Податкова інспекція

  

АРЦИЗЬКА ОБ*ЄДНАНА ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ 

ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ МІНДОХОДІВ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ

 

  вул. Інтернаціональна, 8, м.Арциз, Одеська область, 68404,  тел/факс:(045) 3–10-57

email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  Код ЄДРПОУ  38661165


Кампанія «Декларування -2015» триває

 

 Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області нагадує, що 1 січня 2015 року розпочалася кампанія «Декларування – 2015». Громадяни, які отримали у 2014 році доходи, які, згідно податкового законодавства України, підлягають обов’язковому декларуванню, мають до 1 травня 2015 року подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи до територіального органу Державної фіскальної служби.

 

З основними правилами декларування громадянами доходів можна ознайомитися, переглянувши відеороз’яснення заступника директора Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Сергія Наумова «Декларування доходів громадян: осовні правила», яке розміщене на офіційній сторінці Державної фіскальної служби України на каналі YOU TUBE у мережі Інтернет (https://www.youtube.com/watch?v=Z6VXpobmxXw).

 

Прес-служба Арцизької ОДПІ ГУ

 

                                                                       ДФС в Одеській області16 грудня – останній день подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування

   Платники інших податків і зборів, які планують з І кварталу 2015 року перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, повинні подати відповідну заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Тобто, останнім днем подання заяви таким платником є 16 грудня 2014 року.

   До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

   Суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

     Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб'єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені для відповідних груп платників єдиного податку.

Прес-служба Арцизької ОДПІ

                                                                              ГУ Міндоходів в Одеській області

 

Припинення підприємницької діяльності не звільняє від зобов'язань сплатити податки

 

З 19 листопада 2014 року, набрали чинності зміни до Порядку обліку платників податків і зборів.

В Порядку зазначено, що державна реєстрація припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізичної особи або внесення до Реєстру самозайнятих осіб запису про припинення такої діяльності фізичною особою не припиняє її зобов'язань, що виникли під час провадження підприємницької чи незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов'язань та застосування санкцій за їх невиконання.

Особою, відповідальною за погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу фізичної особи - підприємця або фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, є така фізична особа.

Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа - платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.

Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати відповідному контролюючому органу річну податкову декларацію за звітний рік, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Контролюючий орган може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи - платника податків за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених Податковим кодексом України.

Прес-служба Арцизької ОДПІ

 

ГУ Міндоходів в Одеській області


В яких випадках суми ПДВ відносяться до податкового кредиту

 

   Право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв’язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.


Прес-служба Арцизької ОДПІ

                                                                               ГУ Міндоходів в Одеській області 

Арцизькі громадяни задекларували майже 10 млн.грн. доходів

     Про завершення Деклараційної кампанії - 2013 повідомила начальник Арцизької ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області Лілія Фотка під час зустрічі з представниками місцевих засобів масової інформації.

     За словами керівника інспекції громадянами Арцизького району подано 1308 декларацій про майновий стан і доходи, з них майже 90% - це декларації про отримані доходи у 2013 році від пайової землі. Тим самим платниками району самостійно задекларовано 800 тис.грн. податку з доходів фізичних осіб.

     Також громадянами надані декларації для отримання податкової знижки.

     Лілія Фотка нагадала, що подати податкову декларацію для отримання податкової знижки можна до 31 грудня 2014 року.

 

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області


Шановні ветерани, учасники Великої Вітчизняної Війни!

     Сердечно вітаємо Вас з Днем доблесті і героїзму, святом Великого Подвигу патріотів – річницею Великої Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками!

   День Перемоги назавжди залишиться днем нашого національного тріумфу, символом героїчного минулого, величі духу і братства народів. Стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління на полях битв і на трудовому фронті в ім'я перемоги над фашизмом – істинний приклад патріотизму для нащадків.

   Подвиг воїнів-переможців непідвладний часу, як і безмежна наша вдячність всім, хто відстояв Батьківщину, виявив нездоланну мужність та незламність духу. Саме Вам завдячуємо свободою та мирним небом, тим, що сьогодні можемо ростити дітей, обробляти лани, посміхатися сонцю.

   Щиро бажаємо Вам міцного здоров'я і довголіття, добра і радості, оптимізму і непохитної віри у те, що завтрашній день буде світлішим і щасливішим!

                                                                                                   Арцизька ОДПІ ГУ Міндоходів

                                                                                                     в Одеській області


Власники нерухомості сплачуватимуть податок на нерухоме

майно з загальної площі

   З 1 квітня 2014 року   до Податкового кодексу України внесені зміни щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок на нерухоме майно). Так, відтепер базою оподаткування податку на нерухоме майно замість житлової площі є загальна площа нерухомого майна, а також його часток.

     База оподаткування обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, які безкоштовно надаються органами державної реєстрації речових прав.

     До Податкового кодексу також внесені зміни, згідно яких міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати додаткові пільги з податку на нерухоме майно, яка знаходяться у власності не лише релігійних організацій України, устави (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку та використовуються для забезпечення передбаченої такими статутами (положеннями) діяльності, але й у власності фізичних осіб.

     Ставки податку на нерухоме майно, як і раніше, встановлюються за рішеннями сільських, селищних та міських рад в процентах до мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 м. кв. бази оподаткування.

     При цьому нагадаємо, що пільги зі сплати податку не надаються на об’єкти оподаткування, які використовуються їх власниками для отримання доходу, тобто надаються в оренду, лізинг або використовуються у підприємницькій діяльності.        

     Фізичним особам податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується у 2014 році за перший базовий звітний період, тобто за 2013 рік. Базою оподаткування у даному випадку є житлова площа об’єктів житлової нерухомості, у т.ч. їх часток.

   Контролюючі органи надсилають платникам податку за місцем їх податкової адреси податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити до 1 липня року, що настає за базовим податковим періодом, тобто за 2013 рік до 1 липня 2014 року.

 

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області

 

Нові реквізити рахунків, відкриті відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік»

     Арцизька об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Одеській області повідомляє, що листом Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області від 24.04.2014р. N06-08/721-4271 “Про відкриття рахунків” доведені  реквізити рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевого бюджетів відкритих  відповідно до вимог Бюджетного  кодексу України та Закону України «Про Державний бюджет України  на 2014 рік»,  за  кодами  класифікації  доходів  бюджету:

-11010800  «Податок на доходи фізичних осіб із доходу у вигляді процентів»;

-11010900  «Податок на доходи фізичних осіб із суми пенсійних виплат або щомісячного довічного грошового утримання, що оподатковуються відповідно до підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу»;

-17050000  «Збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками»;

-21083000  «Надходження від реалізації автомобілів, засобів наземного, водного та повітряного транспорту, сільськогосподарської техніки, обладнання та устаткування, що перебувають на балансі органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету».

     Номери рахунків по доходах Державного та місцевих бюджетів розміщені на субсайті Територіальних органів Міндоходів в Одеській області в розділі «Бюджетні рахунки» (http://od.minrd.gov.ua/byudjetni-rahunki/).

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області


Інформація про Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс «ЗІР»

     З метою мінімалізації витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою та накопичений досвід в галузі надання інформаційних послуг, створено загальнодоступне джерело інформації, в т.ч. з використанням існуючих редакцій запитань-відповідей Бази знань, письмових консультацій, тощо.

   Впровадження даного ресурсу позитивно впливає на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією, шляхом широкого використання інформаційних технологій, сприяє впровадженню державної інформаційної політики, розширює можливість для зовнішніх користувачів застосування Бази знань яка була розміщена на веб-порталі Міндоходів України.

    На даний час, «ЗІР» створено у рамках Електронного Уряду з урахуванням тенденцій розвитку інформаційних технологій у сфері побудови веб-ресурсу та розглядається, як інтегрований ресурс в інформаційне середовище органів Міндоходів у якому уся направленість діяльності Міністерства доходів і зборів, як внутрішня так і зовнішня, а також усі відповідні процеси інформаційно-довідкових ресурсів підтримуються та забезпечуються відповідними інформаційно-комп’ютерними технологіями.

   Функціонал ресурсу забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напрямку діяльності, в т.ч. з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, при цьому не лише по запитаннях-відповідях розміщених в Базі знань, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використання Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів, а в перспективі запровадження інтерактивних посилань на взаємопов’язані документи.

   Для отримання відповіді на запитання щодо податкового, митного законодавства та з питань сплати єдиного внеску необхідно звертатися до розділів «Запитання – відповіді» та «Письмові консультації», скориставшись пошуковою системою цього ресурсу, або телефонувати до Контакт-центру Міндоходів (з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі)) за тел.: 0-800-501-007 (044-454-16-13), а також надсилати запитання на електронну адресу: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області

 

Як виправити помилку у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних

   Виправлення помилки в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних здійснюється методом «сторно» за правилами, передбаченими для бухгалтерського обліку, у момент виявлення такої помилки.
   Коригування помилкових записів у Реєстрі не призводить до потреби формування нових (уточнюючих) реєстрів. Тобто, при виправленні помилки методом «сторно» до Реєстру одночасно вноситься два записи: помилковий запис із знаком «–» та правильний запис із знаком «+».

   Метод «сторно» здійснюється шляхом зворотного запису на величину помилки в тому звітному періоді, у якому вона виявлена. При здійсненні такого зворотного запису платником податку:

- в колонці 1 розділів I та/або II Реєстру зазначається порядковий номер запису;

- в колонках 2 - 6 розділу I та/або колонках 2 - 7 розділу II Реєстру дублюються реквізити документа, кількісні показники якого сторнуються;

- у відповідних колонках 7 - 12 розділу I та/або колонках 8 - 16 розділу II Реєстру кількісні показники зазначаються з відповідним знаком «+» чи «-».

     При цьому, якщо виправлення помилки потребує подання платником податку уточнюючого розрахунку, то до виду документа додається літера «У». Крім того, запис щодо включення показників такого документа до уточнюючого розрахунку зазначається окремим рядком у рядку «З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний період» Реєстру.

                                                                                                         Прес-служба Арцизької ОДПІ

                                                                               ГУ Міндоходів в Одеській області


Контакт – центром Міндоходів надано 342 тисячі відповідей

     За три місяці 2014 року Контакт – центром Міністерства доходів і зборів України надано близько 342 тис. відповідей на запитання суб`єктів господарювання та громадян.

     Переважну кількість відповідей, а саме близько 336 тис., було надано телефоном. Також відповіді надавались електронною поштою, факсом, письмово та з використанням автовідповідача.

     „Найчастіше суб`єкти господарювання та громадяни зверталися з питань оподаткування податком на додану вартість, оподаткування прибутку підприємств та сплати податку на доходи фізичних осіб”, - прокоментував директор Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів Іван Романов.

     Він також зазначив, що для надання заявнику максимально конкретної та повної відповіді використовується База знань, яка містить найбільш типові питання, які виникають у платників податків та громадян, та відповіді на них. На початок квітня 2014 року База знань налічує понад 14 тис. запитань – відповідей, що постійно оновлюються та підтримуються в актуальному стані.

     Нагадаємо, що скористатися Базою знань можна на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів (http://zir.minrd.gov.ua) або звернутися до Контакт – центру за телефоном 0 – 800 – 501007.   

Прес-служба ГУ Міндоходів в

Одеській області

 

Поспішайте задекларувати доходи, отримані у 2013 році.

 

      Арцизька об’єднана державна податкова інспекція нагадує, що завершується кампанія “Декларування 2014». 30 квітня  2014 року - останній день подання громадянами Декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік.

Декларацію про майновий стан і доходи  повинні подати громадяни, які в 2013 році отримували доходи:

- від осіб, які не є податковими агентами (тобто від фізичних осіб або нерезидентів);

- з яких не утримувався податок на доходи фізичних осіб при  їх виплаті;

- іноземні доходи (доходи за кордоном).

      Декларація подається до податкової інспекції за місцем реєстрації.

В Арцизі за адресою: м. Арциз вул. Інтернаціональна, 8, Центр обслуговування платників.

В Тарутино за адресою: смт. Тарутино вул. 50 років Жовтня, 2.

     Декларування доходів - це індивідуальний внесок кожного в добробут свого селища, міста, району.

 

Прес-служба ГУ Міндоходів в

Одеській області

 

     Як набути статусу "зразковий платник"


      Відтепер платники податків, які одночасно відповідають певним критеріям, можуть отримати статус «зразковий платник» та користуватися перевагами, які він надає, у своїй господарській діяльності. Для цього вони мають бути виробниками продукції, виробленої на митній території України, перебувати на загальній системі оподаткування та бути зареєстрованими платниками податку на додану вартість. Також такі платники повинні бути включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців не менше трьох років.

        Реєстр «зразкових платників» формується в автоматичному режимі. Після присвоєння платникам статусу «зразковий платник», Міндоходів здійснює постійний моніторинг їх діяльності у поточному році щодо відповідності встановленим Критеріям. При невідповідності останнім такий статус скасовується, а до Реєстру вносяться зміни. В свою чергу Реєстр оновлюється щокварталу та розміщається на офіційному веб-порталі Міндоходів.

        Як вже згадувалося вище, «зразкові платники» користуються певними перевагами. Зокрема, це засвідчення та використання цього статусу; включення до плану-графіка проведення планових документальних перевірок не частіше ніж один раз на три календарних роки за умови забезпечення статусу протягом трьох років; проведення камеральних перевірок податкової звітності з податку на додану вартість протягом не більше п'яти робочих днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації; отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість; надання безоплатної консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 20 календарних днів, що настають за днем отримання звернення платника; надання у скорочені строки (протягом 3-х робочих днів) певних адміністративних послуг; наявність статусу "зразковий платник" береться до уваги при наданні статусу "уповноважений економічний оператор"; участь в обговоренні законодавчих ініціатив Міністерства доходів і зборів України (за ініціативою платника); участь у засіданнях профільних робочих груп Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при Міністерстві доходів і зборів України; право розміщення на пільгових умовах платниками зі статусом "зразковий платник" інформаційних матеріалів у періодичних друкованих виданнях органів Міндоходів (журналах, газетах).

