженно, ежедневно и ежечасно дарят и спасают человеческие жизни.

            В Украине установлено в здравоохранении несколько профессинальных праздников: и медицинской сестры, и акушера, и травматолога, и хирурга. Есть Международный день Врача. Но самый важный – День медицинского работника, основан с советских времен. Это один из немногих профессиональных праздников, который отмечается не только среди медиков, но и в целом почитается всем обществом.

IMG 8525-600x400

            Поздравления прозвучали от председателя районного совета Карабаджак Ю.Х., председателя районной государственной администрации Парпуланского С.А., главного врача коммунального учреждения «Арцизская центральная районная больница» Челака З.И., и.о. директора коммунального некоммерческого предприятия «Арцизский районный центр первичной медико-санитарной помощи» Ивановой В.В.

            Грамоты департамента здравоохранения Одесской областной государственной администрации вручены заведующему терапевтического отделения Андрею Мукиенко, главной медсестре ЦРБ Екатерине Гайдаржи, медсестре ЦПМСП Светлане Елькиной, заведующей амбулаторией общей практики – семейной медицины с. Главани Людмиле Каповой;  грамоты Арцизского районного совета - заведующей ФАПом с. Мирнополье Анне Чернецкой и биологу районной клинико-диагностической амбулатории Оксане Влах; грамоты Арцизской районной государственной администрации - заведующему хирургическим отделением Петру Кичук, врачу неонатологу Светлане Бублик, врачу общей практики-семейной медицины Любови Громадской, заведующей ФАПом с. Прямобалка Татьяне Вознюк.

            Три амбулатории общей практики-семейной медицины в Арцизе-2, селах Виноградовка и Теплица получили на празднике новые кардиографы, все структурные подразделения здравоохранения района - ценные подарки.

Семінар

Семінар – нарада міського та сільських голів, секретарів міськсільрад

На черговому семінарі-нараді увазі міських та сільських голів, секретарів міськсільрад був представлений звіт Арцизького районного військового комісаріату про підсумки призову громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та військового обліку за перше півріччя цього року.

IMG 0712

З квітня на строкову військову службу призвано 15 призовників, ще 2 – закомплектовано до відправки. За контрактом призвано 5 чоловік. До списків поновлених на військовому обліку внесено 103 військовозобов`язаних. Військово-лікарську комісію пройшли 858 чоловік.

На обліку в Арцизькому РВК перебувають 121 учасник АТО, 2 інваліда АТО та 1 сім`я загиблого.9 ветеранів даної категорії отримали путівки на санаторно-куротне лікування, земельні ділянки – 45 осіб.

На підставі рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року, Плану дій щодо впровадження оборонної реформи, затвердженого наказом Міністерства оборони України, розпочато перехід від військового комісаріату до територіального центру комплектування.

Важливою стала інформація управління соціального захисту населення з питань впровадження нового порядку надання житлових субсидій з 1 травня 2018 та пільг для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Віднині надання житлових субсидій населенню здійснюється згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

З урахуванням прийнятих змін субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається двічі на рік – у травні та у жовтні. Для більшості домогосподарств, які вже користувались державною допомогою при оплаті за житлово-комунальні послуги, субсидії перепри значитимуть автоматично. Для окремих сімей призначення житлових субсидій здійснюється лише після подання нових заяв і декларацій. Доповнено перелік умов, за яких субсидія не призначається.

Змінено підхід при розрахунку доходів для призначення субсидій. До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають у житловому приміщенні. Враховуються доходи не лише осіб, яким призначається субсидія, а й членам їх сімей, навіть, якщо вони проживають за іншою адресою.

На обліку в районі перебувають 147 учасників АТО, 2 інваліди та 2 члена сім`ї загиблого. Їм надаються понад 20 видів пільг у відповідності зі статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни». Крім цього, для учасників антитерористичної операції доступні психологічна реабілітація та професійно-соціальна адаптація. В рамках районної комплексної програми «Соціальний захист ветеранів антитерористичної операції та їх родин на 2018-2020 роки» учасники бойових дій мають право на матеріальну допомогу.

Важлива робота в районі проводиться державною ветеринарною службою, тим паче, що  складню залишається епізоотична ситуація з захворювання свиней на африканську чуму. В районі налічується 17050 голів свиней в господарствах та 10тис. голів свиней у приватному секторі. І надалі необхідно серед населення проводити широку роз’яснювальну роботу.

