Березень 2018

Вівторок, 20 Березень 2018

Питання чергового семінару

       Виконавчим апаратом районної ради підготовлено та проведено семінар-нараду міського та сільських голів, секретарів міськсільрад. В семінарі взяли участь керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, Арцизького районного військового комісаріату, Арцизького об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Арцизького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області.

З жовтня 2017 року діють зміни до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій. З 1 січня цього року пенсії особам, які досягли віку 65 років, перераховуються в автоматичному режимі. Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності страхового стажу у чоловіків 35 років, у жінок – 30 років встановлено у розмірі 40% від мінімальної заробітної плати (1489,20 грн.). Мінімальна заробітна плата на 2018 рік становить 3723 грн. Право на призначення пенсії за віком за наявності страхового стажу не менше 25 років мають чоловіки після досягнення 60 років та жінки після досягнення віку 58-60 років.

Урядом України визначено механізм призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючим особам після досягнення визначеного законодавством віку при відсутності необхідного страхового стажу та за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу (з урахуванням майнового стану та середньомісячного сукупного доходу) один раз на 6 місяців.

Законом України «Про безоплатну правову допомогу» держава гарантує безоплатну правову допомогу, а саме: малозабезпеченим особам, інвалідам; дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах; учасникам бойових дій; біженцям, внутрішньо переміщеним особам; іншим соціально незахищеним особам.

      Суттєво підвищено поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги (захист; здійснення представництва інтересів осіб; складення документів). Враховуватиметься середньомісячний дохід особи, а не сім`ї. Дохід особи не повинен перевищувати два прожиткових мінімума.

До 1 квітня триватиме кампанія щодо подання державними службовцями, депутатами всіх рівнів, посадовими особами місцевого самоврядування, електронних декларацій за 2017 рік. Відповідно до Указу Президента України від 15.05.2017 року №133/2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних, та інших обмежувальних заходів (санкцій)» доступ до окремих поштових серверів у домені .RU обмежений. Зазначення в деклараціях недостовірних відомостей може тягнути за собою дисциплінарну або кримінальну відповідальність.

В 2017 році в районі забезпечено реалізацію реформ Міністерства юстиції України: видача свідоцтв про народження дитини безпосередньо у пологовому відділенні КУ « Арцизької центральної районної лікарні»; набрав популярності пілотний проект «Шлюб за добу». 2018 рік визначено роком реалізації проекту «Я маю право», який покликаний забезпечити більшу правову обізнаність всіх громадян.

 

 

Read more

Рейтинг Арцизького району за 2017 рік - III місце в Одеській області

За підсумками рейтингування в 2017 році Арцизький район стабільно тримає темп росту доходів місцевих бюджетів (+51% у IV кварталі 2017 року) та перебуває на рівні 1-2 місць серед інших районів області. Забезпечено зниження кількості облікованих кримінальних правопорушень на 6%. Зросло виробництво молока. Район показав кращий результат в області по забезпеченню житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Порівнювались результати роботи районних державних адміністрацій  за 19-ма показниками: промисловість, будівництво, сільське господарство, капітальні та прямі іноземні інвестиції, рівень оплати населення житлово-комунальних послуг, ринок праці, фінанси, розвиток підприємництва, соціальний захист дітей - сиріт, криміногенна ситуація. Є позитивною динаміка інвестиційної діяльності.

За 11-ма показниками район займає місця в першій десятці, що дозволило зайняти третє місце в цілому.

Bezymyannyj copy

 

 


До першої п`ятірки також ввійшли Лиманський, Саратський, Біляївський та Роздільнянський райони

 2-600x443 copy

 

Read more

Середа, 07 Березень 2018

С Праздником 8 Марта!

295697 6

 

Милые, дорогие женщины!

      От всей души поздравляю всех женщин Арцизского района с Международным женским днем 8 Марта!

      Замечательно, что один из первых весенних праздников посвящен вам, женщинам!

     Этот день является символом сердечности и доброты, любви, радости и тепла. Мы преклоняемся перед бесценными чертами, которыми наделена женщина: нежностью и красотой, мудростью, терпением и душевной чуткостью.