 

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області

 

       «Довідкову» декларацію подають платники, які бажають отримати довідку про доходи за інший, ніж квартальний (річний) звітний період

 

        Платники единого податку – фізичні особи, які бажають отримати довідку про доходи за інший ніж квартальний (річний) звітний період, мають подати до органів доходів і зборів декларацію з позначкою «довідково».

    При цьому у полі «місяць» рядка 2 розділу І «Загальні відомості» декларації через тире проставляється арабськими цифрами порядковий номер першого та останнього місяця (включно), за який подається така декларація, а у полі «рік» арабськими цифрами зазначається рік.

     Така декларація не є підставою для нарахування або сплати податкового зобов’язання.

     Потрібно звернути увагу, що подання «довідкової» декларації не звільняє платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) звітного періоду.

    Нагадаємо, що складення звітності платниками єдиного податку визначено ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями.


Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області

 

 

     АРЦИЗЬКІ ПЛАТНИКИ ПОПОВНИЛИ ЗВЕДЕНИЙ БЮДЖЕТ НА 15 МЛН. ГРН.


                     На брифінгу в Арцизькій ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області начальник інспекції підвела підсумки роботи за перший квартал 2014 року.

          Лілія Фотка розповіла, що фахівцями Арцизької ОДПІ до Зведеного бюджету за січень – березень 2014 року забезпечено надходження у сумі 15 млн. грн., що майже на 5 млн. грн. більше надходжень відповідного періоду минулого року.

          Внесок Арцизьких платників до Державного бюджету у першому кварталі 2014 року складає більше 6 млн. грн., а це на 4 млн. грн. більше ніж у 2013 році.

         Місцеві бюджети Арцизького району за перший квартал поточного року поповнились майже на 9 млн. грн., тобто бюджетні призначення виконані на 112,4%. Основним джерелом наповнення Місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб. Надходження з цього податку у І кварталі поточного року по Арцизькому району склали 6 млн. грн. Від землекористувачів та землевласників надійшло 1,3 млн. грн. податку на землю. Сума надходжень єдиного податку від суб’єктів господарювання – фізичних осіб до Місцевого бюджету складає 1,2 млн. грн.

         У першому кварталі 2014 року Арцизькі платники сплатили 15 млн. грн. єдиного соціального внеску.

                                                                                                                                                                                                                                                                        Прес-служба ГУ Міндоходів в

                                                                                                                                                                                                                                                                           Одеській областіПовідомити орган доходів і зборів про відсутність скидів забруднюючих речовин

потрібно по 12 травня 2014 року включно

У випадку, коли платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів, він повинен повідомити про це відповідний орган доходів і зборів за місцем розташування джерел забруднення.

Заява про відсутність у такого платника у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку складається у довільній формі.

Оскільки базовий податковий (звітний) період щодо екологічного податку дорівнює календарному кварталу, граничним терміном подання повідомлення та складання заяви про відсутність у нього об’єкта обчислення екологічного податку є 12 травня 2014 року.

Нагадуємо, порядок подання податкової звітності та сплати екологічного податку регламентовано розділом VIII Податкового кодексу України. 

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області

 

Ставка єдиного податку при здійсненні видів діяльності, не зазначених у реєстрі

     Якщо платником єдиного податку І та ІІ групп, здійснено види діяльності не зазначені у реєстрі платників єдиного податку, то такий дохід оподатковується за ставкою 15%.

     При цьому, такі платники зобов’язані з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися види діяльності, не зазначені у реєстрі платників єдиного податку, перейти на сплату інших податків і зборів.

     Нагадуємо, платники єдиного податку несуть відповідальність згідно з Податковим кодексом України за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

 

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області


Ставки екологичного податку

   Арцизька ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області доводить до відома платників екологічного податку, що відповідно пункту 2 підрозділу 5 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 – VI з 1 січня 2014 року (для виробників електроенергії на теплоелектроцентралях та ТЕС з 1 січня 2016 року) ставки податку становлять 100 відсотків від ставок, передбачених статтями 243, 244, 245 і 246 Кодексу.

     За додатковою інформацією звертатись за телефонами (245) 3-27-65; (247)3 – 17 – 95.

 

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області


Подавайте декларацію в електронному вигляді

       Арцизька ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області нагадує платникам податків, що вони мають змогу подати  податкову декларацію  про майновий стан і доходи до контролюючих органів в електронній формі у режимі реального часу, тобто он-лайн, через офіційний веб-портал Міністерства доходів і зборів України. Для цього платнику необхідно:

- Отримати електронний цифровий підпис. ЕЦП безкоштовно  видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів;

- Завантажити із сайту АЦСК інсталяційний пакет програмного забезпечення «Програмний комплекс користувача ЦСК». Встановити програмне забезпечення на персональному компютері та виконати необхідні налаштування допоможе Інструкція користувача;

- Авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа  та розпочати роботу.

   На допомогу платникам на офіційному веб-порталі функціонує сервіс «Декларування он-лайн», який дає змогу заповнити річну податкову декларацію та зберегти результат у файлі як для друкування, так і надсилання до органів Міндоходів через Інтернет. Скористатися сервісом можна за електронною адресою: http://minrd.gov.ua/incomedecl.

     Платники податку на доходи фізичних осіб, які згідно з розділом ІV Податкового кодексу України зобов’язані подавати декларацію, подають її до 1 травня 2014 року. При цьому суму податкового зобов’язання фізична особа повинна самостійно сплатити до 1 серпня 2014 року.

 

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області

                                               Затверджена нова форма податкової накладної

      З 01.03.2014 року  платники податку на додану вартість застосовують нову форму податкової накладної, затверджену Наказом Міндоходів від 14.01.2014 року №10. Тим самим, втратив чинність наказ від 01.11.2011 року №1379, яким було затверджено попередню податкову накладну та порядок її заповнення.

     У новій формі податковій накладній відсутня графа для вказівки номера свідоцтва платника податку на додану вартість покупця й продавця.

     Платникам ПДВ надано право на складання податкової накладної в електронній формі. У зв’язку з цим поля «Оригінал» та «Копія» у верхній лівій частині податкової накладної замінено на нові поля, в яких платник буде відображати інформацію щодо форми складання податкової накладної: «Паперова» чи «Електронна». Податкові накладні, які складаються  в електронній формі, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

      У клітинах порядкового номера податкової накладної, що не заповнюються, нулі, прочерки й інші знаки чи символи не проставляються.   Накладна  заповнюється у гривнях з копійками.

 

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області

Доходи, отриманівід продажу власної сільськогосподарської

продукції оподатковуються

 

      Відповідно до пп.165.1.24 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI доходи, отримані від продажу  власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, виготовлена  оброблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих для ведення особистого селянського господарства та /або земельні частки (паї) сукупний розмір, яких перевищує 2 гектари, підлягає оподаткуванню на загальних підставах. При продажу сільськогосподарської продукції її власник має право подавати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок.

     У випадку, якщо такі земельні ділянки надані в оренду та договір оренди зареєстровано у встановленому законодавством  порядку, податок сплачує  орендатор, який  отримує статус податкового агенту.

      До  1 травня 2014 року  необхідно надати податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2013 рік.

      Декларація подається до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси (місцем проживання, за яким він береться на облік  як платник податків).

       За додатковою інформацією звертатись за телефонами: (245) 3-27-63; (247) 3-18-09.

 

                                                                                                                           Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області

 


Завданням органів доходів і зборів Одещини залишається створення сприятливих

 умов для сумлінних платників податків

http://od.minrd.gov.ua/media-ark/news-ark/print-137693.html

       Про це під час апаратної наради зазначив начальник Головного управління Міндоходів в Одеській області Олександр Чернобай.

      За його словами, реформування Міндоходів не повинно й не створюватиме ніяких незручностей для платників податків.

      В Одеській області продовжують працювати 22 центри обслуговування платників податків, які надають бізнесу своєчасні та якісні адміністративні послуги. 

       «Не залишаються поза нашої уваги й електронні сервіси, започатковані Міндоходів», - підкреслив Олександр Чернобай.

      Найпопулярніші з них, це – подання податкової звітності в електронному вигляді, сервіс «Електронний кабінет платника податків» та багато інших.

     Так, наприклад, за основними бюджетоформуючими податками і зборами, в електронному вигляді податкову звітність надають близько 90 відсотків загальної кількості платників податків Одещини. 

     На регіональному рівні, з початку 2014 року у сервісі «Електронний кабінет платника податків» зареєстровано 1159 документів (податкової звітності).

   Серед них, зокрема, 692 документа подані фізичними особами – підприємцями, 452 – юридичними особами.

     Олександр Чернобай також зазначив, що надаючи весь комплекс адміністративних послуг, створюючи комфортні умови для виконання платниками податків своїх податкових зобов’язань, ми очікуємо від бізнесу сумлінної сплати податків та відмову від кримінальних схем і конвертаційних площадок для ухилення від оподаткування. 

      Адже, виконання кожним платником податків свого конституційного обов’язку перед державою сьогодні, це запорука своєчасного та повного фінансування соціальних ініціатив Уряду у майбутньому.  

 

                                                                                                                         Прес-служба ГУ Міндоходів в

                                                                                                                                      Одеській області

 

Вже 10 мільйонів гривень ЄСВ сплатили Арцизькі платники

         За січень - лютий 2014 року платниками  Арцизького району сплачено  10 мільйонів гривень єдиного соціального внеску. З моменту адміністрування Міндоходами  ЄСВ  до бюджету надійшло 27 мільйонів гривень цього внеску.  Нагадаємо, що адміністрування  єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з 1 жовтня 2013 року здійснюється Міністерством доходів і зборів України.

     Платниками єдиного соціального внеску в Арцизькому районі є 1514 платників.

    Звіти з єдиного соціального внеску   можна  надавати в електронному вигляді. Для цього необхідно отримати безкоштовні  електронні ключі у центрах сертифікації ключів. Форми реєстраційних документів можна завантажити з офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД Міндоходів http://acskidd.gov.ua.

 

 Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області»


 

Звітність без помилок.

      Міністерством доходів і зборів України впроваджено нову послугу, завдяки якій платники податків зможуть уникнути помилок при формуванні податкової звітності.      Специфіка роботи сервісу полягає у своєчасному виявленні наявних помилок у наданій звітності та можливості їх виправлення без застосування фінансових санкцій. Таким чином,  надіслана платником декларація з податку на додану вартість одразу ж проходить арифметичний контроль та співставлення даних з наявною інформацією у базах Міндоходів. У разі виявлення під час звірки ризиків, вони одразу ж формуються в електронне повідомлення та надсилаються платнику для самостійного коригування податкової звітності.  Такий обмін інформацією сприяє зниженню податкового тиску на платника податків та поліпшенню партнерських відносин з легальним бізнесом.

 Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області»Конкурс дитячої творчості

     Арцизька ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області доводить до відома, що Міністерством доходів і зборів України  проводиться конкурс  дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни».

. У Конкурсі можуть брати участь учні загальноосвітніх навчальних закладів таких вікових категорій:

I  категорія: станом на 1 січня 2014 року виповнилося 9-11 років;

II  категорія: станом на 1 січня 2014 року  виповнилося 12-15 років.

У Конкурсі не беруть участь діти працівників органів Міндоходів, а також діти будь-яких інших осіб, які мають відношення до організації та/чи проведення Конкурсу.

     Конкурс проводиться за такими напрямами дитячої творчої діяльності з податкової та митної тематики:

- художні твори;

- комп'ютерна графіка (комп'ютерна анімація);

- літературні твори.

   На Конкурс подаються роботи, виконані у довільній живописній формі, які відповідають загальній  тематиці Конкурсу. Розмір роботи  не повинен бути більшим за формат А2. Робота не повинна оформлятися рамкою, паспарту, наклейками тощо.

    На зворотному боці кожної конкурсної роботи або додатка до роботи необхідно зазначити українською мовою:

- назву роботи, техніку виконання;

- прізвище, повне ім'я та дату народження автора;

- місце проживання (повну адресу) автора;

- коротку біографічну довідку з описом творчих здібностей та хобі;

- назву навчального закладу, контактний телефон.

      Роботи на конкурс приймаються до  1 квітня 2014 року за адресами:

м. Арциз,  вул. Інтернаціональна, 8;

смт. Тарутино, вул. 50 років Жовтня, 2.