В районі необхідно продовжити роботу з питань створення та утримання місцевих пожежно-рятувальних підрозділів. Відповідно до районної програми цивільного захисту, технічної та пожежної безпеки Арцизького району на 2018-2021 роки передбачено створення чотирьох підрозділів місцевих пожежних команд на території Арцизького району: с. Главані, с. Нова Іванівка, с. Делень, с. Вонесенка Перша. На контролі Арцизького МРС ГУ ДСНС України в Одеській області 594 об`єкта. Рівень готовності джерел протипожежного водопостачання залишається низьким. Органи місцевого самоврядування повинні вирішити дані проблеми.

IMG 0718

На семінарі виступили заступник голови районної державної адміністрації Граніч О.П., голова районної державної адміністрації Парпуланський С.А.. Вів семінар голова районної ради Карабаджак Ю.Х.

 

Семінар – нарада міського та сільських голів, секретарів міськсільрад

/

Премії районної ради та районної державної адміністрації учнівській молоді за особисті навчальні досягнення

Зі-святом-Останнього-дзвоника


За підсумками навчального року на підставі Положення про порядок встановлення щорічної премії Арцизької районної ради та Арцизької районної державної адміністрації учнівській молоді за особисті навчальні досягнення на шкільних святах Останнього звоника відповідні сертифікати  вручені 119 кращим учням закладів освіти району 5-11 класів.

В номінації «Золотий Олімп Арцизького району» відзначені премією у сумі по 2000 тис. грн. дипломанти Всеукраїнських конкурсів Балманжі Іван (9 клас), Цапенко Віктор (9клас), Дерменжи Данило (11 клас) – учні опорного навчального закладу «Арцизький НВК «ЗШ I-III ступенів №1 гімназія – МНВК – ДНЗ» та Щур Валерій (10 клас) – учень Арцизької ЗШ I-III ступенів №5.

В номінації «Золота надія Арцизького району» премію у сумі по 1500 грн. отримав 21 учень: 7- з опорного навчального закладу «Арцизький НВК «ЗШ I-III ступенів №1 гімназія МНВК – ДНЗ», 4 – з Арцизької ЗШ І-ІІІ ступенів №5, 4 - з Виноградівської ЗШ І-ІІІ ступенів, 2 – з Деленської ЗШ І-ІІІ ступенів, 2 – з Кам`янської ЗШ І-ІІІ ступенів, 1- з Надеждівської ЗШ І-ІІІ ступенів, 1- з Новоіванівської ЗШ І-ІІІ ступенів. Всі вони посіли І-ІІІ місця в олімпіадах та конкурсах обласного рівня.

94 учня з 16 закладів освіти удостоєні премії в сумі по 500 грн. в номінації «Найкращі учні району». Всі вони показали відмінні результати в навчанні на протязі року. Найбільше відмінників в міських школах (№5 - 22 учня, №1 – 13 учнів, №4 – 9 учнів) та Виноградівській (12 учнів).

До 73 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


Урочиста церемонія покладання квітів на честь 73 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулася в м. Арциз біля пам’ятника загиблим воїнам-захисникам в рамках мітинга-реліквієма.

32163461 1691919490889204 6077433652176748544 o

2-1

 

Мітинг зібрав учасників бойових дій, громадськість, школярів, які вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх, хто загинув у боротьбі за свободу та мир. Найщиріші вітання зі святом великої Перемоги від голови Арцизької районної ради Карабаджака Ю.Х., голови Арцизької районної державної адміністрації Парпуланського С.А., Арцизького міського голови Міхова В.М. отримали ветерани: Гладенко Олексій Дмитрович, Мартинюк Іван Васильович, Піндюрін Микола Васильович. Кошельник Дмитро Єфремович, Нізіркевич Юрій Васильович. Подвиг їх неможливо забути, він і сьогодні демонструє незламність духу та надихає молоде покоління на нові звершення.


32169666 1691920714222415 2629527657494085632 o


В завершення цього величного свята всі учасники відвідали виставку робіт народної фото студії «Буджак» та вихованців дитячої художньої школи, в Арцизькому Будинку культури пройшов фестиваль дитячої та юнацької творчості «Перлини Арциза».


9 травня

Війна

 

В этом году весь мир отмечает семьдесят третью годовщину победы над нацизмом во Второй мировой войне. Этот праздник великой Победы всегда вызывает грустные воспоминания, гордость за тех, кто свершил нечеловеческой силы подвиг, большую радость за мир, восстановленный во всей Европе в 1945 году.

С Днем Победы! Пусть мужество и героизм этого величественного праздника никогда и никем не будут забыты!

Низкий поклон и безмерная благодарность нашим ветеранам!

Мира всем и созидания!


З уважением 

Председатель 

Арцизского районного совета                      Ю.Х.Карабаджак

Підсумки ХХІ позачергової сесії районної ради

У відповідності з Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Регламентом Арцизької районної ради 7 травня 2018 року була скликана ХХІ позачергова сесія районної ради, головним завданням якої було визначитись з представництвом районної ради в Госпітальній раді госпітального округу №8 Одеської області.