     Ваша мудрость охраняет домашний очаг и учит руководить на производстве. Ваше терпение помогает переносить тяготы повседневной жизни, доброта - воспитывать детей и внуков.

     Ваша любовь преображает мир, внося в него свет и гармонию.

     Спасибо вам за все.    Вы для всех – надежда и опора.

     Поздравляя вас в канун этого весеннего дня, желаю вам всегда быть столь же обаятельными, добросердечными и милыми, желаю всегда хранить те замечательные качества, благодаря которым наша жизнь становится светлее и радостнее. Примите нашу благодарность за вашу бесконечную заботу!

      Пусть вам сопутствует благополучие, хорошее настроение, радость открытий и творчества, пусть вас всегда окружает забота и внимание!

      Желаю вам крепкого здоровья и очарования – на радость всем вашим родным и близким!

Read more

Понеділок, 05 Березень 2018

Підсумки XIX сесії районної ради

 Постійними комісіями районної ради було розглянуто та рекомендовано для внесення до порядку денного чергового пленарного засідання 49 питань. 22 лютого на пленарному засіданні дев’ятнадцятої сесії районної ради депутатами районної ради було прийнято 49 рішень, з них 23 – щодо надання матеріальної допомоги.

         Звіт голови районної державної адміністрації про здійснення районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень

         Арцизький район в 2017 році став лідером серед районів Одеської області по рівню зростання місцевих бюджетів.

 Бюджет

За рахунок проведеної роботи по наповненню місцевих бюджетів, а саме проведенню інвентаризації земель сільськогосподарського призначення та збільшення ставки орендної плати, легалізації робочих місць та заробітної плати, на кінець бюджетного року зведений бюджет Арцизького району склав 176 275,8 тис. грн: районний бюджет - 83 496,8 тис. грн, міський – 31 879 тис. грн, сільські бюджети – 60 900 тис. грн, що дало змогу протягом року проводити роботи з благоустрою населених пунктів, ремонту водопровідних мереж, недопущення зниження заробітних плат працівників бюджетних установ та отримати вільні кошти у сумі 29 812,4 тис. грн, а саме: районний бюджет – 6 145,9 тис. грн, міський – 11 964,8 тис. грн, сільські бюджети – 11 701,7 тис. грн. У порівнянні з 2016 роком, коли на кінець року зведений бюджет Арцизького району складав 114 360,00 тис. грн: районний – 43 813,6 тис. грн, міський – 23 095,5 тис. грн, сільські – 47 450,9 тис. грн.

При формуванні бюджетів на 2017 рік загальний фонд зведеного бюджету Арцизького району складав 145 735,3 тис. грн, з них районного бюджету з урахуванням базової та додаткової дотації, у сумі 73 423,9 тис. грн, міського бюджету -  у сумі 25 108,9 тис. грн, сільських бюджетів - у сумі 47 202,5 тис. грн.

Вільний залишок у сумі 5 956,6 тис. грн було спрямовано на виплату заробітної плати у сумі 1 968,5 тис. грн, на субвенцію міському та сільським бюджетам на утримання дитячих садків та будинків культури у сумі 746,1 тис. грн, на проектно-кошторисну документацію для ремонту доріг у сумі 1 380 тис. грн, на фінансування програми з погашення кредитного відсотку населенню з заходів енергозбереження у сумі 107,6 тис.грн., з підтримки воїнів АТО у сумі 200,0 тис. грн, програми з виплати матеріальної допомоги незахищеним верстам населення та інші регіональні програми у сумі 915,4 тис. грн, на капітальні ремонти у сумі 639 тис. грн.

Протягом року за рахунок перевиконання доходної частини районного бюджету були спрямовані кошти на виплату заробітної плати у сумі 260,1 тис. грн, на енергоносії - у сумі 976,3 тис. грн, продукти харчування –  у сумі 22,4 тис. грн, на поточні ремонти та придбання матеріалів для утримання районних закладів, а також виплати відряджень вчителям - у сумі 2 725,8 тис. грн, на капітальні ремонти будівель шкіл та інших об’єктів інфраструктури району – у сумі 2 397,3 тис. грн.