Контактний телефон  (245) 3-41-89;

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області»Графік

особистого прийому громадян посадовими особами  Арцизької об’єднаної  державної податкової інспекції  Головного  управління  Міндоходів  в   Одеській області

 

№ з/п

ПІБ  керівника,  посада 

День  та  час    проведення

особистого прийому

1

Фотка  Лілія  Петрівна -  начальник  Арцизької  об’єднаної  державної податкової інспекції  Головного  управління  Міндоходів  в   Одеській області

Середа:

10.00-13.00

2

Желєзняков  Костянтин Андрійович  -  перший заступник начальника

Четвер:

10.00– 13.00

3

Судак Олексій  Анатолійович  -  заступник  начальника  -  начальник  Тарутинського відділення

Вівторок:

10.00-13.00

4

Бєзуглов Євгеній Олегович -  начальник відділу податкового аудиту

Понеділок:

10.00– 13.00

5

Бузіян Світлана Дмитрівна -  начальник  коордінаційно – моніторингового відділу

Понеділок:

14.00– 17.00

6

Гайдаржі Дмитро Феодосійович – начальник  відділу  обслуговування платників  податків

П’ятниця  :

14.00 –17.00

7

Крот  Валентина  Петрівна  - начальник відділу погашення заборгованостей

Вівторок:

10.00-13.00

8

Кузнєцова Марія Павлівна  -  начальник   відділу оподаткування  та  контролю  об’єктів    і  операцій

Вівторок:

14.00– 17.00

9

Ткаченко  Сергій  Юрійович -  начальник  відділу  ІТ   та обліку платників 

Середа:

14.00– 17.00

10

Степанюк  Алла  Іванівна -  начальник відділу  доходів  і  зборів  з фізичних  осіб 

Четвер:

14.00– 17.00

11

Балмаджі Валентина  Георгіївна -  завідувач  інформаційно  - комунікаційного  сектору 

П’ятниця  :

10.00 –13.00

12

Дерлі  Георгій  Петрович  - завідувач  сектору  контролю  за  обігом  та  оподаткуванням підакцизних  товарів 

Вівторок:

14.00 –17.00

1.Попередній запис громадян на особистий  прийом,  згідно п.12  Інструкції  про порядок  розгляду звернень  та  особистого  прийому громадян  в  органах  державної податкової  служби  (затверджена наказом  ДПА України  від  18.06.2008  №395  ,  зареєстрована  в  Міністерстві  юстиції  України  25  червня  2008р.  за  №554/15245)  проводиться  за  5 робочих  днів за телефоном (04845) 3-29-60  або у кабінеті 101 адмінбудинку Арцизької ОДПІ  ГУ Міндоходів в Одеській  області за адресою м. Арциз, вул.. Інтернаціональна, 8

        2. Виїзний прийом у Тарутинському відділенні  начальника Арцизької  об’єднаної  державної податкової інспекції  Головного  управління  Міндоходів  в   Одеській області: 2-га та 4-та  середа місяця з 14.00 до 16.00 годин.

За заниження податкового зобов’язанняфізичними особами передбаченавідповідальність

    Якщо контролюючим органом виявлено  заниження податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у річній декларації про майновий стан і доходи, то Податковим кодексом України передбачено накладення  штрафу в розмірі 25% суми визначеного податкового зобов'язання; при повторному, протягом 1095 днів, порушенні з цього податку – накладення на платника штрафу у розмірі 50% суми нарахованого податкового зобов'язання. Крім того,  після закінчення встановлених  строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Слід зазначити, що неподання або несвоєчасне подання податкових декларацій тягнуть за собою накладення штрафу  у розмірі 17 гривень.  Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було вже застосовано штраф за таке порушення – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

    Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) з розрахунку 120% річних облікової ставки Нацбанку України, що діє на день виникнення такого податкового боргу або на день його  погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

        У разі самостійного виправлення  помилок платником податку шляхом подання нової звітної декларації про майновий стан і доходи до закінчення граничного терміну подання, відповідальність за заниження податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб не застосовується.

 

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області 

Право на отримання податкової знижки у 2014 році

    Конституцією України та Податковим кодексом України (далі – ПКУ) передбачено подання податкової декларації про майновий стан і доходи, тобто декларування громадянами доходів, отриманих у попередньому році.

     Існують два випадки декларування – обов’язкове, коли платник податку на доходи фізичних осіб у відповідних випадках зобов’язаний до 1 травня 2014 року подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік, та добровільне – коли платник податку має право на подання такої декларації з метою отримання податкової знижки.

    Платник податку, який бажає скористатися правом на податкову знижку за підсумками звітного 2013 року, має право у 2014 році подати податкову декларацію до органу Міндоходів за місцем своєї податкової адреси (місцем проживання, за яким він береться на облік до органу Міндоходів як платник податків) про суму свого загального річного оподатковуваного доходу і зазначити в ній підстави, суми та підтвердні документи щодо податкової знижки.

     Подати податкову декларацію у зв’язку з використанням платником податку права на податкову знижку слід до 31 грудня 2014 року, тобто впродовж усього 2014 року. Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

     До податкової знижки включаються фактично здійсненні протягом звітного податкового року платником податків витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково має відображатись вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

     При цьому оригінали зазначених документів не надсилаються органу Міндоходів, однак підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленої ПКУ.  Водночас, платники податку зобов’язані на вимогу органу Міндоходів та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред’являти документи та відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням та сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

      Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 ПКУ, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема:

- частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 Податкового кодексу;

 - суму коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року;

 - суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року;

 - суму витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) тощо;

 - суму витрат платника податку на:

 - оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;

 - оплату вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;     

 - суму коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

 - суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

      Податковим кодексом України (п.166.4 ст.166) встановлені певні обмеження щодо права на нарахування податкової знижки, а саме

 

податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має відмітку у паспорті;

 

загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ. 

      Отже, податкова знижка може застосовуватися виключно до доходу, отриманого платником податку протягом звітного 2013 року  у вигляді заробітної плати, зменшеної на суму єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника та податкової соціальної пільги за її наявності.

      Крім того, податкова знижка нараховується лише в межах розміру заробітної плати, одержаної протягом 2013 року.

     Інші суми доходів, одержані платником податку, в розрахунок для визначення суми податку, що підлягає поверненню у зв'язку з використанням права на податкову знижку, не приймаються.

     Сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовимпереказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днівпісля надходження такої податкової декларації.

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області» 

Затверджена нова форма Податкової декларації з податку на прибуток.

     Арцизька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Одеській області доводить до відома платників податків, що 24 січня 2014 року в журналі «Офіційний вісник України» №6 за 24.01.14 опублікована нова форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 № 872.

      Показники нової податкових декларацій в повній мірі приведено у відповідність до внесених у Податковий кодекс  змін та доповнень. Зокрема, Податкова декларація підприємств містить чіткий розрахунок авансових внесків з податку на прибуток, як для 2014 року так і майбутніх звітних (податкових) років.   Крім того, запроваджено новий алгоритм розрахунку бази для обрахунку суми щомісячних  авансових внесків з податку на прибуток. Так, авансові внески визначають розрахунково: (рядок 10 + рядок 11 + рядок 12 Декларації – рядок 13.1 – рядок 13.2 – рядок 13.6 додатку ЗП до рядку 13 декларації) / 12. Оновлена форма декларації містить спеціальний розділ для самостійного виправлення помилок, припущених платником при розрахунку суму щомісячних авансів з податку на прибуток підприємства.

      Оновлена Декларація доповнена двома новими додатками: ВС «Інформація по нарахованих та перерахованих страховикам сумах страхових платежів в розрізі страховиків» та ТЦ для проведення самостійного, пропорційного або зворотного коригувань податкових зобов’язань платника податку для цілей трансфертного ціноутворення. У зміненій формі додатку ЦП враховані зміни, внесені до Податкового кодексу України, до правил оподаткування операцій з цінними паперами.

      З метою  правильного та об’єктивного відображення платниками податку на прибуток податкового зобов’язання за 2013 рік необхідно подавати до податкової інспекції податкову декларацію за 2013 рік за новою формою.

       Звертаємо увагу, що платники, базовим звітним періодом  яких є календарний квартал, повинні надати декларацію за 2013 рік  не пізніше10 лютого 2014 року.  Платників, які звітують один раз на рік, повинні надати декларацію з податку на прибуток за 2013 рік не пізніше 3 березня 2014 року.

          Виходячи з  положень пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу платник податку на прибуток разом з річною податковою декларацією має подавати річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

         Відповідно до пункту 49.4 статті 49 Податкового кодексу платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до контролюючого органу в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

 

         Прес-служба Арцизької ОДПІ

                                                                               ГУ Міндоходів в Одеській області


Коефіцієнт індексації грошової оцінки земель станом на 01.01.2014 року

 складає 3,2.

    Арцизька ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області доводить до відома платників, що для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

    Нормативну грошову оцінку земель станом на 01.01.2014 року за 2013 рік необхідно індексувати  на коефіцієнт індексації, що дорівнює 1,0. У 2014 році нормативна грошова оцінка земель населених пунктів, земель сільськогосподарського призначення (крім земель у межах населених пунктів), яка проведена за вихідними даними попередніх років підлягає індексації станом на 01.01.2014  на коефіцієнт 3,2, який визначається виходячи з добутку коефіцієнтів індексації за: 1996 рік = 1,703; 1997 рік – 1,059; 1998 рік -  1,006; 1999 рік – 1,127;  2000 рік – 1,182; 2001 рік – 1,02; 2005 рік – 1,035; 2007 рік – 1,028; 2008  рік – 1,152; 2009 рік – 1,059; 2010 рік – 1,0; 2011 рік – 1,0;  2012 рік – 1,0; 2013 рік – 1,0.

     Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалась.

     Повідомляємо, що станом на 01.01.2014 року проведена грошова оцінка по м.Арциз:

-          землі житлової забудови – 96,18;

-          землі промисловості – 115.42;

-          землі комерційного використання – 240,45;

-          землі під відкритими розробками – 96,18;

-          землі громадського призначення – 67,33;

-          землі змішаного використання – 96,18;

-          землі транспорту, зв’язку – 96,18;

-          землі технічної інфраструктури – 62,52;

-          під гідротехнічними спорудами – 48,09;

-          зелені насадження – 48.,09;

-          кладовища – 48,09.

     По сільським Радам Арцизького  району нормативна грошова оцінка станом на 01.01.2014 року не проводилась.

      Нагадуємо, що станом на 1 січня 2014 року  платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю та не пізніше 20 лютого зобов’язані надати контролюючому органу за місцем знаходження земельної ділянки податкову декларацію на  поточний рік за встановленою формою.

 

                                                                                                         Прес-служба Арцизької ОДПІ

                                                                               ГУ Міндоходів в Одеській області

 

«Адміністрування ЄСВ»

    Адміністрування  єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з 1 жовтня 2013 року здійснюється Міністерством доходів і зборів України.   Тому звіти про суми нарахованого єдиного соціального внеску  платники надають саме до податкової інспекції за місцем  реєстрації..

      Фахівцями Арцизької ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області створені належні умови для забезпечення своєчасної надання звітності та сплати ЄСВ до бюджету. У приміщенні податкових інспекцій на стендах  розміщені зразки заповнення звітів та  рахунки,  відкриті в Головних управліннях Державної казначейської служби України, для сплати єдиного внеску.

      За цей період, тобто за четвертий квартал 2013 року фахівцями Арцизької ОДПІ  забезпечено надходження ЄСВ у сумі 32 мільйонів гривень,  з них Арцизьким районом – 17 мільйонів гривень і Тарутинським районом - 15 мільйонів гривень.

      Нагадуемо,  що звіти до податкової інспекції  можна  надавати в електронному вигляді. Для цього необхідно отримати безкоштовні  електронні ключі.

 

                                                                                                         Прес-служба Арцизької ОДПІ

                                                                               ГУ Міндоходів в Одеській області

Про фіксований сільськогосподарський податок

 

      У 2014 році залишається незмінним порядок справляння фіксованого сільськогосподарського податку (далі – ФСП).

      На сплату ФСП можуть перейти сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

       Не можуть бути зареєстровані платниками ФСП суб’єкти господарювання, які станом на 1 січня  базового звітного року  мають податковий борг.

      Сільськогосподарські товаровиробники для набуття і підтвердження статусу платника ФСП повинні щороку, не пізніше 20 лютого, подавати станом на 1 січня поточного року:

-                             загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок  до контролюючого органу  за місцем перебування на податковому обліку;

-                             звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки – контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки;

-                             розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва контролюючим органам  за своїм місцезнаходженнямабо за місцем розташування земельних ділянок  за затвердженою формою;

-                             відомості (довідку) про наявність земельних ділянок – контролюючим органам  за своїм місцезнаходженням або за місцем розташування земельних ділянок;

     У відомості (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються відомості про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю). .

     Підтвердження розміру площ сільськогосподарських угідь, що перебувають у власності сільськогосподарського виробника або надані йому у користування, у тому числі на умовах оренди, та їх нормативної грошової оцінки здійснюється територіальними органами Держземагенства за місцем розташування земельної ділянки.

      Звертаємо особливу увагу на правильність подання та заповнення Податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку (далі  - Декларація), зокрема на:

-                             обов’язковість подання загальної Декларації для платників, які використовують земельні ділянки у декількох населених пунктах;

-                             відповідність коду органу місцевого самоврядування за КОАТУУ місцю знаходження земельної ділянки;

-                             правильність застосування одиниць виміру показників, передбачених у Декларації;

-                             відображення у Відомостях про наявність земельних ділянок усіх передбачених показників: документів, що посвідчують право користування земельними ділянками ( - державного акта – серію та його номер, договору оренди земельної ділянки, дату укладення, термін його дії, дату та номер державної реєстрації); категорію земельних ділянок та ін.).

 

       Довідка про набуття або підтвердження статусу платника  податку видається протягом 10 робочих днів з дати подання сільськогосподарським товаровиробником податкової декларації або заяви контролюючим органом за місцезнаходженням  такого платника (місцем перебування на податковому обліку).

 

 

                                                                                               Прес-служба Арцизької ОДПІ

                                                                               ГУ Міндоходів в Одеській області


Порядок та термін сплати за придбання пільгового патенту

       Податковим кодексом України (далі – ПКУ) встановлено збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, що передбачає сплату суб’єктами господарювання суми коштів за придбання та використання торгового патенту.

     Ставка збору за провадження торгівельної діяльності із придбанням пільгового торгового патенту встановлюється в розмірі 0,05 розміру мінімальної заробітної плати установленої  на 1 січня календарного року щорічно.         Враховуючи, що ПКУ визначено встановлення ставки збору за провадження торгівельної діяльності із придбанням пільгового торгівельного патенту щорічно, суб’єкт господарювання для придбання такого патенту сплачує річну суму збору за перший рік дії патенту, у  2014 році це 61 грн. (0,05 х 1218 грн. = 60.90 грн.)