         Госпітальні округи в Одеській області створені Кабінетом Міністрів України. До госпітального округу №8 ввійшли Арцизький, Тарутинський та більша частина Саратського і Татарбунарського районів. Учасники округу – районні ради та ради об`єднаних територіальних громад. Їх основна функція – здійснення співробітництва у сфері охорони здоров’я в межах округу.

Основним завданням Госпітальної ради як дорадчого органу є визначення проблемних питань, координація дій щодо організації та функціонування медичної допомоги в госпітальному окрузі.

До складу Госпітальної ради госпітального округу №8 ввійдуть 15 представників, які будуть делеговані відповідними районними радами.

        IMG 4291

   Депутати районної ради прийняли рішення делегувати чотири представника Арцизької районної ради до складу Госпітальної ради госпітального округу №8 Одеської області, а саме:

   Карабаджака Ю.Х. – голову Арцизької районної ради, Парпуланського С.А. – голову Арцизької районної державної адміністрації, Челака З.І. – головного лікаря комунальної установи «Арцизька районна центральна лікарня»; Степаненка О.А. – радника голови районної державної адміністрації з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Арцизький район – в лідерах другого етапу Всеукраїнської спартакіади серед депутатів Одещини всіх рівнів

Новый рисунок copy copy

4 травня цього року у смт. Овідіопіль в Палаці спорту ім.. В.І. Дукова відбулися спортивні змагання другого етапу Спартакіади серед депутатів Одеської області, міських (міст обласного значення), районних, селищних та сільських рад області.

Команду Арцизького району очолив Малєв О.М. – заступник голови Арцизької районної ради, а до її складу ввійшли 17 представників міськсільрад району (Міхов В.М. – Арцизький міський голова, Целіков П.Б. – депутат Арцзької міської ради, Грозов А.І. – Виноградівський сільський голова, Тарасова Н.І. – Вознесенський Перший сільський голова, Куралов В.Д. – Деленський сільський голова, Тельпіс Г.І. – депутат Деленської сільської ради, Добрев П.П. – Острівненський сільський голова, депутат Арцизької районної ради – Бондаренко А.В., депутат Задунаївської сільської ради Ненов В.П., депутати Новоіванівської сільської ради Дермен Н.Н., Іванов К.С., депутат Холмської сільської ради – Атанасій В.І).

Збірна депутатська команда Арцизького району домоглася таких результатів : теніс настільний – перше місце; шахи – перше місце; шашки – друге місце; волейбол – третє місце; футбол (футзал) - восьме місце.

Високі особисті результати показали: депутат Арцизької районної ради Станкова А.В. (шахи), депутат Арцизької міської ради Афанасьев А.О.(шахи), депутат Павлівської сільської ради Черкес А.В. (настільний теніс), секретар Вознесенської Першої сільської ради Бордя Н.В. (шашки).

В загальному командному заліку команда завоювала друге місце серед тринадцяти учасників. Методичну та організаторську допомогу команді надавали інструктор по спорту КП «АРФСП «Колос» Тулунжи Д.М., директор Арцизької ДЮСШ Мігов В.Д., головний спеціаліст районної державної адміністрації Мілєв П.Г.

Представники місцевого самоврядування Арцизького району вибороли право участі в окремих видах змагань у складі збірної депутатської команди Одеської області при проведенні третього етапу (фінальні змагання) Всеукраїнської спартакіади депутатів всіх рівнів, який проводитиметься у м. Чорноморськ в червні 2018 року.


31543002 981568125301792 5982229139350880256 n

 

 

В Арцизькому районі відкрито футбольно-спортивний комплекс

31543215 1682491345165352 5570734206826315776 n

29 квітня урочисто відкрито футбольно-спортивний комплекс Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Церемонію відкриття цього нового об’єкту спортивної інфраструктури району очолили: Максим Степанов – голова Одеської обласної державної адміністрації, Сергій Паращенко – депутат Одеської обласної ради, Юрій Карабаджак – голова Арцизької районної ради, Сергій Парпуланський – голова Арцизької районної державної адміністрації.

31689058 1682490111832142 8551366992567730176 o

Присутні на відкритті мешканці та гості с. Виноградівка; школярі були у щирому захваті від такого щедрого, яскравого, вкрай необхідного подарунку.

Майданчик для міні-футболу зі штучним покриттям, багатофункціонаними тренажерами, спеціальним освітленням вдало вписався в територію біля самісінької школи. Його збудовано за кошти обласного бюджету в числі 35-ти інших в Одеській області, які побудовані в 2017 році та будуть побудовані в 2018 році.

Календар новин

<< < Жовтень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31