 

Інвентаризація землі

В 2017 році продовжена робота з інвентаризації землі та підняття процентної ставки на оренду державних земель до 8% - 10%. Тим самим додатково наповнено місцеві бюджети більш ніж на 10 млн грн, а за два роки сума додаткових надходжень досягла 18 млн грн.

 

Економіка

В промисловій галузі протягом 2017 року складалася позитивна динаміка відносно виробництва та реалізації промислової продукції. За 2017 рік реалізовано промислової продукції на суму понад 815 млн грн, що перевищує рівень 2016 року на 157,3 млн грн (+19,3 %).

Підприємства продовжують активно постачати продукцію на ринки району та області. Арцизький молокозавод в минулому році реалізував продукції на суму 33,9 млн. грн, що на 15,3% більше відносно попереднього року. ТДВ «Арцизький ЗЗБВ» збільшив виробництво та реалізував на 13,6% більше продукції. На 35,4 % збільшилась реалізація у ТОВ «Арцизька м’ясна компанія» та на 19,1% у СФГ «Куцарев Ф.С».

 

Інвестиційна діяльність

Найбільш успішним напрямком цієї роботи для нас у 2017 році стала можливість розміщення на території району сонячних та вітряних електростанцій. Райдержадміністрацією надано дозвіл на розробку детальних планів по розміщенню таких об’єктів на території Долинівської сільської ради (сонячна електростанція 102 га), Виноградівської сільської ради (сонячна – 35 га), Павлівської сільської ради (сонячна – 40 га, вітряна – 20 га), Арцизька міська рада (сонячна – 18 га).

 

Охорона здоров’я

2017 рік став для нашої команди успішним у плані реалізації ідей, задумок та проектів у сфері охорони здоров'я:

Протягом року була продовжена модернізація Центральної районної лікарні в рамках створення госпітальної бази.

Проблемою 15-річної давності Арцизької ЦРЛ був незадовільний стан фтизіатричного (протитуберкульозного) кабінету, який не відповідав санітарно-епідеміологічним правилам облаштування, потребував капітального ремонту і реконструкції. Вдалося повністю перетворити приміщення, на що було виділено 288,6 тис. грн з районного бюджету.

 

Розвиток первинної медицини

Протягом року понад 1 млн. грн було направлено на первинну медицину. За ці кошти були проведені поточні та капітальні ремонти Вознесенської, Главанської, Веселокутської, Новоіванівської, Холмської амбулаторій, Прямобалківського ФАПу.  Медзаклади забезпечувалися дизпаливом, медикаментами для невідкладної допомоги, дитячим харчуванням, оргтехнікою, електрокардіографами.

У 2017 році в районі діяла державна програма «Доступні ліки», яка розповсюджувалась на всі медустанови. Люди з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою і цукровим діабетом другого типу мали можливість отримувати ліки безкоштовно. Потрібно відзначити, що наш район є одним з небагатьох, де вдалося освоїти всі кошти, виділені на програму: було виписано 9 500 рецептів на безоплатне отримання лікарських препаратів. Також, спільно з обласним центром СНІДу та громадською організацією «Життя +» ми забезпечили всі ФАПи та амбулаторії експрес-тестами на ВІЛ та гепатит. Кожен житель району міг безкоштовно анонімно пройти діагностику.

Одним з основних завдань первинної медицини є виявлення захворювань на ранній стадії. У зв'язку з тим, що за останні 10 років значно зріс рівень захворюваності населення внаслідок несвоєчасної діагностики, було прийнято рішення проводити виїзне медичне обстеження жителів району для виявлення захворювань та попередження їх негативних наслідків. Так, навесні 2017 року всі бажаючі могли безкоштовно пройти лабораторне обстеження, потрапити на прийом до терапевта, педіатра, гінеколога, хірурга, психолога. Також жителі мали змогу зробити флюорограму і пройти тестування на ВІЛ-інфекцію та гепатит С з використанням експрес-методу.

 

Забезпечення слуховими апаратами дітей з порушеннями слуху

У нашому районі проживають 11 дітей з порушеннями слуху. Для того щоб вони могли жити повноцінним життям, їм необхідні слухові апарати, вартість яких не кожному доступна. Тому була висунута ініціатива щодо забезпечення цих дітей необхідним обладнанням, яка була підтримана депутатами районної ради. У 2017 році  вручено чотирьом дітям якісні слухові апарати марки Сіменс на загальну суму 31,3 тис. грн, в 2016 році слухове обладнання отримали троє дітей.