      Слід зауважити, що строк сплати збору за наступні роки – не пізніше 15 числа місяця, який передує наступному звітному року (з урахуванням мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року).

      Строк дії пільгового торгового патенту становить 60 календарних місяців. Однак, якщо суб’єкт господарювання не вносить збір у встановлений строк, то дія такого патенту анулюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому відбулося таке порушення. Також, суб’єкт господарювання, який припинив діяльність, яка підлягає патентуванню, зобов’язаний до 15 числа місяця, що передує звітному, письмово повідомити про це відповідному контролюючому органу. При цьому, торговий патент підлягає поверненню органу, який його видав, а суб’єкту господарювання повертається надмірно сплачена сума.

Нагадаємо, що види діяльності, які провадяться з придбанням пільгового торгового патенту визначені підпунктом 267.2 статті 267 ПКУ.

                                                                                                         Прес-служба Арцизької ОДПІ

                                                                               ГУ Міндоходів в Одеській області

Щодо виїзду до м. Києва

«бійців спецназу Міністерства доходів і зборів»:

заява Головного управління Міндоходів в Одеській області

Інформація, поширена сьогодні у засобах масової інформації м. Одеси щодо, нібито, виїзду до м. Києва «бійців спецназу Міністерства доходів і зборів» не відповідає дійсності. 

Підрозділів «спецназу» в структурі органів доходів і зборів України не існує.

Натомість, станом на 24 січня 2014 року особовий склад слідчих та оперативних підрозділів органів Міндоходів Одеської області знаходиться на постійному перебуванні на території обслуговування відповідних органів доходів і зборів.

Співробітники територіальних органів Міндоходів в Одеській області відповідно до службових обов’язків забезпечують реалізацію державної податкової та митної політики, здійснюють контроль за додержанням податкового та митного законодавства  у відповідності до норм чинного законодавства та вимог Податкового кодексу України, керуючись  робочими планами та Стратегічним планом розвитку Міністерства доходів і зборів України на 2013-2018 роки.

 

Прес-служба Головного управління Міндоходів в Одеській області 

 

 

У період подачі річної звітності сервісні центри Міндоходів працюватимуть до „останнього відвідувача”

 

Міністр доходів і зборів Олександр Клименко доручив керівникам Головних управлінь Міндоходів у регіонах створити максимально зручні умови для подання податкової звітності платниками через Центри обслуговування платників податків.

Як відомо, у перші два місяці року платникам потрібно подавати звітність як за попередній звітний місяць, так і за рік з окремих видів податків. Крім того, триває й компанія з декларування доходів громадян, отриманих протягом 2013 року. Саме тому у цей період різко зростає кількість відвідувачів Центрів обслуговування платників.

Для уникнення зайвого ажіотажу, черг та незручностей на період подачі звітності Центри обслуговування платників працюватимуть у посиленому режимі за принципом „до останнього відвідувача”.

Також за дорученням Міністра будуть створені додаткові місця для реєстрації податкової звітності та всі умови для того, щоб за необхідності забезпечити надання усім бажаючим консультацій та роз’яснень щодо заповнення звітності.

У тих Центрах, де фіксуватиметься занадто велика кількість звітуючих, Олександр Клименко доручив організувати попередній запис відвідувачів на день та час подачі звітності чи отримання ключа цифрового підпису.

„Я хотів би звернутися до платників з проханням вчасно, не відкладаючи на останній день, подати звітність. Це зекономить час як безпосередньо звітуючим, так і фахівцям Міндоходів”, – підкреслив Міністр.

Загалом за 20 днів січня кількість відвідувачів Центрів обслуговування платників склала майже 2 млн., що майже на 350 тис. більше, ніж за весь грудень 2013 року.

Нагадуємо, що платники податків можуть скористатися сервісом електронного декларування. Подача звітності в електронному вигляді позбавляє декларанта необхідності відвідування органів доходів і зборів. Для того, щоб скористатися можливостями сервісу платникам потрібно мати відповідне програмне забезпечення та електронний цифровий підпис, отримати який можна у відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів Міндоходів безкоштовно.

 

«Свідоцтво платника ПДВ замінено на витяг з реєстру платників ПДВ»

      Арцизька ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області  нагадує, що з 1 січня 2014 року набрали чинності закони, спрямовані на покращення  умов  ведення бізнесу в Україні, спрощення процедур реєстрації платників податків, забезпечення вільного і безоплатного доступу суб’єктів господарювання до інформації з державних реєстрів.

     Зокрема, статтею 183 Податкового кодексу України передбачено, що суб’єкти господарювання  можуть подавати заяву на добровільну реєстрацію  платником  ПДВ під час реєстрації бізнесу державному реєстратору або в електронному вигляді до органів Міндоходів. Законом  України від 24 жовтня 2013 року  №657-VII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» передбачено відміну свідоцтв про реєстрацію платників ПДВ та забезпечення права платників ПДВ отримати витяги із реєстру платників ПДВ, який згідно змін до Податкового кодексу України  має бути оприлюднений  на єдиному державному реєстраційному веб-порталі та офіційному веб-сайті Міндоходів.  Також, за запитом платника ПДВ (форма №1-ЗВР) податкова інспекція надає безоплатно та безумовно протягом  двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, витяг  з реєстру платників ПДВ (форма №2-ВР).

       Отримання витягів з реєстру не є обов’язковим для платників ПДВ, оскільки з метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією, Міндоходів щоденно оприлюднює на єдиному державному реєстраційному веб-порталі дані юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та власному офіційному веб-сайті дані з реєстру платників ПДВ, інформацію про осіб,  реєстрацію яких як платників ПДВ анульовано, дані з реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування.

     Платники, раніше внесені до реєстру платників ПДВ не підлягають обов’язковій перереєстрації. Дійсні на момент набрання чинності цими законами свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування  ПДВ можуть застосовуватись як витяг із реєстру платників ПДВ до внесення змін до такого реєстру чи отримання витягу із такого реєстру, а також виникнення змін у даних про платників податків ПДВ.

      Свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування  ПДВ, їх засвідчені копії підлягають поверненню до органів Міндоходів при першому зверненні платника ПДВ за отриманням витягу із реєстру платників ПДВ.

 

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області»

«Подвійний захист електронної звітності

     З 1 січня 2014 року для шифрування та розшифрування інформації, яку використовують клієнти Міндоходів, потрібно два окремих Сертифіката відкритого ключа. Це підвищить захист та безпеку подачі звітності в електронному вигляді  за допомогою електронного цифрового підпису та забезпечить високий рівень надійності захисту конфіденційної інформації.

     Усі посилені  сертифікати, отримані до 1 січня 2014 року, дійсні та будуть діяти з моменту їх отримання  2 роки.

    У зв’язку з нововведеннями, Акредитованим центром сертифікації ключів ІДД Міндоходів розроблено нові форми реєстраційних документів, які можна завантажити з офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД Міндоходів http://acskidd.gov.ua.

 

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області»

«Податковий  календар на 1 квартал 2014 року

С І Ч Е Н Ь

20 січня 2014

Закінчується строк сплати:

-          авансових внесків  з єдиного податку платниками єдиного податку  1 та 2 груп за січень 2014 року;

-          єдиного внеску за грудень 2013 року;

Закінчується  строк подання:

-          декларації з ПДВ за грудень;

-          копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних за грудень 2013 року в електронному вигляді;

-          звіту за єдиним внеском за грудень 2013 року;

-          декларації з акцизного податку за грудень 2013 року;

-          розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства за грудень 2013 року;

-          розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за грудень 2013 року.

29 січня 2014

Закінчується  строк сплати:

-          юрособами авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 4 квартал 2013 року.

30 січня 2014

Закінчується  строк сплати:

-          ПДВ за грудень 2013 року;

-          податку на доходи фізосіб за грудень 2013 року, якщо нарахований у даному місяці доход ще не виплатили;

-          фіксованого сільгоспподатку за грудень 2013 року;

-          плати за землю  за грудень 2013 року, крім фізосіб;

-          акцизного податку за грудень 2013 року;

-          збору за користування радіочастотним ресурсом України за грудень 2013 року;

-          збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за грудень 2013 року.

Л Ю Т И Й

7 лютого 2014

Закінчується  строк подання:

-          звіту про суми податкових пільг за 4 квартал 2013 року;

10 лютого 2014

Закінчується  строк подання:

-          декларацій з податку на прибуток за 2013 рік платниками,які звітують поквартально;

-          розрахунки  частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до держбюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за 2013 рік;

-          декларації з ПДВ за 4 квартал 2013 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;

-          розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь  платників податку, і сум утриманого з них податку ( ф.№1ДФ) за 4 квартал 2013 року;

-          звіту про суми нарахованого доходу  застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2013 рік фізособами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування самі за себе;

-          податкової декларації збору  за спеціальне використання поверхневих та підземних вод за 2013 рік;

-          розрахунки  з плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 4 квартал 2013 року;

-          декларацію екологічного податку за 4 квартал 2013 року;

-          декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за 2013 рік;

-          декларації туристичного збору за 2013 рік;

-           декларації платника єдиного податку –фізособи підприємця за 2013 рік платниками єдиного податку 3 та 5 груп;

-          декларації платника єдиного податку – юрособи за 2013 рік;

-          декларації з особливого податку  на операції з відчудження цінних паперів з деривативами  за 4 квартал 2013 року;

-          декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік фізособами – підприємцями які працюють на загальній системі оподаткування.

19 лютого 2014

Закінчується  строк сплати:

-          податку на прибуток за 4 квартал 2013 року;

-          частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплати до бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднанями за 4 квартал 2013 року;

-          ПДВ за 4 квартал 2013 року платниками, які сплачують його щоквартально;

-          екологічного податку за 4 квартал 2013 року;

-          плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 4 квартал 2013 року;

-          збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод за 4 квартал 2013 року;

-          збору за місця паркування транспортних  засобів за 4 квартал 2013 року;

-          туристичного збору за 4 квартал 2013 року;

-          особливого  податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами за 4 квартал 2013 року;

-          єдиного податку платниками єдиного податку 3 – 6 груп за 4 квартал 2013 року.

Закінчується  строк подання:

-          декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  за 2014рік;

-          декларації з фіксованого сільгоспподатку за 2014рік.

20 лютого 2014

Закінчується  строк сплати:

-          авансових внесків з єдиного податку платниками єдиного податку 1 та 2 груп за лютий 2014 року;

-          єдиного внеску за січень 2014 року.

Закінчується  строк подання:

-          декларації з ПДВ за січень 2014 року;

-          копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних  за січень 2014 року в електронному вигляді усіма платниками ПДВ;

-          звіту за єдиним внеском за січень 2014 року;

-          декларації з акцизного податку за січень 2014 року;

-          розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва  та хмелярства за січень 2014 року;

-          розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України  за січень 2014 року;

-          декларації з плати за землю (земподатку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік.

28 лютого 2014

Закінчується  строк сплати:

-          ПДВ за січень 2014 року;

-          щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємствами, у яких податковий період за 2012 рік  більше 10 млн.грн.;

-          податку на доходи фізичних осіб за січень 2014 року, якщо нарахований у даному місяці доход ще не виплатили;

-          фіксованого сільгоспподатку  за січень 2014 року;

-          плати за землю за січень 2014 року, крім фізосіб;

-          акцизного податку за січень  2014 року;

-          збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за січень 2014 року;

-          збору за користування радіочастотним ресурсом України за січень 2014 року.

Б Е Р Е З Е Н Ь

3 березня 2014

Закінчується  строк подання:

-          декларації з податку на прибуток за 2013 рік платниками, які звітують раз на рік;

-          декларації платника єдиного податку – фізособи – підприємця за 2013 року платниками єдиного податку 1 та 2 груп;

11 березня 2014

Закінчується  строк сплати:

-          податку на прибуток  за 2013 рік платниками, які звітують один раз на рік.

20 березня 2014

Закінчується  строк сплати:

-          авансових внесків з єдиного податку платниками єдиного податку 1 та 2 груп за  березень 2014 року;

Закінчується  строк подання:

-          декларації з ПДВ за лютий 2014 року;

-          копії записів у реєстрах виданих отриманих  податкових накладних  за лютий 2014 року в електронному вигляді усіма платниками ПДВ;

-          звіту за єдиним внеском за лютий 2014 року;

-          розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва  та хмелярства за лютий 2014 року;

-          розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України  за лютий 2014 року;

28 березня 2014

Закінчується  строк сплати:

-          ПДВ за лютий 2014 року платниками, які сплачують його щомісяця;

-          щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємствами, у яких податковий доход за 2013 рік більше 10 млн.грн.;

-          податку на доходи фізосіб  за лютий 2014 року, якщо нарахований у даному  місяці доход ще не виплатили;

-          фіксованого сільгоспподатку за лютий 2014 року;

-          плати за землю за лютий 2014 року платниками, крім фізосіб;

-          акцизного податку за лютий 2014 року;

-          збору за користування радіочастотним ресурсом України за лютий 2014 року.

 

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області»

«Новації у законодавстві, які набирають чинності з 01 січня 2014 року»

   Міністерство доходів і зборів України  скасувало свідоцтва про реєстрацію платників ПДВ та єдиного податку. Відповідні зміни до Податкового кодексу набули чинності 1 січня 2014 року.  Згідно з ними, дані до відповідних реєстрів надходитимуть автоматично. При цьому,  платник податку може за бажанням безкоштовно отримати виписку з реєстру платників єдиного податку, яка буде діяти до внесення змін до реєстру.

