Районна відзнака-звання«Почесний громадянин Арцизького району»

 

УКРАЇНА

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ

АРЦИЗЬКА РАЙОННА РАДА

 

РІШЕННЯ

 

Про районну відзнаку - звання

«Почесний громадянин Арцизького району»

 

         Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши пропозицію голови районної ради щодо запровадження районної відзнаки – звання «Почесний громадянин Арцизького району», районна рада

       ВИРІШИЛА:

       1. Запровадити районну відзнаку – звання «Почесний громадянин Арцизького району».

     2. Затвердити Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин Арцизького району» згідно з додатком.

     3. Геральдичній комісії при Арцизькій районній раді внести пропозиції щодо художнього оформлення атрибутів звання «Почесний громадянин Арцизького району» (свідоцтво, посвідчення, нагрудний знак) з наступним затвердженням на сесії районної ради.

     4. Фінансовому управлінню районної державної адміністрації при формуванні бюджету передбачати кошти на фінансування витрат, пов’язаних з оформленням і придбанням атрибутики та виконанням вимог Положення «Про присвоєння звання «Почесний громадянин Арцизького району».

   5. Контроль за виконанням рішення покласти на голову районної ради.

 

 

 

 

 

 

 

   Голова районної ради                                            І.І. Бузіян

 

 

20 липня 2012 року

№ 336 -V1

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до проекту рішення

районної ради

 

 

Положення

про звання «Почесний громадянин Арцизького району»

 

1. Загальні положення

 

       1.1. Звання «Почесний громадянин Арцизького району» (далі – Звання) є вищим знаком вдячності територіальної громади Арцизького району громадянам, які мають видатні заслуги, зробили вагомий внесок у розвиток Арцизького району, його економіку, охорону здоров'я, освіту, науку, культуру, спорт, проводили багаторічну активну господарську, благодійну, просвітницьку, громадську й іншу діяльність, що сприяла підвищенню ролі та авторитету району в області та в Україні.

       1.2. Звання присвоюється:

     - жителям Арцизького району за вагомі здобутки в галузі будівництва та розвитку місцевого самоврядування, особисті заслуги у сприянні економічному, науково-технічному та соціально-культурному розвитку району, за мужність і відвагу, високі досягнення у спорті, збагачення культурної спадщини, благодійну, гуманістичну та громадську діяльність, високу професійну майстерність;

   - іншим громадянам, які зробили вагомий особистий внесок у розвиток району, піднесення його авторитету як на державному, так і на міжнародному рівні, інвестиційну, гуманітарну та благодійну діяльність тощо.

   1.3. Звання присвоюється виключно за рішенням сесії районної ради за результатами голосування по кожній кандидатурі окремо.

   1.4. Звання присвоюється один раз на рік не більш ніж двом особам з нагоди святкування Дня незалежності України24 серпня.

   1.5. Звання присвоюється безстроково.

   Рішення районної ради щодо присвоєння Звання публікується у засобах масової інформації разом з біографічними даними нагородженого.

 

2. Порядок подання на присвоєння зва

ння «Почесний громадянин Арцизького району»

 

   2.1. Право подання кандидатур на присвоєння Звання мають:

   - голова районної ради;

   - голова районної державної адміністрації;

   - депутати районної ради;

   - органи місцевого самоврядування району.

     2.2. При поданні кандидатури на присвоєння Звання до районної ради надаються:

   - клопотання, подане одним із суб’єктів, зазначених у пункті 2.1. даного Положення;

- автобіографія, завірена особистим підписом кандидата;

- відомості про досягнення кандидата та обгрунтування його особистого внеску у розвиток району або його видатних заслуг.

2.3. Документи про присвоєння Звання направляються до районної ради з подальшим їх розглядом на засіданнях президії районної ради.За результатами виконавчим апаратом районної ради готуються відповідні проекти рішень, які вносяться на розгляд сесії головою районної ради.

 

3. Атрибути звання «Почесний громадянин Арцизького району»

 

   3.1. Визначити атрибутами звання «Почесний громадянин Арцизького району»:

     - свідоцтво;

     - нагрудний знак;

   - посвідчення.

   3.2. Зазначені атрибути поміщаються в футляр, обтягнутий оксамитовою тканиною, розміром 170х120 мм. З внутрішньої сторони кришки футляра вкладається свідоцтво Почесного громадянина Арцизького району. В нижній частині футляра розміщується нагрудний знак та посвідчення. Всі атрибути мають однакові порядкові номери.

   3.3. Пропозиції щодо художнього оформлення атрибутів Звання, зазначених у пункті 3.1., вносяться Геральдичною комісією при районній раді і затверджуються сесією районної ради.

3.4. Атрибути звання «Почесний громадянин» вручаються особі, удостоєній Звання, головою районної ради, головою районної державної адміністрації в урочистій обстановці під час святкування Дня незалежності України.

   3.5. Відомості про осіб, яким присвоєно Звання, заносяться до книги почесних громадян у хронологічному порядку.

   Книга почесних громадян району постійно зберігається в районній раді, після заповнення передається на збереження до Арцизького історико-краєзнавчого музею.

Зміст книги почесних громадян району, порядок її ведення і зберігання визначається розпорядженням районної ради.

   3.6. Атрибути осіб, удостоєних Звання, зберігаються у почесних громадян.

   Особи, удостоєні Звання, повинні дбайливо ставитись до вручених атрибутів. У випадку втрати будь-якого з атрибутів до Звання за обставин, коли не було можливості запобігти його втраті, за рішенням сесії районної ради може бути виданий дублікат атрибута замість втраченого.

     3.7. Витрати, пов'язані з присвоєнням Звання, здійснюються за рахунок коштів районного бюджету.

 

4. Права і соціальні гарантії осіб, удостоєних звання

«Почесний громадянин Арцизького району»

 

4.1. Особа, удостоєна Звання, на території району має право:

       - на позачерговий прийом посадовими особами органів виконавчої влади, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування району;

   - бути присутньою з правом дорадчого голосу на пленарних засіданнях районної ради та колегіях районної державної адміністрації;

   - брати участь у заходах, які проводяться районною радою і районною державною адміністрацією;

   - виступати в засобах масової інформації, які належать районній раді;

- на позачергове медичне обслуговування в установах охорони здоров'я районного підпорядкування;

-на отримання щорічної одноразової виплати – матеріальної допомоги у розмірі загального показника мінімального прожиткового мінімуму.

 4.2. Особи, удостоєні Звання, зобов'язані бути прикладом у виконанні своїх трудових і громадських обов'язків, а також бездоганно дотримуватися законів України.

   4.3. Позбавлення Звання здійснюється сесією районної ради за поданням голови районної державної адміністрації, голови районної ради.

  

   

 

Календар новин

<< < Вересень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30