Брак лікарів є однією з найактуальніших проблем району, які потребують нагального вирішення. Сьогодні 50% всього лікарського персоналу лікарі-пенсіонери, яким нікому передати свій багаторічний досвід і знання. А штат первинної медицини укомплектований всього на 56%. Тому з метою залучення молодих лікарів до медустанов  продовжена дія програми «Кадри», яка  ініційована в 2016 році та передбачає регулярну компенсацію новоприбулим фахівцям на оплату оренди житла і комунальних послуг в сумі 1500 грн. щомісячно. З 2017 року передбачено призначення щорічної стипендії лікарям, які проходять інтернатуру в медустановах району.

Результати: за два роки в район приїхали працювати 9 молодих фахівців: три анестезіолога, уролог, хірург, інфекціоніст, гінеколог, невропатолог і сімейний лікар.

 

Освіта

У минулому році створено опорну школу на базі НВК «Арцизька школа №1-гімназія». Протягом року заклад отримав майже 4 млн. грн на покращення матеріально-технічної бази.

В 2017 році відбулася довгоочікувана і важлива подія для всіх дітей міста: спільно з головою райради Юрієм Карабаджаком, депутатом облради Сергієм Паращенко та обласним керівництвом збудувано та відкрито новий шкільний стадіон на території цього навчального закладу.

 

Підвищення рівеня підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО)

Піклуючись про майбутнє випускників, всі школи району в процесі підготовки учнів до ЗНО продовжують працювати з програмою «Освіта-онлайн», яку  впроваджено в систему освіти району з 2016 року. За результатами тестування на кінець навчального року наш район став лідером у зростанні рівня здачі ЗНО, проте в рейтинговій таблиці області район піднявся всього на дві позиції.

Тому, продовжуючи роботу з поліпшення результатів проходження випускниками ЗНО, з 2017 року запроваджено обласний проект «Будь Розумним / Be smart» та районний турнір зі здачі ЗНО.

Арцизька міська школа №5 є найбільшою за кількістю дітей в районі, тому повинна мати відповідну інфраструктуру. Тут навчається понад 700 учнів, діють різні спортивні секції.

У 2017 році з'явилася можливість на умовах співфінансування 50/50 з районного та державного бюджетів виділити кошти і почати будівництво футбольного поля зі штучним покриттям на базі міської школи №5. Загальна вартість будівництва складе 1 млн 500 тис. грн.

Для отримання гідних результатів від школярів в районі повинні працювати досвідчені вчителі - майстри своєї справи. Нажаль, на сьогоднішній день ми маємо 35 вакантних місць, через рік ця цифра може скласти 75 у зв'язку з тим, що багато вчителів досягли пенсійного віку. Рішення проблеми полягає в залученні молодих вчителів до шкіл, тому  розширина дія районної програми «Кадри» і на сферу освіти. Новоприбулі вчителі будуть отримувати щомісячну матеріальну допомогу в розмірі 1500 грн.

Програмою вже охоплено три нових педпрацівника в сільській і один - в міській місцевості, 56 вчителів які добираються на роботу в інші населені пункти, отримують з районного бюджету компенсацію вартості проїзду.

У 2017 році на капітальні ремонти і покращення матеріально-технічної бази шкіл району направлено біля 5,5 млн грн.

Дошкільні заклади нашого району відвідують 1619 дітей. Для комфортного перебування малят у дитячих садках за рік було витрачено близько 5 млн грн бюджетних і залучених коштів. В тому числі були відремонтовані дитячі садки Острівного, Нових Каплан, Мирнопілля, Веселого Кута, Главан, Павлівки та Холмського на загальну суму 2,5 млн грн з обласного та державного бюджетів.

Значні надходження до сільських бюджетів від інвентаризації землі дозволили провести капітальні ремонти приміщень із заміною вікон і дверей, ремонтом дахів та оновленням матеріально технічної бази, заміною системи опалення в усіх дитячих садках на загальну суму понад 4 млн грн.