      Також з 1 січня набуває чинності законодавча норма Податкового кодексу про обов'язкове оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. До цього часу платники податків повинні були провести звірку майнових даних.    До 1 липня 2014 року податкові органи визначать суму податку, необхідного до сплати, і вручать платникам податків повідомлення про нарахований податок і платіжні реквізити. Платіжний документ буде виданий на кожен об'єкт оподаткування.

        Об'єктом оподаткування є квартири і будинки, що перевищують площу в 120 кв. м і 250 кв. м відповідно. Квартири і будинки меншої площі є  предметом   податкової   пільги.

Підлягає оподаткуванню сумарна площа квартири і будинку, якщо вона перевищує 370 кв. м. Ставка податку становить 1% від мінімальної зарплати для сумарної площі нерухомості від 370 кв. м до 740 кв. м і 2,7% - якщо вона перевищує 740 кв. м.

     Відтепер власники касової техніки зобов’язані подавати звітність в електронному вигляді. В іншому разі, будуть оштрафовані. Саме для цього реєстратори розрахункових операцій мають бути оснащені електронними стрічками, на яких формуватимуться копії розрахункових документів і фіскальних звітів. Один раз на добу цей звіт автоматично передаватиметься до серверу обробки інформації Міндоходів.

    З 1 січня 2014 року почали  діяти нові ставки акцизного податку на спиртові дистиляти, спиртні напої, а також сигарети із фільтром та без нього. Ставка акцизу за літр 100% спирту підвищується на 3 гривні,   майже на 5 гривень підвищиться ставка на сигарети без фільтру, а на сигарети з фільтром – на 11 гривень.

 

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області»

 

 

«Формуємо  звітність через "Електронний кабінет платника податків»

     У 2014 році платники податків, зборів, платежів (юридичні особи та самозайняті особи) зможуть формувати податкову звітність у електронному вигляді в одному пакеті (декларація + додатки) та надсилати її до органів Міндоходів у режимі реального часу, використовуючи новий електронний сервіс«Електронний кабінетплатникаподатків».
   Електронний кабінет платника податків - це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціально встановленого клієнтського застосування.

     Електронний кабінет є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків та Міністерства доходів і зборів з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

    За допомогою даного сервісу платник податків має змогу:

-          підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді;

-          переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків);

-          скористатися підказкою «Податковий календар» та інформацією із довідників.

 

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області»

    

«Міністерство доходів і зборів України запрошує громадськість долучитися до обговорення  концепції реформи декларування доходів громадян»

     В основу концептуальних засад реформи, які  пропонуться Міндоходіми України до обговорення, покладені найкращі  світові практики  декларування доходів і адміністрування податку на доходи фізичних осіб.  До обговорення пропонуються концептуальні основи та елементи майбутньої системи декларування доходів.

      Мета обговорення концепції - це почути  думку громадськості. Міндоходи закликають громадськість разом проаналізувати ці та інші елементи реформи, щоб сконструювати найбільш оптимальну для України  модель декларування доходів.

     Реформа системи декларування доходів громадян також принципово важлива  з точки зору боротьби   з тіньовою економікою та корупцією.  Будь-які зусилля держави в цьому напрямку в односторонньому порядку не матимуть успіху, якщо не спиратимуться на громадську підтримку і не матимуть двостороннього характеру.

     Крім того, Міністерство доходів і збоів України  очікує, що нова система декларування доходів надасть необхідні компенсатори для поступового зниження податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

     Зі свого боку  Міністерство доходів і зборів зробить усе необхідне, щоб зробити процес  декларування максимально простим і зручним для громадян. Міндоходи  прагнуть, щоб Міністерство сприймали не як контролера, а в якості партнера і помічника. І у громадськості, і у Міністерства єдина мета - зробити систему сплати податків соціально справедливою, підвищити взаємну транспарентність у стосунках громадян із державою.

      Обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян відбувається на форумі офіційного веб-порталу Міндоходів.

      Також свої пропозиції Ви можете надіслати на електронну скриньку This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

 

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області»

 

                  «Стартувала  кампанія «Декларування -2014»

      З 01 січня 2014 року розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих громадянами  у  2013 році.  Податкова декларація про майновий стан і доходи подається до 1 травня 2014 року до податкової інспекції  за місцем реєстрації.

      Обов’язково повинні подати декларацію про майновий стан і доходи  громадяни, які на протязі звітного 2013 року:

-          отримували доходи з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2013 року податок не утримувався;

-          отримували  доходи від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів;

-          отримували іноземні доходи.

       Крім того, подати декларацію можуть громадяни, які мають право на податкову знижку.  Податкова декларація, для реалізації права на отримання податкової знижки за наслідками 2013 року, може подаватись фізичними особами упродовж всього 2014 року.

Арцизька ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області запрошує всіх громадян виконати свій конституційний обов’язок – задекларуватисвої доходи, отримані у 2013 році та своєчасно сплатити податок.

Прес-служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області»

                      Введено в дію нову книгу обліку доходів і витрат

      Відповідно вимог Податкового кодексу України фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи, які проводять незалежну професійну діяльність (далі – самозайняті особи) зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати. З 18 жовтня 2013 року набирає чинності Наказ Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 року №481, яким затверджено нову форму Книги обліку доходів і витрат для підприємців, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізичних осіб, які проводять незалежну професійну діяльність.

        Наказом №481 передбачені нові вимоги щодо ведення Книги обліку доходів і витрат, а саме: фізичні особи – підприємці у затвердженій формі Книги не проводять інвентаризацію залишків товарів на початок та кінець року, відсутня вимога ведення Книги найманими  особами, які перебувають у трудових відносинах із фізичними особами – підприємцями.   

      Самозайнята особа має право вибрати ведення книги у паперовому або електронному вигляді. Якщо  ведення книги обрано у паперовому вигляді,необхідно обов’язково  зареєструвати в  контролюючому органі  за основним місцем обліку підписану,прошнуровану та пронумеровану Книгу.

      У разі обрання самозайнятою особою   ведення Книги в електронній формі, необхідно отримати посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованими центрами сертифікації ключів, включених до системи подання податкових документів в електронному вигляді, укласти договір про визнання електронних документів з контролюючим органом та сформувати заяву на отримання книги і надіслати її до контролюючого органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв’язку  з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

     Фізичні особи – підприємці, зареєстровані як платники податку на додану вартість, не включають до витрат і доходу суми податку на додану вартість, що входять до ціни придбаних або проданих товарів.

      Книга зберігається у платника протягом трех років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.  Дані Книги заповнюється  у гривнях з копійками та використовується  для заповнення податкової декларації  про майновий стан і доходи.  Враховуючи те, що деларація за 2013 рік заповнюється на підставі даних  Книги обліку доходів і витрат, які велись за старою формою, самозайняті особи можуть продовжити  до закінчення поточного року.

      За додатковою інформацією звертатись до Арцизької ОДПІ за адресами:

м.Арциз, вул. Інтернаціональна, 8, тел.(245)3-27-63;

смт.Тарутине, вул.50 років Жовтня, 2, тел.(247) 3-12-95.

                                                                                           

 

                                                         Прес-служба Арцизької ОДПІ

                                                                                              ГУ Міндоходів в Одеській області” 

 

 «29 листопада 2013 року – останній день сплати ПДВ за жовтень

Суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ помісячно податкову декларацію за жовтень 2013 року подали до 20 листопада 2013 року включно. Водночас, останнім днем сплати суми податкового зобов’язання, зазначеної у поданій податковій декларації, буде 29 листопада 2013 року.

Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.

Якщо останній день строку сплати суми податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, то сплатити необхідно раніше. Нагадуємо, що термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься.

Відповідна норма визначена п.49.18 ст.49 та п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

Прес – служба Арцизької ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області»

«Электронный ключ выдается на 2 года.

 

       С 1 ноября 2013 года для клиентов аккредитованного центра сертификации ключей усиленные сертификаты открытых ключей от Миндоходов формируются на два года.                          

      Такую возможность Центр сертификации ключей получил после прохождения процедуры аккредитации. Были сформированы новые технологические сертификаты центра и серверов центра, что дало возможность продлить срок действия цифровых подписей.

      В Министерстве  отмечают, что уже  проходит процесс обсуждения проекта, согласно  которому срок действия электронного ключа для физических лиц увеличится до 3 лет. Такие изменения предложены специалистами ведомства в проекте постановления Кабинета Министров Украины относительно Порядка аккредитации центра сертификации ключей.

       Загрузить актуальные технологические сертификаты АЦСК ИДД Миндоходов можно в разделе «Сертифікати АЦСК» официального информационного ресурса.

  

Прес – служба Арцизской ОГНИ

ГУ Миндоходов в Одесской области»

 

«В категорию рисковых попадают менее 1% зарегистрированных предприятий

 

Об этом было сообщено во время презентации Мониторингового центра Миндоходов. Этот мощный инструмент был создан для  аналитического и информационного сопровождения процессов детенизации с помощью наиновейших разработок в сфере ІТ.

 

Именно здесь автоматически обрабатываются все данные налоговых отчетов и деклараций, документов, связанных с осуществлением внешнеэкономической деятельности, других источников, которые дают возможность своевременно и с высокой вероятностью выявить проявления неофициальной экономической деятельности, проследить движение товара от границы до конечного потребителя, движение фиктивного налогового кредита - от «производителя» к «заказчику». Система по выявлению рисков полностью автоматизирована и исключает человеческий фактор, а следовательно и любые коррупционные проявления.

 

Мониторинговая система выделяет как «рисковые» менее 1% зарегистрированных предприятий. Т.е. лишь одно предприятие из сотни попадает к специалистам для проведения дополнительной аналитической работы. После этого предприятию предлагается добровольно доказать чистоту своих операций.  Если нет - тогда уже начинают работать специалисты других подразделений Министерства. По итогам работы центра поступления НДС возросли в среднем в 1,5 раза по сравнению с прошлым годом.

 

Мониторинговый центр зонирован по функциональной составляющей. Он состоит из аналитической, сервисной, интерактивной зон, зон мониторинга, «24/7» и «callback».

 

Не менее важная функция центра - внутренний контроль за качеством обслуживания плательщиков в сервисных центрах и на таможенных постах. Такой круглосуточный контроль дает возможность оперативно реагировать на внештатные ситуации. Так, например, в случае увеличения количества посетителей для предотвращения возникновения очередей привлекается дополнительный персонал, удлиняются приемные часы. На таможенных пунктах пропуска регулируется пропускная способность.

 

Одна из новаций Министерства, над которой работают специалисты центра, - построение автоматизированной таможни будущего, где решение о пропуске транспортного средства будет приниматься полностью автоматизировано, без человеческого фактора. Например, если система не считает номерной знак транспортного средства и не внесет его в базу данных, шлагбаум для перехода к следующему этапу - сканирования, взвешивания, радиологического контроля - просто не откроется. Прогнозируется, что таможня будущего заработает уже в 2015 году.

 

 Прес – служба Арцизской ОГНИ

ГУ Миндоходов в Одесской области»

 

               

   «Ліцензії можна отримати у Арцизькій ОДПІ

       Відтепер   приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами буде проводитись у Центрі обслуговування платників Арцизької ОДПІ  та  Тарутинському відділенні Арцизької ОДПІ. Для отримання ліцензії платник повинен подати до податкових інспекцій заяву встановленого зразка. Також додається    довідка     про  реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.

          У заяві повинно бути зазначено вид господарської  діяльності,
 на  провадження  якого  суб’єкт  господарювання має намір одержати
 ліцензію ( роздрібна торгівля алкогольними      напоями або   тютюновими виробами).

     У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються  перелік  електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також адреса місця торгівлі.
     У заяві на видачу ліцензії на роздрібну  торгівлю  тютюновими
виробами зазначається адреса місця торгівлі.

     У додатку  до  ліцензії  на  роздрібну  торгівлю алкогольними напоями   суб’єктом господарювання   зазначається  адреса  місця торгівлі   і  вказуються  перелік  електронних  контрольно-касових апаратів  та  інформація  про них: модель, модифікація, заводський номер,  виробник,  дата  виготовлення;  реєстраційні  номери  книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

     За додатковою інформацією звертатись :

-          м.Арциз вул..Інтернаціональна, 8 ЦОПП, тел.. (245) 3-10-57;

-          смт. Тарутино вул.. 50 років Жовтня,2 каб.1, тел. (247)3-17-95;

 

Прес – служба Арцизской ОГНИ

ГУ Миндоходов в Одесской области»

   

 

                                  «Налог на недвижимость платим  в 2014 году.

      Уплата налога на недвижимое имущество отличное от земельного участка для граждан перенесена на 2014 год.

       С целью формирования реестра плательщиков налога на недвижимое имущество  налоговым Кодексом   установлено, что в первом базовом налоговом (отчетном) периоде (2013 год) физические лица, собственники жилой недвижимости на основании оригиналов документов о праве собственности  на объекты жилой недвижимости могут осуществлять сверку данных по этим объектам до 31.12.2013 года.  Контролирующими органами в 2013 году не начисляется налог на недвижимое имущество.

        Также пересмотрены размеры жилой недвижимости, относительно которой будут применяться льготы. Льгота будет начисляться  для владельцев квартир и домов  независимо от их количества, в частности для:

 - квартир, суммарная жилая площадь которых не превышает 120 кв.м.;

 

- домов,  суммарная жилая площадь которых не превышает 250 кв.м.;

 - квартир и домов  суммарная жилая площадь которых не превышает 370 кв.м.

        Льготы по уплате налога на недвижимое имущество  не распространяется на объекты налогообложения, используемые их собственниками с целью получения доходов (сдаются в аренду, лизинг, используются в предпринимательской деятельности).

