ЗМІСТ І ОПИС ГЕРБА І ПРАПОРА АРЦИЗЬКОГО РАЙОНУ

Додаток 1

до  рішення районної ради

від 21 жовтня 2009 року

№637-У

 

ЗМІСТ І ОПИС ГЕРБА І ПРАПОРА АРЦИЗЬКОГО РАЙОНУ

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Герб та прапор Арцизького району (далі герб району; прапор району) являються офіційними символами Арцизького району, втіленням історичних традицій, соціально-економічних та природних особливостей, геральдичних правил.

В основу символіки Арцизького району покладені кольори лазурі, золота, срібний лелека та цегляна кладка – елементи символіки територіальної громади міста Арциз. Кольори лазурі та золота є спадкоємними символами історичних гербів 1826 та 1878 років колишньої Бессарабської губернії, до складу якої входила теперішня територія Арцизького району, та німецьких колоністів південної Бессарабії, які в ХІХ столітті та першій половині ХХ століття мешкали в дванадцяти населених пунктах на території району.

Автори символіки Арцизького району:

- Джунь Володимир Миколайович – член Українського геральдичного товариства, президент Волино-Подільської геральдичної колегії, заслужений член Всеросійського геральдичного товариства, член геральдичної колегії при Одеській обласній раді;

            - члени геральдичної комісії при Арцизькій районній раді.

 

ОПИС ГЕРБА

Герб є символом Арцизького району, а також зовнішнім атрибутом влади. Герб району має форму прямокутного, заокругленого знизу щита у співвідношенні 7:8.

Основна гербова фігура - на лазуровому полі срібний лелека з червоними дзьобом та лапами, який летить та тримає у дзьобі золоте гроно винограду зі стеблом та листям. Край золотий у вигляді цегляної кладки з чотирьох рядків.

Щит розміщено на золотому картуші, верхня частина якого еклектична, а нижня виконана з колосся та винограду. Знизу на лазуровій стрічці срібними літерами напис -  Арцизький район. Щит увінчаний золотою територіальною короною.

 Малим гербом є щит, що описаний, без елементів прикрас – територіальної корони та еклектичного картуша.

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Лелека символізує розсудливість, пильність та любов до дітей, є символом батьківщини, сімейного благополуччя, любові до родини, а також дітородіння.

Виноград є древнім символом родючості та багатства, життєвої сили та життєрадісності.

 Цегляна кладка символізує дружбу людей різних національностей, які мешкають в районі, а також надійність, міцність та стійкість.

 Колос  є емблемою родючості та животворної сили, а також символом добробуту та достатку, основою яких є праця на землі.

Соняшник символізує вдячність, правдивість, прагнення до сонця та світла.

Золотий колір є символом багатства, благородства, достатку, родючості та сільськогосподарського устрою життя.

Лазуровий колір доповнює символіку неба та води, а також відображує прагнення до краси, миру, єдності.

ОПИС ПРАПОРА

Прапор району є офіційним атрибутом місцевого самоврядування, символом єдності територіальних громад сіл та м.Арциз Арцизького району, взаєморозуміння його мешканців, втіленням духовної височини, спрямованості до моральних ідеалів, сталості та рівності.

 Прапор району – це прямокутне полотнище у співвідношенні 2:3 ширини і довжини, яке складається з двох горизонтальних смуг синього та жовтого кольорів у співвідношенні ширини 3:1. На верхній синій смузі розміщено білого лелеку з червоними дзьобом та лапами, який летить та тримає у дзьобі жовте гроно винограду зі стеблом та листям.

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Малюнок прапора вибудовано на підставі кольорового вирішення гербу району і несе таку ж символіку.

Календар новин

<< < Червень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30