 

Культура

2017 рік ознаменувався гучними культурно-масовими заходами районного та регіонального масштабів, які сприяли зародженню і активному розвитку туризму. Це - фольклорно-етнографічний фестиваль «Artsyz Open Fest», відкриття 3-го етапу чемпіонату України з міні-ралі «Кубок Лиманів», фестиваль «Vinоgradovka Country Fest».

Для районного будинку культури ми придбали нову звукову апаратуру (118,8 тис. грн), сценічні костюми (45 тис. грн), новорічні сценічні прикраси (20 тис. грн). На капітальні ремонти сільських будинків культури в 2017 році витрачено 3,66 млн грн. Зокрема відремонтовані Вознесенський БК (210 тис. грн), Главанський БК (466 тис. грн), Деленський БК (150 тис. грн), Мирнопільський БК (508,5 тис. грн), Задунаївський БК (914,8 тис. грн), Острівненський БК (1 млн 28 тис. грн), Теплицький БК (150 тис. грн), Холмський БК (237,4 тис. грн).

В районну бібліотеку закуплено мультимедійний проектор, нову звукову апаратуру, проведено капітальний ремонт опалювальної системи.

У 2017 році вперше 5 учнів музичної та художньої шкіл удостоєні щорічної премії районної ради та райдержадміністрації учнівській молоді за особисті творчі досягнення.

 

Дорожнє господарство

Як ніколи актуальним є питання про стан доріг, яке неодноразово обговорювалося на сесіях районної ради. З огляду на те, що дороги державного значення між населеними пунктами знаходяться на балансі Укравтодору, щодо їх реконструкції у нас «зв'язані руки».

 • Для того, щоб зрушити це питання з мертвої точки, в районі вперше була прийнята програма фінансування робіт з ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення на 2017-2018 роки. Сесією районної ради виділені 1 млн 330 тис. грн на розробку проектно-кошторисної документації в рамках співфінансування з обласними структурами. На сьогоднішній день є відповідні документи на ремонт дороги «Арциз-Задунаївка».
 • У 2017 році був проведений ремонт ділянки дороги О-160-201 Арциз-Спаське. У районі села Плоцьк виконано 2,7 км суцільного ремонту і 4 км ямкового аж до села Виноградівка.

Соціальний захист населення

 • Центром соціальної служби для сім'ї дітей та молоді надано гуманітарну допомогу 376 сім'ям, психологічну допомогу - 534 особам, регулярно надаються пакетні соціальні послуги сім'ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. 100 дітей з таких сімей залучені до роботи виїзного пересувного табору та до участі у велопробігах.
 • 31 соціальний робітник терцентру соціального обслуговування протягом 2017 року надали 32 622 соціальні послуги вдома 298 особам з числа ветеранів війни, ветеранів праці, дітей війни та осіб з інвалідністю.
 • Згідно з районною цільовою програмою підтримки малозабезпечених верств населення на 2016-2017 роки підготовлено документів та виплачено матеріальної допомоги 180 особам на загальну суму 137, 5 тис. грн.
 • виділено 200 тис. грн допомоги воїнам АТО з нашого району.
 • 50 демобілізованих воїна отримали дозвіл на оформлення документів для отримання земельних ділянок поза чергою, а це 98 га землі.
 • У 2017 році з районного бюджету згідно з зазначеною комплексною програмою виділено 100 тис. грн на лікування учасників антитерористичної операції. Нею скористалися 22 людини.
 • 20 дітей учасників АТО забезпечені безкоштовним харчуванням у школах району за рахунок районного бюджету, у 2016 були охоплені 16 дітей.
 • За рік ми допомогли 7 військовослужбовцям отримати водійські права категорії «В», виділивши на ці цілі 39,4 тис. грн.

 

Оздоровлення

У літній період було оздоровлено 623 дитини з нашого району. До порівняння: у 2015 році оздоровлено 204 дитини, в 2016 - 520 дітей. У «Молодій Гвардії» побували 7 учнів, в «Міжнародному дитячому центрі «Артек» - 6 дітей. 123 дитини відпочили в оздоровчому табірі «Глобус» і санаторії «Мала Долина», 95 дітей відвідували пришкільні та мовні табори на базі загальношкільних установ.

Районний заклад оздоровлення та відпочинку «Ювілейний» прийняв 392 дитини з Арцизького району та 907 дітей з чотирьох регіонів України.