   Прес – служба Арцизской ОГНИ

 ГУ Миндоходов в Одесской области»

 

               «За нарушение законодательства  по ЕСВ предусмотрена ответственность»

       Единый взнос на общеобязательное государственное страхование подлежит  уплате не зависимо от финансового состояния  плательщика. В случае неуплаты или несвоевременной уплаты единого социального взноса  к плательщику применяется штраф в размере 10% от не уплаченной своевременно суммы. Также на сумму недоплаты начисляется пеня в расчете 0,1% за каждый де нь просрочки

       Кроме этого,  должностные лица несут административную ответственность за:

-          нарушение порядка начисления и сроков уплаты единого взноса;

-          непредставление,    несвоевременное представление, представление  в неустановленной форме отчетности по единому  взносу;

-          предоставление недостоверных  сведений,  которые используются в Государственном реестре, других сведений, предусмотренных этим Законом.

  За неуплату или несвоевременную уплату  единого взноса, в том числе и авансовых платежей,  сумма которых не превышает триста необлагаемых минимумов доходов граждан (5100 грн.) –  к должностным лицам применяется административный штраф в размере   от двадцати пяти до пятидесяти необлагаемых минимумов доходов граждан (от 425 грн. до 850 грн.). За  повторное нарушение в течение года – от ста до трехсот необлагаемых минимумов доходов граждан (от 1700 грн. до 5100 грн.).

    За неуплату или несвоевременную уплату ЕСВ, в том числе и авансовых платежей,  сумма которых больше трехсот необлагаемых минимумов граждан (5100 грн.) – от пятидесяти до ста необлагаемых минимумов доходов граждан (от 850 грн. до 1700 грн.). За повторное нарушение в течение года – от ста до трехсот необлагаемых минимумов доходов граждан (от 1700 грн. до 5100 грн.).

                                                                                                               Прес-служба Арцизской  ОГНИ

                                                                                                        ГУ Миндоходов  в Одесской области” 

        

      «Арцизька об’єднана державна податкова інспекція  Головного  управління Міндоходів в Одеській області повідомляє, що 31 жовтня – 1 листопада  2013 року пройде Міжнародний діловий форум «Дунайська синергія» за підтримки центральних та місцевих органів влади, дипломатичних установ країн Дунайського регіону, міжнародних організацій та транскордонних європейських структур.

   В рамках Міжнародного ділового форуму  пропонується розглянути такі пріоритетні напрямки розвитку співробітництва та економічної інтеграції як:

- перехід від торговельно-збутових до виробничо-інвестиційних зовнішньоекономічних зв‘язків на основі розробки і реалізації спільних інвестиційних проектів;

- ресурсне забезпечення розвитку транспортної та логістичної інфраструктури як ключових факторів активізації економіки в регіоні Нижнього Дунаю;

- використання механізмів створення територій пріоритетного розвитку (ТПР) для активізації ділових процесів в окремих регіонах;

- економічне співробітництво у рамках транскордонних структур.

   Учасники форуму отримають можливість налагодити і розширити співпрацю з представниками країн Дунайського регіону, ознайомитися з особливостями ведення бізнесу та залучення інвестицій на внутрішньому ринку ЄС.

 Додаток:Програма проведення Міжнародного ділового форуму «Дунайська синергія»


 

 

   “ Новая книга учета доходов и расходов

 

        Физические лица – предприниматели, которые находятся на общей системе  налогообложения, должны зарегистрировать новые книги учета доходов и расходов в налоговой инспекции по месту своей регистрации.  Ведение этой книги является обязательным.  Форма Книги утверждена приказом  Министерства доходов и сборов Украины от 16.09.2013 года №481  «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення», зарегистрированным в Министерстве юстиции Украины 01.10.2013 года за №1686/24218.

 

       Книга  ведется по  выбору плательщика  на бумажных носителях или в электронном виде.

 

      В случае если плательщик выбрал ведение Книги на бумажных носителях, то в налоговом органе необходимо заверить прошнурованную,  пронумерованную и подписанную в соответствии с требованиями Книгу.

 

      Если же плательщик выбрал  ведение книги в электронном виде, то необходимо получить сертификаты открытых ключей, сформированных аккредитованными центрами сертификации ключей.  Затем необходимо составить договор с налоговым органом, сформировать и отправить заявление на получение Книги.

 

       Заполняется Книга по итогам рабочего дня, в течение которого получен доход. Записи о полученных доходах осуществляются на  основании первичных документов. Затраты так же должны быть документально подтверждены.

 

        Книга учета доходов и расходов хранится у налогоплательщика в течение трех лет после окончания отчетного периода, в котором сделана последняя запись.

 

       Книга заполняется в гривнах с копейками и используется налогоплательщиком для заполнения  налоговой декларации.

 

                                                                                                               Прес-служба Арцизской  ОГНИ

 

                                                                                                        ГУ Миндоходов  в Одесской области” 


 

              «Отчитываться по единому соцальному взносу можно в электронном виде.

 

               Арцизская объединенная государствення налоговая инспекция  напоминает, что отчеты по единому  взносу на общеобязательное социальное страхование подаются в налоговую  испекцию. Отчеты можно подавать в электронном   виде. Такой вид отчетности  экономит время и средства  плательщиков.  Ведь отчетность на бумажных носителях  необходимо подавать лично плательщиком в Центр обслуживания плательщиков налогов.  Направленная  почтой отчетность, не принимается.   

 

        Для получения электронной цифровой подписи субъект предпринимательской деятельности должен подать  в аккредитованный центр сертификации ключей информационно – справочного департамента  установленный пакет документов, перечень которых установлен регламентом работы Центра. (сайт  http://www.acskidd.gov.ua/reglament).

 

      Документы можно также подать в отдельных пунктах регистрации пользователей:

 

г. Одесса Французский бульвар, дом.7, 2-й этаж, каб.209 тел.: (048) 725-64-05;

 

г.Одесса ул. Стовпова, дом.17, помещение Центра обслуживания плательщиков налогов,

 

тел.: (048) 728-34-98;

 

г.Измаил, ул. Кишиневская, дом 3, помещение Центра обслуживания плательщиков налогов, тел.: (04841) 7-28-09;

 

г. Белгород – Днестровский, ул. Московская, дом 18а, помещение Центра обслуживания плательщиков налогов, тел.: (04849) 2-25-02;

 

г. Котовск, ул. Калинина, дом 126, 1-й этаж, каб.11.

 

          Напоминаем, что последний день представления отчета за сентябрь 2013 года по единому социальному взносу  – 21 октября в связи с тем, что 20 число в этом месяце  выходной день.

 

                                                                                                                   Прес - служба Арцизской ОГНИ

 

                                                                                                                   ГУ Миндоходов в Одесской области»


 

              «Пільга з ПДВ – постачальникам програмної продукції

 

        В Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом  Міністерства  доходів і зборів  України  №536 від 07.10.2013 року надані роз’яснення, щодо отримання  пільги з ПДВ  постачальниками  програмної продукції. Для отримання цієї пільги реєстрація платника податку на додану вартість як суб’єкта, який застосовує особливості  оподаткування податком на прибуток підприємства суб’єктів індустрії  програмної продукції не потрібна. Звільнення застосовується до операцій з постачання програмної продукції і відмовитися від неї не можливо. Для застосування пільги не має значення, як саме замовник отримав  програму – через Інтернет чи на матеріальних носіях. Послуги з технічної  підтримки програм, що надаються  виробником таких програм  також  не оподатковуються.

 

      Звільнення від оподаткування застосовується на всіх етапах постачання примірника комп’ютерної програми,  якщо на цих етапах відбувається перехід права власності на програмну продукцію (згідно договору про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності).  Проте, не звільняються від оподаткування  ПДВ операції з постачання послуг (виконання робіт) із розробки програмної продукції чи її компонентів, якщо виконавці таких послуг (робіт) не набувають права власності на таку програмну продукцію.

 

     Нагадаємо, що даний пільговий режим для  операцій з постачання програмної продукції  запроваджено тимчасово, з 1 січня 2013 до 1 січня 2023 року.

 

 

 

 

 

                                                                                                    Прес-служба Арцизької ОДПІ

 

                                                                                                ГУ Міндоходів в Одеській області»


 

«Бізнес задоволений  змінами”

 

       За «круглим столом» в Арцизі зібралися підприємці та податківці.

 

      На минулому тижні в Арцизькій ОДПІ  проведено засідання «круглого столу».  До інспекції були запрошені представники малого та середнього бізнесу -  приватні підприємці.

 

      Розпочала засідання «круглого столу» начальник інспекції Лілія Фотка.  Вона довела до присутніх результати роботи інспекції за 9 місяців 2013 року.  Особливу  увагу керівник звернула на надходження до бюджету від малого бізнесу. Так за січень - вересень  2013 року до бюджету Арцизького району від «спрощенців» надійшло  3 мільйона гривень єдиного податку з фізичних осіб, що майже на півмільйона більше відповідного періоду минулого року,  у  2012 році цей показник  склав 2,5 мільйонів гривень.

 

      Також Лілія Петрівна розповіла про  основні стратегічні напрями розвитку Міністерства – це, насамперед, розвиток партнерських відносин з громадянами та бізнесом, надання високоякісних сервісів платникам податків, впровадження нових електронних сервісів.

 

      Перший заступник начальника інспекції Костянтин Желєзняков розповів, що з 01 жовтня 2013 року  єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування  потрібно платити у Міністерство доходів і зборів. Функцію контролю за своєчасним надходженням єдиного соціального внеску  та прийняття звітності від платників ЄВ у рамках адміністративної реформи покладено на Міндоходів.  У зв’язку з чим в Центрі обслуговування платників податків  відкрито вікно для обслуговування платників ЄСВ.

 

      Запрошені підприємці розповіли, що задоволені змінами  у податковій системі. Усі запропоновані сервіси  полегшують умови ведення бізнесу. Також вони  висловили свою думку з приводу останніх змін у діючому законодавстві.

 

      Наприкінці засідання «круглого столу» Лілія Фотка подякувала присутнім за участь та виразила впевненість у подальшій плідній співпраці.

 

Прес – служба Арцизької ОДПІ

 

ГУ Міндоходів в Одеській області»


 

            «З 1 жовтня цього року податкова інспекція розпочинає процедуру адміністрування ЄСВ.

 

          Арцизька ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області доводить до відома платників податків, що з 01 жовтня 2013 року,  звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування подаються  на адресу податкової інспекції. Міністерство доходів і зборів України  провело всю необхідну технічну та організаційну підготовку, щоб для підприємців цей процес був максимально комфортний.   

 

        Створюються всі умови, щоб якомога більше підприємців змогли скористатися можливістю електронного звітування. Це безкоштовні електронні ключі, зручний онлайн-інтерфейс, консультації фахівців інспекції.

 

        Суми нарахованого єдиного внеску підлягають сплаті на рахунки Арцизької ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області, відкриті в Головному  управлінні Державної казначейської служби України в Одеській області, які розміщено на суб-сайті територіальних органів Міндоходів в Одеській області: http://od.minrd.gov.ua/byudjetni-rahunki/, на сайтах Арцизької і Тарутинської районних державних адміністрацій, на стендах в приміщенні ЦОПП Арцизької ОДПІ.

 

         Нагадаємо, що адміністрування єдиного внеску Міндоходів розпочато у зв’язку з набранням чинності законами України від 04 липня 2013 року № 404-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” та № 406-VII „ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи».

 

 

 

                                                                                                    Прес-служба Арцизької ОДПІ

 

                                                                                                ГУ Міндоходів в Одеській області»


            «Міністерство доходів і зборів України  готується до проведення дистанційних електронних перевірок.

       Арцизька ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області доводить до відома платників податків, що Міністерство доходів і зборів планує поліпшити якість податкового аудиту шляхом проведення електронних перевірок. Механізм електронних перевірок  визначені у розробленому Міністерством проекті закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого впровадження електронного сервісу та здійснення електронних перевірок».

         Міндоходів пропонує законодавчо врегулювати питання проведення контролюючими органами електронних перевірок на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях та електронних документах платника податків.  Такі перевірки проводитимуться за заявою платника податків.  Передбачається, що акт (довідка) такої перевірки може бути складений у формі електронного документа і спрямований засобами електронного зв'язку платнику податків.

        «Запровадження електронних перевірок – це частина нашої стратегії з розвитку податкового сервісу, дерегуляції ведення підприємницької діяльності. Пропонуючи таку форму контролю, ми, по-перше, прагнемо зекономити час платників, зробити державний аудит необтяжливим для них. По-друге, ми орієнтуємося на мінімізацію персонального контакту  між платником та державою, зниження ролі людського фактору», - зауважив Міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

          Існуюча інфраструктура електронного документообігу дозволить перейти на дистанційний аудит без додаткових витрат як для бюджету, так і для платників податків.

           Вже з 1 січня 2014 року  сервісом «електронна перевірка» зможуть скористатися платники єдиного податку, що перебувають на спрощеній системі оподаткування. Для цього достатньо буде повідомити податкову інспекцію, в якій перебуває на обліку платник податків,  про своє бажання пройти перевірку дистанційно за 10 днів до її проведення.

         З 1 січня 2015 року ця послуга буде доступна для всіх представників малого та середнього бізнесу, що працюють на загальній системі оподаткування. А з 1 січня 2016 року - для всіх категорій платників податків.   Таке поетапне впровадження необхідне для адаптації підприємців та  урахування усіх технічних деталей.

 

             Прес-служба Арцизької ОДПІ 

 ГУ Міндоходів в Одеській області»

 

         

  «Зміни  порядку надання звіту та сплати  єдиного внеску.            

