ПОВІДОМЛЕННЯ

 

 

 

 

 
Будьте напоготові:  е-декларування

 

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції»  від 14.10.2014 року №1700-УІІ особи, зазначені у пункті 1підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня 2018 року  подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Звертаємо увагу на те, що порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями, за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Наслідки порушення вимог фінансового контролю визначені у статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а декларування недостовірної інформації або умисне неподання декларації суб'єктом декларування - у статті 366-1 Кримінального кодексу України.

 

Хто й коли подає декларацію в 2018 році?

 

Згідно зі статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII  (Закон № 1700) особи, зазначені в пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону (суб’єкти декларування) зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати, заповнивши на офіційному веб-сайті НАЗК, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

 

З 1 січня 2018 року розпочнеться  е-декларування, а завершиться вона 1 квітня цього ж року. Саме три місяці відведено суб’єктам декларування на подання декларацій.

 

Який порядок подання електронної декларації?

 

Національне агентство Рішенням № 3 затвердило Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Порядок № 3), Форму декларації і Форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування.

 

Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Реєстр) формується, ведеться та публікується на офіційному сайті НАЗК. Реєстр ведеться в електронній формі українською мовою.

 

До Реєстру заносять електронні декларації, що їх подають відповідно до статті 45 Закону № 1700, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, передбачені в частині 2 статті 52 Закону № 1700, та виправлені декларації, що їх подають відповідно до частини 4 статті 45 Закону № 1700. Декларації подаються способом заповнення електронних форм на веб-сайті Реєстру з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі.

 

Реєстрація в Реєстрі проводиться із використанням особистого ключа та посиленого сертифіката відкритого ключа електронно-цифрового підпису (ЕЦП). Під час реєстрації в Реєстрі суб’єкт декларування повинен вказати адресу електронної пошти, що використовуватиметься для направлення йому повідомлень.

 

Алгоритм подачі електронної декларації

 

1. Отримати ЕЦП.
2. Відкрити сайт НАЗК http://nazk.gov.ua і натиснути кнопку «Задекларуй».
3. Здійснити вхід до системи за допомогою ЕЦП. Для цього треба в першому полі вибрати з випадного списку назву акредитованого центру сертифікації ключів, у другому — обрати файл, що містить приватний ключ, і в третьому полі ввести пароль приватного ключа.
4. Натиснути кнопку «Увійти».
5. Увести контактну інформацію (ПІБ, ІПН, Е-mail, телефон).
6. На зазначену електронну пошту буде направлено лист від НАЗК. Для підтвердження реєстрації слід перейти за посиланням.
7. Здійснити вхід до системи за допомогою ЕЦП. У власному кабінеті в розділі «Мої документи» обрати «Нова декларація».
8. Заповнити форму декларації.
9. Підтвердити ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей, проставивши відповідну відмітку в документі. 
10. Після заповнення всіх потрібних полів форми документа підписати документ накладанням на нього власного ЕЦП.

 

Подання документа до Реєстру підтверджується надсиланням повідомлення на адресу електронної пошти, вказаної під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб’єкта декларування.

 

Отримавши зазначене повідомлення, суб’єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа й у разі виявлення неповних або недостовірних відомостей у ньому подати виправлений документ відповідно до Порядку № 3.

                

 

 

Календар новин

<< < Січень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31