На придбання дитячих путівок з районного та місцевих бюджетів витрачено 1 млн 200 тис. грн.

 

Спортивні досягнення

В Арцизькому районі забезпечують організацію і планування фізкультурно-масової та спортивної роботи дитячо-юнацька спортивна школа (ДЮСШ) та Арцизьке районне фізкультурно-спортивне підприємство «Колос».

На підтримку спорту з районного бюджету в 2017 році виділено 235 тис. грн, а також 485 тис. грн з сільських бюджетів.

Успішно пройшла 50-а районна спартакіада серед сільських колективів з 16-ти видів спорту. Серед 24 шкіл проводиться спартакіада школярів з 18-ти видів спорту.

Наші команди впевнено заявляють про себе на змаганнях обласного рівня з армрестлінгу, легкої атлетики, волейболу та баскетболу. Призові місця на обласних змаганнях посіла жіноча команда з волейболу, а команда дівчат з міні-футболу - 2-е і 3-є місця на чемпіонаті України. Район пишається переможцями обласних змагань з гирьового спорту, важкої атлетики, спортивної акробатики.

  Плани на 2018 рік

 • Детінізація податку ПДФО.
 • Продовження роботи з наповнення місцевих бюджетів.
 • Створення відділення невідкладної допомоги.
 • Комп'ютеризація всіх підрозділів ЦРЛ.
 • Впровадження телемедицини.
 • Придбання санітарного автомобіля для ЦПМСД.
 • Будівництво спортивного комплекса на базі Арцизької школи №5.
 • Будівництво спортзалу в селі Теплиця.
 • Створення освітнього центру науково-дослідницької діяльності «LOGOS» на базі МНВК.
 • Впровадження інклюзивної освіти та створення інклюзивно-ресурсного центру.
 • Проведення ІІІ регіонального фольклорно-етнографічного фестивалю «Artsyz Open Fest», чемпіонату України з міні-ралі «Кубок Лиманів», фестивалю «Vinоgradovka Country Fest» і змагань зі швидкісної ручної стрижки овець та інших заходів, що позитивно впливають на імідж району.
 • Проведення капітального ремонту районного Будинку культури.

 Заходи щодо зміцнення законності


Упродовж 2017 року на території району кількість кримінальних правопорушень зменшилось на 7,2%. Рівень злочинності на 10 тис. населення склав 96,6 кримінальних правопорушень проти 104,2 злочинів у 2016 році.

Завдяки вжитим заходам збільшився відсоток розкриття кримінальних правопорушень в районі з 26,2 у 2016 році (середній по області 11,2%) до 46,7 у 2017 році (середній по області 42,2%).

Протягом 2017 року за участі обвинувачів прокуратури в м. Арциз у кримінальних провадженнях Арцизьким районним судом постановлено 124 рішення, в т.ч.100 обвинувальних вироків.

Вжитими заходами досягнуто зниження злочинності серед неповнолітніх, здійснено низку першочергових кроків у сфері протидії і запобіганню корупції у районі.

 

Дотримання податкового законодавства

Доходи місцевих бюджетів району становлять у 2017 році 126,8 млн. грн, темп росту склав 148,3%. До зведеного бюджету в районі фактично надійшло 217,1 млн. грн, темп росту склав 163,3%. Найбільшу частку доходів місцевих бюджетів становить податок на доходи фізичних осіб – 47,9% (темп росту – 159,6%). Плата за землю за рік склала 31,7 млн. грн (темп росту – 145,4%), єдиний податок – 115,6 млн. грн (темп росту – 139,1%).

         Фіксований сільгоспподаток надійшов у сумі 66,2 млн. грн з рекордним темпом росту 261,6%. В районі налічується 258 підприємств – сільгоспвиробників. Загальна площа угідь, які обслуговуються – 75027,2 га. Основними напрямами сільгоспвиробництва є вирощування зернових культур (82%), тваринницька галузь (7%) та виноградарство (4%).

 

Районні програми

         Прийняті рішення щодо десяти районних програм. Розглянуто питання щодо виконання районної програми попередження дитячої бездоглядності, безпритульності та соціального захисту дітей на 2017-2019 роки та районна комплексна програма "Культура Арцизщини - 2017-2019 роки".