 

          Арцизька ОДПІ ГУ  Міндоходів  в  Одеській  області з метою забезпечення своєчасного адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) відповідно до Закону України від 04 липня 2013 року №406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» повідомляє про  відкриття в органах Державної казначейської служби України рахунків на ім’я  Міндоходів для сплати єдиного внеску та надає необхідні реквізити:

 

 

 

Одержувач:   Арцизька ОДПІГУ  Міндоходів  в  Одеській  області,

 

Код одержувача:  38661165

 

Банк одержувача:  Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області , МФО 828011.

 

 

 

Назва платежу

технологічні коди

№ рахунку

«Єдин. внес., нарах. робот. на суми: зароб. плати, винаг. за догов. ЦПХ, доп. по тимчас. непр.»

71010000

37191201001507

«Єдиний внесок, нарахований на суми грошового забезпечення військовослужбовців»

71020000

37190202001507

«Єдин.внес.нарах. на суми грош. забезп. батькiв-вихов.  у сист. загальнооб. держ. пенс. страх.»

71030000

37199203001507

«Для фiз.осiб – пiдпр., у т.ч. якi обрали спр. сист. оподатк., та осiб, якi проводять незалежну проф. д-сть»

71040000

37198204001507

«Для фiз. осiб-пiдп., у сист. заг. держ. соц. стр. у зв`язку з тимч. втратою працездатн .та витратами, зумовлю»

71050000

37197205001507

«Для фiз. осiб-пiдприємцiв, у системi загальн. держ. соц. страх. вiд нещ. випадку на виробн. та проф. захвор.»

71060000

37196206001507

«Для фiз.осiб-пiдпр. у сист. загальн. держ. соц. страх. з тимч. втратою прац. та витратами, зумовл.  похованн.»

71070000

37195207001507

«Добровiльна участь у системi загальнооб. держ. соц. страх. на випадок безробіття»

71080000

37194208001507

«Добровiльна участь у системi загальнооб. держ. соц. страх. у зв`язку з тимчас. втратою працездатностi»

71090000

37193209001507

«Добровiльна участь у системi загальнооб. держ. соц. страх. вiд нещасного випадку на виробництвi»

71100000

37193210001507

 

 

            Звітність по єдиному соціальному внеску з 01 жовтня 2013 року надається до податкової інспекції. Терміни надання звітності не змінено, до 20 жовтня 2013 року необхідно надати  звітність за вересень.

 Прес-служба Арцизької ОДПІ

 ГУ Міндоходів в Одеській області»


 

«Уплата единого социального взноса физическими лицами – предпринимателями на упрощенной системе налогообложения (едином налоге)

 

 

 

Для физических лиц – предпринимателей, избравших упрощенную систему налогообложении, размер единого социально взноса составляет 34,7 % суммы, определяемой таким плательщиком самостоятельно для себя, но не больше максимального размера базы начисления единого взноса, равного 17 размерам прожиточного минимума для трудоспособных лиц (с 01.01.2013 г. – 19 499 грн.). При этом сумма единого взноса не может быть меньше размера минимального страхового взноса.

 

Минимальный страховой взнос для физического лица – предпринимателя – плательщика единого налога рассчитывается как произведение минимальной заработной платы на тариф отчислений (34,7 %).

 

         С 01.01.2013 г. по 30.11.2013 г. минимальная заработная плата установлена в размере 1147 грн., то есть на этот период ежемесячный платеж составляет 1147 грн. х 34,7% = 398,01 грн., соответственно за квартал – 1194,03 грн. С 01.12.2013 г. минимальная заработная плата будет установлена в размере 1218 грн,, соответственно изменится и раз мер платежа.

 

         Уплата единого взноса,  производится ежеквартально  до 20 числа месяца, наступающего за отчетным  кварталом, а именно: до 20 января, 20 апреля, 20 июля, 20 октября.

 

        Кроме того, такие плательщики могут уплачивать единый взнос в виде авансового платежа в самостоятельно определенном размере до 20 числа каждого месяца текущего квартала. При этом суммы единого взноса, уплаченные в виде авансовых платежей, учитываются плательщиком при окончательном расчете, осуществляемом им за календарный квартал, до 20 числа месяца, наступающего за кварталом, за который уплачивается единый взнос.

 

       Пунктом 295.5 статьи 295 Налогового кодекса Украины определено, что плательщики единого налога первой и второй групп, не использующие труд наемных лиц, освобождаются от уплаты единого налога в течение одного календарного месяца в год на время отпуска, а также на период болезни, подтвержденной копией листка (листков) нетрудоспособности, если она продолжается 30 и больше календарных дней. Однако льготы по уплате единого взноса указанными предпринимателями на время отпуска и на период болезни Законом об ЕСВ (законодательством) не предусмотрены, то есть они обязаны уплачивать единый взнос в указанный период. 

 

 

Прес-служба Арцизской ОГНИ

ГУ Миндоходов в Одесскойобласти”  

 

 

 

До уваги  громадян  та юридичних осіб !

                Арцизька ОДПІ  ГУ  Міндоходів  в  Одеській області   доводить  до вашого  відома  інформацію про безкоштовні  адміністративні послуги, що надаються Міністерством  доходів  і  зборів України та його територіальними органами:

 

1. Видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів (ІК-11-БП-01)

2. Видача торгового патенту (ІК-15/17-БП-02)

3. Видача довідки про набуття або підтвердження сільськогосподарським товаровиробником статусу платника фіксованого сільськогосподарського податку (ІК-15-БП-03)

4. Видача свідоцтва платника єдиного податку (ІК-15/17-БП-04)

5. Реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку (ІК-17-БП-05)

6. Реєстрація книги обліку доходів і витрат (ІК-17-БП-06)

7. Видача довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) (ІК-17-БП-07)

8. Видача довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку – резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку (ІК-17-БП-08)

9. Видача довідки про сплату роботодавцем податків та зборів (обов'язкових платежів) (ІК-17-БП-09)

10. Видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (ІК-18-БП-10)

11. Внесення до паспорта громадянина України відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (ІК-18-БП-11)

12. Видача документів про взяття на облік платника податків (ІК-18-БП-12)

13. Видача довідки про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів платникам податків, які припиняються/припиняють підприємницьку діяльність (ІК-18-БП-13)

14. Видача довідки про зняття з обліку платника податків (ІК-18-БП-14)

15. Видача свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (ІК-18-БП-15)

16. Видача свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість (ІК-18-БП-16)

17. Реєстрація реєстратора розрахункових операцій (ІК-18-БП-17)

18. Реєстрація книг обліку розрахункових операцій (ІК-18-БП-18)

19. Реєстрація розрахункових книжок (ІК-18-БП-19)

20. Видача рішення про внесення, повторне внесення, виключення, відмову у внесенні установи (організації) до/з Реєстру неприбуткових установ та організацій або присвоєння установі (організації) іншої ознаки неприбутковості (ІК-19-БП-20)

21. Видача довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) (ІК-19/17-БП-21)

22. Видача свідоцтва про реєстрацію суб'єкта індустрії програмної продукції як суб'єкта, який застосовує особливості оподаткування (ІК-19-БП-22)

23. Підготовка висновку про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань (ІК-20-БП-23)

24. Підготовка висновку про повернення з бюджету помилково та/або надміру сплачених сум митних та інших платежів (ІК-20-БП-24)

25. Підготовка висновку про повернення платнику податків коштів, що обліковуються на відповідному рахунку митниці як передоплата (ІК-20-БП-25)

26. Видача довідки про внесення місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного державного реєстру місць зберігання (ІК-21-БП-26)

27. Видача довідки про внесення місця зберігання спирту до Єдиного державного реєстру місць зберігання (ІК-21-БП-27)

28. Оформлення нарядів на відпуск та повернення спирту (ІК-21-БП-28)

29. Видача додатків до ліцензій на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв (ІК-21-БП-29)

30. Видача додатків до ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту); сидром та перрі (без додання спирту) та тютюновими виробами (ІК-21-БП-30)

31. Включення/виключення до/з Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій моделей реєстраторів розрахункових операцій, їх модифікацій вітчизняного та іноземного виробництва, розширення переліку версій внутрішнього програмного забезпечення моделей, продовження строку їх первинної реєстрації (ІК-22-БП-31)

32. Засвідчення довідки про проведення декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і знаходяться за її межами (ІК-22-БП-32)

33. Реєстрація довідки про відсутність у суб’єктів підприємницької діяльності за межами України валютних цінностей та майна (ІК-22-БП-33)

34. Надання дозволу на відкриття та експлуатацію складу тимчасового зберігання (ІК-24-БП-34)

35. Переоформлення дозволу на відкриття та експлуатацію складу тимчасового зберігання (ІК-24-БП-35)

36. Зупинення дії дозволу на відкриття та експлуатацію складу тимчасового зберігання за заявою підприємства (ІК-24-БП-36)

37. Анулювання дозволу на відкриття та експлуатацію складу тимчасового зберігання за заявою підприємства (ІК-24-БП-37)

38. Видача свідоцтва про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення товарів під митними печатками та пломбами (ІК-24-БП-38)

39. Продовження строку дії свідоцтва про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення товарів під митними печатками та пломбами (ІК-24-БП-39)

40. Переоформлення свідоцтва про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення товарів під митними печатками та пломбами (ІК-24-БП-40)

41. Надання дозволу на відкриття та експлуатацію магазину безмитної торгівлі (ІК-24-БП-41)

42. Переоформлення дозволу на відкриття та експлуатацію магазину безмитної торгівлі (ІК-24-БП-42)

43. Зупинення дії дозволу на відкриття та експлуатацію магазину безмитної торгівлі за заявою підприємства (ІК-24-БП-43)

44. Анулювання дозволу на відкриття та експлуатацію магазину безмитної торгівлі за заявою підприємства (ІК-24-БП-44)

45. Надання статусу гаранта (ІК-24-БП-45)

46. Прийняття рішення про допуск перевізників-резидентів до перевезень на умовах Конвенції МДП (ІК-24-БП-46)

47. Надання дозволу на відкриття та експлуатацію митного складу (ІК-24-БП-47)

48. Переоформлення дозволу на відкриття та експлуатацію митного складу (ІК-24-БП-48)

49. Зупинення дії дозволу на відкриття та експлуатацію митного складу за заявою підприємства (ІК-24-БП-49)

50. Анулювання дозволу на відкриття та експлуатацію митного складу за заявою підприємства (ІК-24-БП-50)

51. Надання дозволу на відкриття та експлуатацію вільної митної зони комерційного або сервісного типу (ІК-24-БП-51)

52. Переоформлення дозволу на відкриття та експлуатацію вільної митної зони комерційного або сервісного типу (ІК-24-БП-52)

53. Зупинення дії дозволу на відкриття та експлуатацію вільної митної зони комерційного або сервісного типу за заявою підприємства (ІК-24-БП-53)

54. Анулювання дозволу на відкриття та експлуатацію вільної митної зони комерційного або сервісного типу за заявою підприємства (ІК-24-БП-54)

55. Анулювання ліцензії на здійснення митної брокерської діяльності за заявою ліцензіата (ІК-24-БП-55)

 

 

 

До уваги  громадян  та юридичних осіб !

                   Доводимо  до вашого  відома, що для виконання своїх функцій та повноважень в Арцизькій  об’єднаній  державній податковій інспекції  Головного управління Міндоходів в Одеській області створені таки структурні підрозділи:

 

№ з/п

Найменування структурного підрозділу

ПІБ  керівника

Телефон

День  та  час    проведення

особистого прийому

1

Арцизька  об’єднана  державна   податкова інспекція  Головного  управління  Міндоходів  в   Одеській області

Фотка  Лілія  Петрівна  

(0-245)  3-10-57

Середа:

10.00-13.00

2

Перший заступник начальника

Желєзняков  Костянтин Андрійович 

(0-245)  3-10-57

Четвер:

10.00– 13.00

3

Тарутинське відділення

Судак Олексій  Анатолійович 

(0-247)    3-18-09

Вівторок:

10.00-13.00

3

Відділ податкового аудиту

Баранова Лариса    Іванівна

(0-245)  3-27-62 

Понеділок:

10.00– 13.00

4

Коордінаційно – моніторинговий  відділ

Бузіян Світлана Дмитрівна

(0-245)  3-14-36 

Понеділок:

14.00– 17.00

5

Відділ  обслуговування платників  податків

Крот  Валентина  Петрівна 

(0-245)  3-41-98

Вівторок:

10.00-13.00

6

Відділ оподаткування  та  контролю  об’єктів    і  операцій

Кузнєцова Марія Павлівна 

(0-245)  3-27-65

Вівторок:

14.00– 17.00

7

Відділ  ІТ   та обліку платників 

Ткаченко  Сергій  Юрійович

(0-245)  3-18-31 

Середа:

14.00– 17.00

8

Відділ  доходів  і  зборів  з фізичних  осіб 

Степанюк  Алла  Іванівна

(0-245)  3-27-63

Четвер:

14.00– 17.00

9

Інформаційно  - комунікаційний  сектор 

Балмаджі Валентина  Георгіївна

(0-245)  3-41-89

П’ятниця  :

10.00 –13.00

10

Юридичний  сектор    

Гудиря  Надія  Ксенофонтівна 

(0-245)  3-41-89

П’ятниця  :

14.00 –16.00

11

Сектор  контролю  за  обігом  та  оподаткуванням підакцизних  товарів 

Дерлі  Георгій  Петрович 

(0-247)  3-12-95

Вівторок:

14.00 –17.00

1.Попередній запис громадян на особистий  прийом,  згідно п.12  Інструкції  про порядок  розгляду звернень  та  особистого  прийому громадян  в  органах  державної податкової  служби  (затверджена наказом  ДПА України  від  18.06.2008  №395,  зареєстрована  в  Міністерстві  юстиції  України  25  червня  2008р.  за  №554/15245)  проводиться  за  5 робочих  днів за телефоном (04845) 3-29-60  або у кабінеті 101 адмінбудинку Арцизької ОДПІ  ГУ Міндоходів в Одеській  області за адресою м. Арциз, вул.. Інтернаціональна, 8

        2. Виїзний прийом у Тарутинському відділенні  начальника Арцизької  об’єднаної  державної податкової інспекції  Головного  управління  Міндоходів  в   Одеській області: 2-га та 4-та  середа місяця з 14.00 до 16.00 годин.