         Протягом 2017 року з 22 дітей, які перебували в складних життєвих обставинах, 8 направлено до центру соціально-психологічної реабілітації дітей в смт. Тарутине, 1 – до обласного притулку «Світанок». Проведено 58 рейдів, складено 117 актів обстеження житлово-побутових умов. На обліку  служби у справах дітей перебуває 27 усиновлених дітей, 7 прийомних сімей, в яких виховуються 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

         В рамках збереження та розвитку культурної інфраструктури району з державного та обласного бюджетів було виділено 2005 тис. грн, з районного - 334 тис. грн, з сільських бюджетів – 1298 тис. грн. Проведені капітальні та поточні ремонти будівель в 11-ти закладах культури. Значно покращена матеріально-технічна база клубів, будинків культури, центральної бібліотеки. Проведено масштабні культурно-мистецькі заходи в рамках проведення районного фестивалю дитячої та юнацької творчості. «Перлина Арцизщини», IX районного фестиваля національних культур «Бессарабський віночок», регіонального фольклорно-етнографічного фестивалю «Artsyz Open Fest», спортивного фестивалю «Vinоgradovka Country Fest».

 

Затверджені програми:

-                             забезпечення комфортних умов платника у центрі обслуговування платників податків на 2017-2019 роки;

-                             підвищення рівня духовної свідомості населення на 2018-2020 роки;

-                             зайнятості населення на 2018-2020 роки;

-                             розвитку агропромислового комплексу на 2018-2020 роки;

-                             підтримки малого підприємництва на 2018-2020 роки;

-                             взаємодії органів виконавчої влади і місцевого самоврядування на 2018 рік.

         Реалізація даних програм дозволить вирішити нагальні питання в районі, в т.ч.  з модернізації пожежної сигналізації в центрі обслуговування платників податків; надання допомоги українській православній церкві Іоана Богослова в м. Арциз; суб`єктів малого підприємства при створенні нових робочих місць; фінансової підтримки фермерських господарств за рахунок часткової компенсації при закупівлі високопродуктивного елітного насіння, племінного молодняка тварин, тощо.

 

Районний бюджет

Депутати районної ради підтримали звіт районної державної адміністрації про виконання Бюджету Арцизького району за 2017 рік та зміни до районного бюджету на 2018 рік.

Районний бюджет виконано по доходах у сумі 295 006,159 тис. грн. за видатками – у сумі 307 682,922 тис.грн.

За рахунок субвенції з сільських бюджетів у сумі 3 млн. грн. перераховано на продукти харчування в закладах освіти - 1,8 млн. грн., на поточний ремонт Прямобалківського ФАПу - 127,4 тис.грн, на утримання комунальних підприємств «Об`єднаний трудовий архів» міста і сіл Арцизького району - 162,9 тис.грн та «Арцизьке районне фізкультурно-спортивне товариство «Колос» - 869,2 тис.грн.

За рахунок субвенції з сільського і міського бюджетів спрямовано комунальній установі «Арцизька центральна районна лікарня» 270,0 тис.грн. на придбання предметів і матеріалів довготривалого використання, 250,0 тис грн. – на капітальний ремонт будівель. Крім цього за рахунок вільного залишку бюджетніх коштів районного бюджету станом на 1 січня (іншої субвенції) районній лікарні на капітальний ремонт будівель спрямовується ще 1,2 млн. грн.

На фінансування районних програм буде направлено 607,6 тис.грн, а на виконання заходів програми фінансування робіт з ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення в Арцизькому районі на 2018 рік, а саме на поточний дрібний ремонт ділянки автомобільної дороги  в Арцизі – 2 – 3,5 млн.грн.

В рамках реалізації даної програми на виготовлення проектно-кошторисної документації та проходження державної експертизи для поточного ремонту дороги Арциз-Виноградівка-Спаське (окремими ділянками) виділено 310 тис.грн, на експлуатаційне утримання доріг від Виноградівки до Холмського – 800 тис.грн та ділянки дороги Городнє - Нова Іванівка - Теплиця – 1,2 млн.грн.

1,1 млн грн. виділено на придбання предметів і матеріалів довготривалого використання для закладів культури, охорони здоров`я та освіти, в т.ч. 600 тис.грн – на придбання шкільного автобуса (співфінансування).

 

Дошкільна освіта

 

В рамках обговорення бюджетних питань окремою темою стало питання щодо фінансування дошкільних навчальних закладів у м. Арциз. Депутат районної ради, голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, гласності, конституційних прав громадян Афанасьева Л.Н., яка очолює районну організацію профспілки працівників освіти, у своєму виступі нагадала ще раз про шляхи виходу з ситуації навкруг виплати заробітної плати працівникам дитячих садків м. Арциз.

 Відповідно до п.1 ст..61  Закону України «Про освіту» оплата праці педагогічних працівників здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, кошти засновника. Засновником дитячих садків міста є міська рада, яка повинна в першу чергу забезпечити оплату праці в закладах. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 №373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, загальноосвітніх… закладів (з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 №88) з метою підвищення престижності праці педагогічних працівників передбачено встановлення педагогічним працівникам дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, незалежно від їх підпорядкування, надбавки у граничному розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати). Відповідно до абзацу другого пункту 1 цієї Постанови розмір надбавки встановлюється керівником закладу у межах фонду оплати праці. Отже, надбавки за престижність педагогічної праці мають встановлюватися керівником закладу всім педагогічним працівникам у граничному розмірі 20% посадового окладу. Згідно з частиною 4 статті 77 Бюджетного кодексу при затвердженні відповідних бюджетів місцеві ради (всіх рівнів) мають передбачатися видатки, необхідні для першочергового забезпечення потреби в коштах на оплату праці працівників освіти.

 Крім цього, Арцизький міський голова в порушення Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  ветував прийняте більшістю депутатів міської ради, вже підписане ним, рішення про внесення змін до місцевого бюджету частині виплати заробітної плати працівникам дошкільних навчальних закладів м. Арциз.

 Згідно зі ст.. 39 Конституції України, яка передбачає проведення акції протесту, та Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів» повідомляємо, що 2 березня 2018 року о 10 годині біля Арцизької міської ради відбудеться акція протесту з метою вирішення проблеми виплати заробітної плати вихователям ДНЗ міста в повному обсязі, з метою захисту прав працівників та вирішення мером міста, як роботодавця, конфліктної ситуації, яка дестабілізує роботу закладу дошкільної освіти, що знаходяться на балансі міської ради.

 Депутат районної ради, помічник народного депутата України Кіссе А.І.  Сібов Ф.С. довів у своєму виступі зазначив, що дане питання повинно бути вирішено, як і передбачалось, на паритетних умовах.

 Арцизький міський голова Міхов В.М., незважаючи на кілька норм діючого законодавства щодо даного питання та вагомі аргументи, висловлені всіма виступаючими, наполягав на тому, щоб районна рада взяла ці виплати на себе.

 Депутати районної ради такі зміни до рішення щодо внесення змін до районного бюджету не підтримали.

 

Охорона здоров`я

         В структурі комунального закладу «Арцизький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» затверджені зміни. В м. Арциз створено дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини: №2 – за адресою по вул..Пушкіна, 4, №3 – за адресою по вул.. Калмикова, 16а. Функціонування даних медичних закладів дозволить охопити всіх мешканців м. Арциз більш оперативними і якісними медичними послугами за місцем проживання.

         Прийнято рішення про реорганізацію комунального закладу «Арцизький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» в комунальне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Арцизької районної ради Одеської області». Цей крок, повністю узгоджений з діючим законодавством, дозволить отримати підприємству статус некомерційного,  спиятиме збільшенню самостійності в фінансових, господарських і управлінських справах, стимулюватиме до поліпшення якості медичних послуг.

 

Оздоровлення

Депутати районної ради підтримали пропозицію постійних комісій районної ради про продовження дії контракту, укладеного з Терзі Зіновієм Корнійовичем на посаді директора комунальної організації «Арцизький дитячий позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Ювілейний» строком на три роки.

Затверджені кошторис доходів та витрат табору, графік змін для відпочинку дітей. Вартість однієї путівки складає 205 грн. як і в попередні роки.

Read more

Календар новин

<< < Березень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31