 

 

Арцизька ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області                                                                  

    

«Ведення Книги обліку доходів підприємцями – платниками єдиного податку

 

Платники єдиного податку першої та другої груп, а також платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які не є платниками ПДВ, ведуть Книгу обліку доходів. У Книзі щоденно, за підсумками робочого дня, відображаються суми отриманих доходів від провадження підприємницької діяльності.

 

Платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які є платниками ПДВ, ведуть Книгу обліку доходів і витрат.  Відповідні форми Книги обліку доходів та Книги обліку доходів і витрат затверджено наказом Міністерства фінансів України № 1637 від 15.12.2011р. Записи у зазначених книгах здійснюються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід у готівковій формі або на поточний рахунок. Водночас, у Книзі обліку доходів і витрат зазначаються  понесені витрати, зокрема, суми оплачених, придбаних товарів (робіт, послуг), виплаченої заробітної плати, на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.Дані таких книг використовуються фізичною особою-підприємцем для заповнення Податкової декларації.

 

 Прес – служба Головного управління Міндоходів в Одеській області»

 


«Реєстрація та ведення Книги обліку доходів і витрат підприємцями - загальносистемниками

 

            Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єкта оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (ст. 44 Податкового кодексу України).

 

Для платників податків, які обрали загальну систему оподаткування пунктом 177.4 статті 177 Податкового кодексу України передбачено ведення Книги обліку доходів і витрат (далі – Книга), форма та порядок ведення якої затверджені наказом ДПА України № 1025 від 24.12.2010р. Книга повинна бути прошнурована з пронумерованими сторінками та зареєстрована  у  територіальному органі Міндоходів України за місцем основного обліку платника податків. Водночас, у разі використання фізичною особою-підприємцем у своїй діяльності найманих працівників, такі Книги реєструються окремо на кожного найманого працівника.

 

Книга обліку доходів і витрат ведеться щоденно. В ній відображаються фактично отримані суми доходів від здійснення діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, а також понесені витрати. У разі необхідності реєстрації нової Книги протягом звітного року, записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга залишається у фізичної особи-підприємця та повинна зберігатися протягом трьох років

Прес – служба Головного управління Міндоходів в Одеській області»


 

                  «До 29 августа  нужно уплатить налог на землю

 

      Сумма земельного налогагражданам начисляется  территориальными органами Миндоходов  Физическимилицаминалогуплачиваетсядо 29 августатекущегогода (пп.287.5 ст.287 НалоговогокодексаУкраины).  Основанием для начисления земельного налога являются данные земельного кадастра.

 

    В случаепрекращения права собственностиили права пользованияземельнымучастком плата за землю уплачивается за фактическийпериоднахожденияземли в собственностиилипользовании в текущемгоду.

 

    Если право собственности на земельныйучастокпереходит от одного владельца к другому в течение календарного года,налогуплачиваетсяпредыдущимсобственником за период с 1 январяэтогогода до начала месяца, в котором утрачено право собственности на указанныйучасток. Новыйвладелецплатитналогначиная с месяца, в котором у неговозникло право собственности.

Прес-служба Арцизской ОГНИ

             ГУ Миндоходов в Одесскойобласти”  

 

«Відбулося перше засідання Колегії територіальних органів Міндоходів в Одеській області

 

    „В нашій єдності – міць держави!», - під таким гаслом пройшло перше засідання Колегії територіальних органів Міндоходів в Одеській області.

 

Відкриваючи його, Голова Колегії – начальник Головного управління Міндоходів в Одеській області Олександр Чернобай зазначив, що за рекордно короткий термін – всього 6 місяців – завершилася успішна інтеграція податкової та митної служб.

 

На регіональному рівні, завершено й процес створення територіальних органів Міндоходів в Одеській області.

 

Як підкреслив очільник територіального відомства, Головне управління та Південна митниця – це не просто дві складові частини, це ефективна команда фахівців Міндоходів: однодумців з єдиними цілями, єдиним завданням та єдиною відповідальністю.

 

Податківці та митники Одещини працюють на повну потужність в об’єднаному форматі. На місцях діє 21 податкова інспекція та 9 митних постів.

 

Переконливим аргументом ефективності об’єднання є результати діяльності територіального органу в частині наповнення державної скарбниці. Фахівцями Міндоходів Одещини  за перше півріччя 2013 року забезпечено перерахування до загального фонду держбюджету 6 мільярдів 630 мільйонів гривень, що майже на 84 мільйони гривень більше аналогічного періоду минулого року.

 

Керівник Головного управління Міндоходів регіону також відмітив, що демонстрацією уміння працювати в об’єднаному форматі стало успішне проведення операції «Держкордон-2013», направленої на підвищення ефективності управління процесом адміністрування податків і зборів та виявлення схем мінімізації митних і податкових платежів.

 

В свою чергу, начальник Південної митниці Міндоходів Володимир Григор’єв акцентував увагу присутніх на важливості об’єднання зусиль всіх органів Міндоходів задля протидії тіньовій економіці, контрабанді та митним правопорушенням.

 

На засіданні Колегії всі нагальні питання обговорювалися крізь призму Стратегічних напрямів діяльності Міністерства доходів і зборів на 2013-2017 роки.

 

Презентована Міністром доходів і зборів України Олександром Клименком 6 липня 2013 року на Форумі працівників вона є дорожньою картою на довгострокову перспективу, де чітко визначені  пріоритети та шляхи їх реалізації.

 

Стратегія діяльності Міністерства передбачає 7 ключових напрямів:

 

  • розвиток партнерських відносин з громадянами та бізнесом;
  • надання високоякісних сервісів громадянам та бізнесу, впровадження нових електронних сервісів та вдосконалення існуючих послуг;
  • здійснення контролю за повнотою сплати податків, зборів та митних платежів;
  • впровадження ефективних методів протидії корупції;
  • побудова ефективної системи управління персоналом;
  • стратегічне управління організацією, постійне й безперервне вдосконалення операційної діяльності.

 

Місія ж Міністерства полягає в тому щоб адмініструвати податки, збори, митні платежі та єдиний соціальний внесок, надавати послуги громадянам та бізнесу.

 

І тільки як наслідок, забезпечувати наповнення дохідної частини бюджету, створювати умови для розвитку підприємництва й міжнародної торгівлі.

 

Підсумовуючи засідання Колегії, Олександр Чернобай висловив впевненість, що спільними зусиллями територіальні органи Міндоходів в Одеській області досягнуть завдань, визначених Стратегією.

 

 На переконання Олександра Чернобая нова команда професіоналів, яка вже продемонструвала уміння працювати в об’єднаному форматі, спроможна вивести на новий рівень якість сервісу для бізнесу та громадян в Одеському регіоні, а також стати надійним захисником економічних інтересів та запорукою фінансової спроможності держави виконувати свої функції.

 

 

 

Прес – служба Головного управління

 

 Міндоходів в Одеській області  ” 

 

  

  „Это важно знать”

 

    Единый социальный  взнос - консолидированный страховой взнос, сбор котрого осуществляется в систему общеобязательного государственного социального страхования в обязательном порядке и на регулярной основе с целью обеспечения защиты в случаях, предусмотренных законодательством.

 

      Согласно Закону  „О сборе и учете единого социального взноса на обязательное государственное социальное  страхование» от 08.07.2013 года №2464 - VIплательщиками единого взноса являются следующие лица:

 

-   работодатели и другие лица по перечню, приведенному в части первой ст. 4,

 

- застрахованные лица — физические лица, которые в соответствии с законодательством подлежат обязательному государственному социальному страхованию и уплачивают в установленном законом порядке единый социальный взнос.

 

     Базой для начисления  единого социального взноса являются суммы:

 

- начисленной заработной платы по видам выплат, которые включают основную и дополнительную заработную плату, другие поощрительные и компенсационные выплаты, в том числе в натуральной форме, определяемые в соответствии с Законом об оплате труда,

 

- вознаграждений физическим лицам за выполнение работ (предоставление услуг) по гражданско-правовым договорам;

 

- денежного обеспечения, оплаты первых пяти дней временной нетрудоспособности, осуществляемой за счет средств работодателя, и пособия по временной нетрудоспособности;

 

- пособия или компенсации в соответствии с законодательством. Размер единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование для страхователей, использующих наемный труд, определяется в зависимости от класса профессионального риска производства, установленного в соответствии с законодательством.

 

     Единый социальный взнос, начисленный за календарный месяц, уплачивается не позднее 20 числа месяца. Следующего за отчетным месяцем.

 

        Периодом, за который работодатели подают отчетность является календарный месяц, кроме плательщиков физических лиц — предпринимателей, и самозанятых лиц, которые не используют труд других лиц, для них отчетным периодом является календарный год.

 

         Для физических лиц — предпринимателей, которые избрали упрощенную систему налогообложения, размер единого взноса составляет 34,7% суммы, которая определяется такими плательщиками самостоятельно, но не меньше размера минимального страхового взноса. Минимальный страховой взнос для физического лица — предпринимателя определяется как произведение минимального размера заработной платы на 34,7%.

 

       Согласно части четвертой ст. 4 Закона о ЕСВ освобождаются от уплаты единого взноса за себя физические лица — предприниматели, избравшие упрощенную систему налогообложения, если они являются пенсионерами по возрасту или инвалидами и получают согласно закону пенсию или социальную льготу.

 

      Уплата единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование обеспечивает застрахованным лицам выплаты и предоставление социальных услуг, предусмотренных законодательством об общеобязательном государственном социальном страховании, финансирование мероприятий, направленных на профилактику страховых случаев, создание резерва средств для осуществления выплат и предоставления социальных услуг застрахованным лицам, обеспечивает выплату пенсий и социальных льгот; компенсацию административных расходов на обеспечение функционирования системы общеобязательного государственного социального страхования.

 

                                                      

 

                                                                                                               Прес-служба Арцизької ОДПІ

 

                                                                                                              ГУ Міндоходів в Одеській області” 


 

Внимание  субъекты предпринимательской деятельности – физические и юридические лица, которые еще не подают отчетность в электронном  виде.

Арцизская объединенная государственная налоговая инспекция  сообщает, что  документы на получение электронной цифровой подписи можно предоставить по адресам:

 г.Арциз ул.Интернациональная, 8, Центр обслуживания плательщиков налогов. Контактные телефоны (245)3-28-50; (096)2894057;

пгт.  Тарутино, ул. 50 лет Октября, 2 каб.  4. Контактные телефоны (247)3-14-62, (247)3-13-41; (097)5911741.

Напоминаем, что ключ  электронной подписи даёт возможность направлять отчёты не только в налоговые органы, но  и в органы статистики и Пенсионного фонда.

 

                                                                                                                                                                       Прес-служба Арцизької ОДПІ

                                                                                                              ГУ Міндоходів в Одеській області” 

                               


Підводимо підсумки за півріччя 2013 року.”

      В Арцизькій ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області проведено брифінг за участю начальника інспекції Лілії Фотки та представників засобів масової інформації.

      Керівник інспекції проінформувала  про результати роботи інспекції за перше півріччя 2013 року.  Вона  розповіла, що  до Загального фонду України надійшло 33,7 мільйонів гривень, тобто у 2013 році  бюджет отримав на 10,5 мільйонів гривень більше ніж за 6 місяців минулого року. Скарбниця Державного бюджету поповнилась  майже на 9 мільйонів гривень, це на 3,6 мільйонів гривень  більше відповідного періоду 2012 року.  Розрахункова база надходжень до Державного бюджету за 6 місяців 2013 року забезпечена на 103,5%, до місцевого бюджету Арцизького району  - на 112,3%.

      У своїй доповіді Лілія Фотка розповіла, що  основні принципи роботи  Міністерства доходів і зборів України  полягають у партнерських відносинах з громадянами та бізнесом. Інформувала про проведення 6 липня 2013 року Всеукраїнського форуму працівників Міністерства доходів і зборів України з презентацією  п’ятирічної стратегії розвитку відомства.

       В завершення доповіді  Лілія Петрівна вказала на роботу єдиної команди з єдиними цілями  та завданнями.

 

                                       

                                                                                                         Прес-служба Арцизької ОДПІ

                                                                                                              ГУ Міндоходів в Одеській області” 

 

         “ Сплату податку на нерухомість відтерміновано.

         Верховна Рада України ухвалила у другому читанні Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості. Відповідно до Закону податок на нерухомість сплачуватиметься фізичними особами у 2014 році за поточний 2013 рік.

Законом також переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку застосовуватимуться пільги.

         Так, пільга застосовуватиметься для власників:

- квартир, сумарна житлова площа яких не перевищує 120 м. кв.;

- будинків, сумарна житлова площа яких не перевищує 250 м. кв.;

- квартир та будинків – 370 м. кв.                                                   

      Ставки податку будуть диференційовані.

Для власників:

- квартир - не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати (м.з.п), житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;

- будинків - не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;

- квартир та будинків не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;

         Враховуючи нові правила оподаткування житла, громадяни, які вже сплатили податок можуть повернути сплачені кошти або  залишити для зарахування податку у 2014 році.

 

 

                                                                                                                                 Прес-служба Арцизької ОДПІ

                                                                                                              ГУ Міндоходів в Одеській області” 

 

 

 

Календар новин

<< < Травень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31